"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Turnaj ligových mužstev na Slavii HK

V sobotu 6. 9. se konal na palubovce TJ Slavie Hradec Králové tradiční turnaj zejména prvoligových mužstev, mezi jehož účastníky byl pozván i VK Tambor Dvůr Králové n. L.

Zúčastnilo se 7 týmů, které sehrály utkání na dva hrané sety „každý s každým“. V prvním zápase jsme se utkali s domácí prvoligovou TJ Slavií HK A,kde se bohužel projevila ještě ne úplně dobrá sehranost v našem týmu, a v utkání jsme podlehli 0:2.
V dalším zápase jsme se střetli s rezervou „Áčka“ TJ Slavií HK B, kde jsme podali již lepší výkon a zápas ovládli 2:0.
Naším třetím soupeřem byl nadcházející sezonou již prvoligový TJ Zikuda Turnov. V zápase se nám poměrně dařilo v útoku, nicméně obrana vázla a tak nám soupeř vždy o pár bodů odskočil a zvítězil 2:0.
Ve čtvrtém zápase jsme narazili na vítěze uplynulého ročníku 1. ligy, tým MFF Praha. První set byl velmi vyrovnaný až do samé koncovky, kterou jsme ovšem zvládli lépe my. V druhém setu jsme ještě více přitvrdili na servisu, o esa opravdu nebyla nouze a myslím, že výsledek 25:13 hovoří za vše. V zápase jsme tedy zvítězili 2:0 na sety.
Pátým soupeřem byl TJ Žďár nad Sázavou, náš rival a druhý tým uplynulého ročníku 2. ligy. Utkání bylo velmi vyrovnané, avšak koncovku prvního setu zvládl lépe soupeř. V druhém setu jsme opět přitvrdili „muziku“ na servisu, soupeři se vzdalovali ve skóre a tím vybojovali cennou remízu 1:1.
V posledním zápase jsme narazili na prvoligové Dobřichovice. Formu na servisu jsme si přenesli i do tohoto zápasu a soupeř jen nevěřícně kroutil hlavami nad dopadajícími esy. První set jsme získali v poměru 25:18, v druhém setu byl již průběh vyrovnanější a nakonec jsme bohužel podlehli 20:25. I tak lze ovšem remízu 1:1 s prvoligovým celkem považovat za dobrý výsledek.
V součtu jsme získali 6 bodů za 2 výhry, 2 remízy a 2 prohry a umístili se tak na slušném 4. místě. Stejný počet získal i Žďár n. S. a jen zásluhou lepšího celkového součtu míčů se umístil na 3. místě.
Zhodnotím-li celkové vystoupení našeho týmu, tak lze určitě vyhlížet s nadějemi nadcházející sezonu. Pozitivem byla dobrá souhra v útoku – velmi dobrý výkon předvedl nahrávač Jan Stránský. Další účinnou zbraní byl předvedený tvrdý a účinný servis. Do týmu se také dobře zapracovala nová posila, libero Marek Bukovjan. Určité rezervy byly patrné v obraně, ale i tak lze hodnotit čtvrtou příčku v konkurenci prvoligových týmů jako dobrý výsledek.

Sestava: Jan Stránský (N), Zdeněk Havel (U), Tomáš Bäumelt (B), Jan Bárta (B), Jaroslav Seifrt (S), Jan Marx (S), Marek Bukovjan (L)