"Fandíme královédvorskému volejbalu"

První turnaj, první výhra mladších žákyň

Mladší žákyně na Slávii

V sobotu ráno 26. 9. 2015 jsme se sešli v Choustníkově Hradišti na parkovišti u motorestu. Odtud jsme jeli do Hradce Králové na náš první volejbalový zápas mladších žákyň. Mělo se hrát buď venku na dvou hřištích, nebo vevnitř na jednom. Protože měla být zima, a taky že byla, všichni počítali s tím, že se bude hrát vevnitř. Nakonec se ale hrálo venku na antuce.

Když náš dívčí tým dorazil, dva z týmů se už nějakou dobu rozehrávaly. A tak jsme na nic nečekaly a šly se převléknout, abychom se mohly jít rozehrát i my.

Oblečené do našich nových dresů jsme vyběhly ven a daly si dvě kolečka kolem hřišť, na kterých se mělo hrát. Rozcvička netrvala dlouho a pak už zbývalo se jen rozpinkat. Jelikož nás bylo osm, vyšlo to přesně na dvojice. Po rozehrání a po pozdravu si Nela a Áďa šly sednout na lavičku na střídání.

Do prvního setu prvního zápasu nastoupily: Dája, Viky, Ája, Kája, Klára a Bára. Zápas začal pozdravem. První set jsme prohrály 8:25 – Hradec byl moc silný. Do druhého setu Nela a Áďa vyměnily Báru a Kláru, tentokrát byl zápas vyrovnanější, prohrály jsme 20:25.

Po pauze jsme nastoupily na jiné hřiště a jako minulý zápas Nela a Áďa střídaly. Třebechovice jsme doslova rozdrtily. První set jsme vyhrály 25:8!!! Po druhém setu, kde se znovu střídalo, bylo vítězství opět naše – 25:16!!! V tomto utkání se nám dařilo, na co jsme sáhly. Z vítězství byla ohromná radost. Po druhém zápasu, v jehož průběhu přijel i Honza Machek a společně s Kájou nás povzbuzovali, následovala další krátká pauza.

Proti Nechanicím jsme nastoupily ve stejné sestavě jako předchozí dva zápasy. První set skončil nejtěsnějším rozdílem 23:25, což byl slušný výsledek. Ani druhý set nebyl nejhorší, i když jsme prohrály 19:25.

Po odehrání všech zápasů jsme domů odjížděly spokojeny z dobrého výsledku. Naši trenéři nás po celou dobu zápasu podporovali, radili a věřili nám. A za to jim děkujeme.