"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Výprava pro dva body

V sobotu 4. 3. jsme se vydali do Vamberku pro dva důležité body, které by nám zaručily postup do baráže, kde se chceme poprat o návrat do II. ligy. Potýkali jsme se s absencí dvou důležitých hráčů. Král Miroslav a Víťa se rozhodli otestovat naši týmovou sílu a na tento den si našli jinou zábavu. K prvnímu zápasu nastoupil místo Víti na bombu Jetel a na účku alternoval Radan. Zbytek týmu obsadil tradiční místa – Sekyrka, Důša střed, Jarda bomba, náhra Kóďa. Po dvou vyhraných setech 25:17 a 25: 23 jsme si začali věřit a šáhli jsme k první z mnoha změn, které jsme ten den vyzkoušeli. Ke slovu se dostal po delší odmlce náš sedmý hráč, do té doby zraněný, postupně se dostávající do formy, pragmatický trenér v důležitém zápase proti hráčům z Rudého Kostelce, no zkrátka a dobře asi po pětiměsíční pauze se vrátil na palubovku Zdenda. Bez větších protestů mu postoupil post účka Radan, jenž své štěstí odešel zkoušet na bombu. Hned první setkání z balonem byl pro našeho navrátilce úspěšný. Vamberecký smečař si vylámal zuby na jeho nepropustném bloku. Bohužel jsme na úspěšné bloky nenavázali servisem, za tento set jsme byli schopní asi 11 míčů vykouřit do nevolejbalových míst a neméně úspěšně jsme se předvedli i na příjmu. První prohraný set s 22 byl na světě. Tváře nám poněkud zvážněly, sestava se vrátila k původní podobě a začali jsme se abnormálně koncentrovat. Tentokrát nám servis vyšel nad míru dobře, soupeř přihrával i nahrával našim střeďákům, smečoval do bloků a přehrával zadara. Jedenáct bodů na straně soupeřů na konci setu a bolestivá grimasa domácího středového hráče držíc si své přelámané prsty, mluvili za vše! Tři body jsou doma. Hned v prvním zápase ze čtyř jsme získali potřebné body pro postup do baráže. Oslavná sprcha šáněm už jenom zlepšila naši náladu a vítězný chorál „Tak jsme první no a cooo…“ naštěstí nebyl slyšet v nedalekých Lupenicích, a tudíž nevyprovokoval nikoho k dalšímu klání, což možná některé z nás zamrzelo.

VKDK – Vamberk 3:1 (-17,-23, 22, -11)

Přestávku jsme trávili hledáním místa, kde bychom doplnili energii na druhý zápas. Světe div se, v končinách vamberské kotliny se nenachází jediný podnik, který by měl v sobotu po 11 hodině otevřeno. Útočiště jsme našli až v nedalekých Doudlebách.

Do druhého zápasu jsme se rozhodli nasadit na trk Zdendu, na bombu Kóďu, na Ú Sekyrku a na střed se po delší odmlce vrátil Radan. Tato netradičně zamíchaná sestava vlétla na soupeře víc než odvážně. Se sílou, jakou jsme se opírali do míčů, bychom potřebovali minimálně o metr delší hřiště, a tak stav 11:23 nebyl žádným překvapením, ale rozhodně jsme se nevzdávali. Postupně jsme hrozivý stav zvrátili takřka do vyrovnané koncovky. Prohra s jednadvacítkou se už kousala o trochu lépe. Ačkoliv jsme se s distribucí míčů od Zdendy sžili, vrátili jsme hráče na osvědčená místa. Pouze Jetel se rozhodl šetřit svá bolavá kolena. Změna se projevila okamžitě. Soupeřům jsme dovolili uhrát pouze dvanáct bodů. S vědomím, že umíme zabrat, když je potřeba, jsme trochu polevili a zbylé dva sety jsme proměnili ve vítězné s minimálním bodovým odstupem. Nutno podotknout, že v posledním setu jsme vedli 17:24, ale i v tento okamžik jsme se rozhodli prověřit naši psychickou odolnost ve vyrovnané koncovce.

VKDK – Vamberk 3:1 (21,-12,-22,-23)

Tuto sobotu 11. 3. nás čeká poslední zápas sezony. Do naší svatyně ve Strži zavítá celek z Jánských Lázní. Přijďte nás podpořit a společně s námi oslavit postup do baráže, která se koná 21. až 23. dubna a o jejíž pořádání usilujeme!