"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Posledním zápasem pro nás sezóna nekončí

VK DK – SK Jánské Lázně 3:0 (18,20,26)

Poslední dvojzápas krátké krajské volejbalové sezóny se odehrál tuto sobotu v našem domácím svatostánku. Zakončení sezóny si nenechal ujít téměř nikdo až na Vítka alias nejmladšího boadge [čti: bodže], který zrovna výletuje někde v Kambodže. Chybělo nám také hradecké libero, ale roli mrštného polaře v posledních zápasech, kdy byl Míra převelen do 2. ligy, obstojně zastává 203 cm vysoký polař Sekyrka. Málem bych zapomněl na našeho blokaře Důšu, ten se tak těšil na sobotní zápas, že nemohl dospat a vzbudil se už v 13:30, takže stihl vidět alespoň poslední set druhého zápasu. Zřejmě kvalitní páteční potréninková příprava.

Ale teď už k samotnému zápasu. Je třeba podotknout, že už jsme měli titul v kapse a soupeři také o nic nešlo, takže to byl zápas vskutku vyšperkovaný. První set jsme nastoupili v „plné“ palbě. Kóďa náhra, Jarda s Příchou na bombě, Sekyra s Jetelem střed a na účko opět netradičně Radan. Již od začátku byl k vidění obzvlášť pohledný volejbal, když padlo buď eso a nebo jsme servis zkazili. Nic mezitím takřka nebylo, žádná mezihra, ale diváci naštěstí vydrželi i do dalších setů. V tom druhém se představil na smeči Benito a svým výkonem už za sebe nikoho nepustil.  Druhý set jsme měli celý pod kontrolou, až v závěru nás soupeř dotáhl na výsledný rozdíl 5 bodů. To třetí set přinesl konečně nějaké delší, pro diváky atraktivnější výměny a navíc dramatickou koncovku, kterou jsme vyhráli 28:26. To je v rychlosti k prvnímu zápasu asi vše, další 3 body náskoku v čele tabulky jsou doma.

VK DK – SK Jánské Lázně 3:1 (15, 24, -23, 14)

Hodinovou pauzu mezi zápasy jsme strávili v našem bistru. Podávalo se rizoto a Krakonoš, což naši soupeři z Trutnova jistě ocenili (alespoň někdo – pozn. autora). Do druhého zápasu jsme nastoupili v „důchodcovské“ sestavě, kdy se hned vedle sebe postavili veteráni Beny a Zdenda. Jenže to jsou zkušení harcovníci a výsledné skóre 25:15 hovoří za vše. První set jsme si hru užívali, Sekyrka pomohl tým vyhecovat svým řevem i dělovým servisem a dařilo se úplně všem. V dalším setu jsme si vedli o něco hůře, v koncovce nás soupeř dohnal a nakonec jsme vyhráli až v poměru 26:24. V dalším setu už jsme takové štěstí neměli, koncovku jsme o 2 body prohráli, a tak do setu posledního Zdenda zavelel: Důchodci si sednou a dejte jim co proto! Na hřiště se vrátil Přícha a Radan, ale nejvíce si rozkaz vzal k srdci bývalý profesionální nabíječ armády ČR Sekyrka, který si teď coby pracovník callcentra víkend co víkend uvolňuje nastřádanou agresi z práce na nevinných soupeřích z Jánek, Vamberka, Kostelce atd. Halou se opět začalo ozývat jeho chrčení „WHAAAAA“ či výkřiky typu „AGRESSS“ a na servisu zaznamenal několik es v řadě. Naše lavička jen nevěřícně kroutila hlavou, soupeřovic kapitán reagoval oddechovým časem. Jenže zakřičel na rozhodčího až na poslední chvíli a to už se mu blížila další dělová rána přímo na solar plexus, načež se ho rozhodčí zeptal: „Chceš ten time teď?“ „Teď už mi je k ho*nu!!!.“ Set jsme nakonec vyhráli se čtrnáctkou a dovršili tak 6 bodů. Nakonec si tedy ten den zahráli úplně všichni, Beny odehrál dokonce 5 setů, navrátilec Zdenda sety 3.

Na závěr malé shrnutí sezóny:

Celkově jsme z 24 utkání 21 vyhráli, prohráli jsme jenom třikrát. Dvě prohry a nula bodů z Kostelce se dá považovat za jediné větší zaváhání sezóny. V tabulce máme celkem 62 bodů, což je o 11 více než druhá Slavia, o 13 bodů zaostává třetí Kostelec. První místo v kraji je však pouze prvním „krůčkem“ k návratu do druhé ligy, protože o víkendu 22. – 23. dubna nás čeká kvalifikace, kde se popereme s ostatními vítězi krajů. Kvalifikace je rozdělena na 3 skupiny po pěti týmech (14 krajů + nejlepší devátý ze tří skupin druhé ligy) a hraje se systémem každý s každým. Místo konání zatím není známo, ale my sami jsme se přihlásili o pořadatelství. Domácí hala a hlavně podpora domácího publika by určitě přispěla našim šancím na úspěch, protože v tvrdé konkurenci ostatních krajů to nebude nic lehkého. Teď už záleží jen na tom, kdo další se přihlásí a koho následně vedení svazu jako pořadatele vybere.  Sledujte proto náš web nebo facebook, kde budete včas informováni o místu konání i našich soupeřích.