"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Návrat do druhé ligy

Nejradši bych napsal, že tato cesta byla vysekaná a bez klopýtnutí, ale to bych vám lhal. Nebylo to jen o štěstí, které by nám přineslo výhry v zápasech, ale hlavně o přípravě a kolektivu. Tato cesta začala tvrdým pádem z druhé ligy, do kterého nás dostalo několik úrazů, propůjčování důležitých hráčů do vyšších soutěží a tak dále. Zde se teprve ukázala síla klubu, který v této těžké chvíli sice na chvilku sklopil hlavu, ale hned začal plánovat návrat zpět, který si chtěl vybojovat. Sestava se prakticky nezměnila a nikdo kvůli zklamání z pádu neopustil naše řady. Právě že naopak, vrátili se k nám hráči z vyšších soutěží. Tedy s výjimkou Tomáše Bȁumelta, který zůstal v Turnově, se kterým vyhráli první ligu. Fakt, že nás pád ještě více stmelil, nám dal spoustu sil a odhodlání. Díky tomu soutěž probíhala celkem zodpovědně s jediným cílem, vrátit se zpátky. Na této cestě do baráže jsme si vytrpěli pouze 3 klopýtnutí, v podobě dvou proher s Červeným Kostelcem a jednou prohrou se Slávií a zaslouženě jsme se dostali do baráže, kde jsme očekávali velký tlak a silné zkušené protihráče. S tímto vědomím jsme se věnovali přípravě, jak to jen bylo možné. Tréninky byly třikrát týdně, hráči chodili na volejbal i v jiných klubech a celkově měli individuální přípravu i mimo volejbal.

Výprava do Pelhřimova započala již v pátek dopoledne, kdy jsme vyrazili s předstihem, abychom si zvykli na tamní halu. Na trénink dorazili s předstihem Kóďa, Jarda, Beny a Sekyrka, které po pár chvílích dostihli Zdenda, Radan a Důša. Trénink jsme věnovali hlavně zvyknutí si na halu, abychom nevyházeli do autu více míčů než by bylo třeba, nepříjímali do stropu, který byl nižší než jsme zvyklí a  především aby náhry chodily kam mají. Největší záhul proto dostal náš nahravač Kóďa, se kterým si všichni chtěli sehrát všechny možné signály v novém prostředí. Po tréninku jsme se vyrazili ubytovat a cestou přes vyhlídku, na kterou jsme si i vynesly kozy, jsme skončili v podniku hotelu Slavia, kde jsme zažili až neuvěřitelné gastroporno. Já Sekyrka jsem se tak nacpal, že jsem dokonce i začal vrhat stín, Beny spokojeně vzdychal ještě před tím, než dal jídlo do pusy. Restauraci jsme opouštěli s děkováním všem možným bohům za to, že první zápas máme až v jednu, protože jsme byli rádi, že se kutálíme. Nejlepší co nás napadlo, bylo jít se mrknout do parku, který jsme zahlédli z kostelní věže. Po návštěvě tohoto parku a chvilce toulání jsme dostali o něco horší nápad a to, nechat se navigovat Důšou, se kterým jsme si udělali hezkou vycházku k místu, na které jsme mohli dojít podstatně kratší trasou. Ono přeci jen navigovat se trasou pro auta není vždy nejlepší možnost, když jste pěšky. V průběhu večera ještě dorazil Přícha s Jetelem. Celkem zodpovědně jsme si dali limit na počet piv a večerku, abychom ráno mohli brzy vyrazit na snídani a jet se podívat na soupeře, protože jsme žádný z těch týmů do té doby neznali. Ještě ten večer se začali tejpovat někteří hráči, protože né vše nám již drží jako před lety. Tím myslím především záda a ramena. Při sledování soupeřů jsme si načítali, jak kdo útočí, kam za jakých situací posílá balón nahrávač a tak podobně. Celkem se to vyplatilo.

První zápas proti Budějovicím začal již v šatně, kde nám namíchal koktejly náš výživový poradce Beny, a my všichni po tomto dryáku jsme nabití vyrazili do prvního zápasu, na který již dorazil zbytek výpravy v podobě Víti Bäumelta a libera Míry Suchardy spolu s kupou fanoušků. Řádně namotivovaní a rozhýbání jsme zodpovědně nastoupili na soupeře a drželi si náskok pár balónů. To nám vydrželo až do konce setu a tak jsme slavili první výhru 25:23. Druhý set probíhal dost podobně ve stejné sestavě Kóďa na náhře, Zdenda na U, Víťa s Jardou na prdě, na bloku Sekyrka s Důšou a Sucharda na liberu. Do toho se občas střídalo s mistrnou přesností, která také velice přispěla k výsledkům. Druhý set došlo bohužel ke zranění soupeřova univerzála Motyse při dopadu na Důšu. Nutno podotknout, že takové věci se bohužel stávají a s velikostí nohou obou hráčů se nejednalo o přešlap ani jednoho z nich. Tento úraz namotivoval Budějovice k vyššímu výkonu a koncovku jsme tak uhráli s odřenýma ušima za stavu 27:25. Třetí set nastoupila stejná sestava, která vydržela do stavu 1:8 pro soupeře. Pak nastoupili na hřiště Míra za Jardu a Radan za Důšu a začalo se pomalu, ale jistě stahovat. To vše při burácení fanoušků, kterým patří velké díky za to, že v této situaci začali fandit ještě více. Do druhého oddechového času se šlo za stavu 10:16 pro Budějovice. Pak se karta výrazně otočila s precizností švýcarských hodinek jsme soupeře dotáhli za stavu 19:19. Za stavu 21:20 již pro nás přišel návrat Jardy, při kterém vznikl trošku chaos, protože jsme chtěli, aby šel na podání, ale tam nemohl, protože již střídal a tak tedy po chvilce zmatků musel vystřídat Příchu. Za tento zmatek jsme si vysloužili napomenutí za zdržování a následně eso z podání, protože to zjevně rozhodilo i soupeře. S odpočatým Jardou byl zápas už na 100% v naší režii a dotáhli jsme ho do konce 25:22. Po zápase následoval další koktejl a regenerace. V této pauze jsme stihli doplnit i nějaké ty minerály, ještě více zatejpovat mou maličkost a díky masérovi Zdendovi jsem byl zase jak rybička do druhého zápasu.

Řádně posilněni na Prosek jsme do toho při rozsmečování mlátili jako hluchý do vrat. Sestava do prvního Setu byla stejná jako na začátku předchozího zápasu. Stejně jako proti Budějovicím se jednalo o vyrovnaného soupeře, se kterým jsme se v úvodu tahali o body a tomu odpovídal i průběžný stav. Ten se začal trhat až po stavu 10:10, kdy jsme odskočili na 16:12. Tento odstup nám již vydržel až do konce, kde jsme v koncovce udělali pár prkotin, ale i tak zvítězili za stavu 25:21. Sestava nastoupila beze změny. I v druhém setu jsme si drželi mírný dvoubodový náskok, kterého jsme se drželi. Pak se přestalo trochu dařit a tak nastoupil za Důšu Radan. Při tomto střídání jsme odskočili od soupeře na stav 19:13. Krátce po tomto stavu střídal Král Miroslav. Soupeři se k závěru trochu vzchopili, ale dohráli jsme na shodných 25:21. Do třetího setu začal lépe Prosek, ale s podporou fanoušků a stálým výkonem jsme se přes ně během chvilky dostali a zase si drželi odstup, se kterým jsme vydrželi až do závěrečného stavu 25:21.

Po dvou výhrách a vědomí, že stačí už jen jedna další výhra a jsme nejhůře druzí, jsme se vydali znovu do restaurace Slavia, kde pokračovalo naše obžerství. Jetel dorazil trochu později, protože cestou se ještě stavil na jedno rychlé na naší ubytovně a zapomněl se spolu s tamními vědci, kteří již kolem sedmé hodiny přemítali o podstatě vesmíru, života a vůbec všeho…tedy v polohách na supermana trošku pochrupkávali. Zase přecpaní jsme s Příchou způsobili spoluhráčům a fanouškům šok, protože jsme v celkem brzkých hodinách vyrazili spát na pokoj. Ještě větší šok přišel, když jim přišla fotka jako důkaz. Protože jsem se zbytku večera jen válel v posteli, tak zmíním jen to, co jsem odposlechl z vyprávění. Každý si dal zodpovědně max 4 piva. Tedy s výjimkou Jetela, který kvůli stavu kolene jel pro případ, že by se zranilo více hráčů. Největší potíž ten večer bylo údajně dostat Důšu na ubytovnu, protože si našel na internetu, že v Pelhřimově je lokál zvaný MOON, ve kterém vše svítí a on tam za každou cenu potřeboval jít.  V neděli jsme hráli od 11:00 a tak jsme po snídani vyklidili pokoje a jeli se rozhýbat. Ještě před odjezdem jsem dostal další kilometr tejpy, aby rameno drželo na svém místě.

Před třetím zápasem v šatně proběhl další drink z Benyho laboratoře a tím povzbuzeni jsme vyrazili proti domácím, kteří předchozí den oba zápasy prohráli a nechali se slyšet, že večer pořádně zapijou. S tímto vědomím jsme nastoupili do zápasu, ale po chvilce se ukázalo, že to nebylo úplně nejlepší smýšlení. Nebo tedy nevíme, co domácí předchozí den pili, ale první set na nás nastoupili velice z ostra a během chvilky jsme už prohrávali 5:11. To nás trochu znepokojilo a tak jsme přestali dělat ptákoviny a soupeře dorovnali na 16:16. Soupeř se ale nedal a držel s námi krok. Nebo tedy chvilku měl bod navrch on a chvilku zase my. Za stavu 20:19 mne střídá Radan a jde na servis. Tím jsme se dostali do vedení 22:19. Pak ale Pelhřimov otočil a dostal se do vedení 22:23. Pak jsme se tahali o každý bod, ale i tak v závěru dal Zdenda desku a ukončil trápení za stavu 28:26. Druhý set jsme nastoupili zodpovědněji a hlavně bez polevení. Krátce po začátku jsme si udělali odstup, který nám vydržel až do konce a s tím přišla i výhra 25:19. Třetí set jsme byli už k nezastavení a od začátku jsme si tvořili náskok, který jsme si udržovali a lehce i navyšovali. Na koncovku nastoupil Beny, který za velkých ovací fanoušků nerozehraný nastoupil a hned začal bodovat. Nutno zmínit, že i poslední bod patřil jemu, když těsně za dvojblok zahrál balón prsty a soupeře tím zařízl za stavu 25:14. Tento „ligový“ bod prstama přes nás tak už s jistotou katapultoval do vyšší soutěže a mohli jsme začít slavit.

Před závěrečným zápasem jsme se s Důšou přetahovali v tom, kdo je větší postižák a bude tedy střídat. Díky působení prášku a Benyho drinku vyhrál Důša a tak ho vystřídal Radan. Místo unaveného Jardy do základní sestavy nastoupil Přícha. Bylo vidět, že Tuchlovicím ještě šlo o druhé místo a tak se na náš zápas zůstali i mrknout Budějovice, které se s nimi o tento druhý postupový flek „rvali“. V rámci toho, že osud obou týmů byl v našich přesných rukách a rukách Tuchlovic jsme si řekli, že by bylo hezké porazit i čtvrtý tým 3:0, aby nikdo nemohl polemizovat. První půlka prvního setu byla velice vyrovnaná a až za stavu 12:11 jsme začali Tuchlovicím utíkat a vytvořili jsme si odstup. Ten vydržel až do konce a první set jsme tak urvali 25:22. Nutno podotknout, že v koncovce se už dělali ptákoviny, jinak by byla výhra o něco znatelnější. V začátku druhého setu jsme si utvořili náskok, který bohužel soupeř dorovnal již na stavu 11:11 a dále pokračoval. Tuto šňůru jsme jim zarazili až na stavu 11:15, kdy Víťa vytloukl soupeře a získal balón na naší stranu. I tak se nám povedlo srovnat až na stavu 19:19, ale to se zase vedení ujali soupeři a udělali si v koncovce náskok 20:22. Následně proběhlo pár výměn a stav byl 22:24 a první prohraný set byl na blízku, ale to se nelíbilo Králi Miroslavovi a tak ze své elegantní otočky dal 23. bod. Díky tomu se nám povedlo dorovnat na 24:24. Následně dal bod soupeř, ale následným podáním nám značně pomohl, když podání vyslal kamsi do zámezí. Následně svým precizním útokem Víťa získal náskok pro nás. Pak již přišel poslední bod setu a pro mne poslední bod minimálně na měsíc, protože jsem mi při dopadu, po naštěstí úspěšné smeči, vyskočilo a naskočilo koleno. Tady bych chtěl velice poděkovat týmu, který se hned celý seběhl a během chvilky nesl do sprch. Sice delší, ale za to horší cestou. Do třetího setu nastoupil místo mne Důša. Tento set už bylo jasné pořadí prvních třech týmů a tak to působilo dojmem, že Tuchlovice už tolik nehráli a Dvorští nepolevili, díky čemuž rozsekali soupeře i v posledním setu stavem 25:17.

Co nezaznělo a mělo zaznít tak to, že soupeře často mohlo deprimovat, když Kóďa, který lidově řečeno nevidí přes psa na tramvaj, dával jednoblokem desky o více než hlavu vyšším soupeřům. Dále co by mělo být vytyčeno, tak Jarda, který svým tvrdým servisem dělal šňůry, Důša skákající nad trojblokem, Víťa s Radanem, kteří si drželi stále svou jistotu a stabilní hru, Přícha za jeho otočky v důležitých chvílích, Zdenda za skvělé odkoučování všech zápasů, libero Míra za dobíhání spousty balónů, Benyho za oporu a koktejly a Jetela za to, že s námi jel, i když měl zranění, kvůli kterému bychom ho na hřiště pustili jedině, kdyby se zranilo více hráčů. Rozhodně bych chtěl pochválit celý tým, který nepřestával a neměl výkyvy, ve kterých by hrál lépe či hůře, ale držel si svůj standard, čímž dokázal vyhrát všechny 4 zápasy poměrem 3:0 na sety a dokázal to, co naposledy Hrotovice v roce 2008. Gigantické Díky s velkým D následně patří fanouškům, kteří za námi jeli takovou štreku a udělali takový virvál, že místní fanoušci se mohli jít klouzat. Nejen těm děkujeme, ale i fanouškům u počítačů a mobilních telefonů, kteří nám přáli hodně zdaru. Těšíme se na vaši podporu i v příští sezóně a doufáme, že vás naše hra bude i nadále bavit.