"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Druholigový volejbal opět ve Dvoře

Muži VK DK v plné síle!

Muži VK DK v plné síle!

Po roční odmlce strávené v krajském přeboru jsme opět zpátky v nejprestižnější soutěži v celém našem kraji širokém. Totiž v 2. národní lize. Po vydařené pelhřimovské krasojízdě, o které jste jistě četli na konci dubna, se opět konečně hlásíme s (doufám) pravidelným zpravodajstvím z našich zápasů, po kterém všichni naši fanoušci celé léto zcela určitě prahli. :)

Tuto sezónu nastupujeme v trochu pozměněném a omlazeném složení. Loni hostující nahravač Kodym a libero Sucharda se pro tento rok stávají našimi soupeři v dresech Slavie HK. Naopak do týmu přichází staronová posila ze zahraničí – mongolský reprezentační nahravač Uno Ganbaatar. Jeho pozici jistí vždy připravený automobilový nadšenec Michal Hůlek. Nahravačskou podporu z hor nám vyjádřila i vrchlabská legenda Bogo. Z týmu Červeného Kostelce přichází na hostování mladý nadějný smečař Martin Chráska. Z Bílé Třemešné další naděje Sebastian Hájek, který má už pár zkušeností  s druhou ligou z Jablonce. Ze spodních pater našeho klubu se poprvé na soupisce objevuje bratrské duo Adam a Tadeáš Paťavovi. Po pěti letech od založení klubu je to tak poprvé, co „sklízíme ovoce“ z naší vlastní zahrádky a ukazatel toho, že naše práce má smysl. Na soupisce se tak objevuje 15 hráčů, mezi kterými nechybí mladé naděje, ale i starší zkušení hráči.

VK DK – VK Hronov

První domácí zápas nás čekal 30.9. proti Hronovu. Na zápas chyběl jen zraněný Sekyrka a horal Bogo. O nedočkavosti na novou sezónu a chuti všech nových hráčů zahrát si druhou ligu hovoří i smutný fakt, že na 14-místné soupisce se nenašlo místo pro našeho veterána z italské soutěže A1 Benita. Ten však byl po celou dobu zápasu s námi – při rozcvičce, rozsmečování na síti i na lavičce během zápasu. Rozhodčí zřejmě neměli odvahu Benyho vyhodit (kdo by taky měl, že jo?).  Ale teď už k samotnému zápasu (nebo alespoň tomu, co si o týden později pamatuji):

První set začal Uno na náhře, Vítek na „U“, Jarda s Mrcou (nová posila v základu) na smeči, Důša a „veterán“ Ráďa na bloku a na liberu Tadeáš, který si v 15 letech odbil (schválně s měkkým) svou ligovou premiéru. Do zápasu jsme vlétli po hlavě, Hronov působil v úvodní sadě zaskočeně, zaskočil je i Ganbaatar svým esem na závěr a překvapivá výhra 25:23 byla na světě. Hronov je však velice zkušeným týmem, který je i letos adeptem „na bednu“, takže nenechal nic náhodě a v dalších třech setech nás rozstřílel a to především dělovým servisem, který se dařil hned několika hráčům. I pro zkušenější příjímací smečaře Vítka s Jardou to byl po roce „šolichání“ v kraji těžký oříšek,  pro mladé libero Paťavu přímo křest ohněm a Unovi se po našich rozlítaných příjmech málem zapalovaly podrážky. Sestavu na hřišti jsme protočili jak to jen šlo a dali příležitost snad úplně všem, ani to však nestačilo a podlehli jsme 1:3.

Před druhým zápasem přišla na řadu porada u kulatého stolu v našem michellinském bistru, kde se podával těstovinový salát s kuřecím masem do plastu a Krakonoš 11° do skla. Za této konstalace hvězd se předseda s tajemníkem usnesli uskutečnit velice smělý plán a to obětovat našeho úderníka Vítka na libero a tím až nechutně posílit příjem. Smělý plán vzal o pár minut za své a obecenstvo už se kochalo hrou jako z partesu. Na smeči Vítka výborně zastoupil Mrca Chráska, Zdenda sundal boty z hřebíku a ukázal na účku, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. S lepším příjmem začala klapat i souhra středem a bylo z toho vedení 2:0 na sety. Ve třetí velice vyrovnané sadě měli v koncovce navrch hosté a zaslouženě snížili na 2:1. Ve čtvrté sadě jsme však nenechali nic náhodě. Zdenda, Radan a Jarda se vzájemně vyhecovali soutěží o počet nasbíraných bodů a set se postupně proměnil v malou exhibici. Na závěr jsme tak Hronovu opětovali palbu z prvního zápasu a přidali první 3 body do tabulky.

SUMA SUMÁRUM:

VK DK – VK Hronov 1:3 (23, -19, -18, -15)

VK DK – VK Hronov 3:1 (21, 20, -19, -16)

TABULKA 2-M-B

JS

Události
  • Žádné události
Kalendář událostí
<< Čec 2018 >>
púsčpsn
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Fotografie