"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Nová sezóna začala i pro starší žákyně

No tak hurá! Po krátkých prázdninách, do kterých bylo naštěstí vloženo i úžasné soustředění (klasicky na chatě Karosa), nám začala volejbalová sezóna. Letos se nám opět podařilo dát dohromady dvě družstva starších žákyň, které jsme ještě doplnili  o tři nadějné mladé chlapce. Ti posílili tým Mandarinek (B). V rozřazovacím turnaji na Slavii HK 17.9., se naše „Ačko“ probojovalo do B skupiny a B tým do C skupiny krajského přeboru starších žákyň. K prvním bodovaným turnajům jsme vyrazili 8.10 do Zbečníku, kde hrálo „Ačko“ a B tým cestoval do Nové Paky.

Zbečník

Nastoupily jsme oslabeny o pro někoho nerozeznatelnou a nerozlučnou dvojku (dvojčata Dája + Viky Macháčkovy)  a také s novou hrou (stylem hry) – nabíhanou náhrou, kterou jsme dávaly, přestože jsme ji na zápase hrály poprvé.

První zápas jsme hrály  s Náchodem A. Začátek zápasu  jsme trochu podcenily, většina netrefovala podání, a proto jsme prohrály. Ve druhém setu  jsme je však dokázaly překvapit a vyhrály. Tibreak se nám ovšem tolik nepovedl, proto jsme prohrály 1:2 na sety. Celý zápas nás však podporoval servis Míši a Terky, které dávaly i dlouhé šňůry. O přestávce jsme probíraly hlavně hru. Navzájem jsme se pochválily, ale také si řekly, co bychom měly zlepšit do dalšího zápasu.

Jako druhý soupeř nás čekal  Trutnov. Ten se zdál jako těžký protivník, nakonec se však ukázal jako docela lehký soupeř. První set jsme je doslova “upodávali“ a vyhráli 25:12. Druhý set však nebyl tak jednoduchý a to i díky výborně hrající trutnovské blokařce. Přesto jsme dokázali vyhrát.  V tomto zápase nás podpořily naše blokařky Bára Vitebská a Bára Hošková.

Měly jsme dva zápasy volno a tak jsme se jely trochu posilnit pozdním  obědem. Někdo slaví až na konci, my v průběhu. Navštívili jsme (my všichni) společně s diváky  jednu místní hospůdku, kde jsme se pořádně nadlábli. A teď si představte, kdybychom měly na sobě ty naše teplákové soupravy, které se asi ještě tisknou…. To by teprve místní boys koukali, co je to za reprezentaci…no snad příště…

Dalším protivníkem byly Třebechovice B. Vyhrály jsme, přestože jsme ve druhém setu prohrávaly 19:23 a to jsme otočily na 25:23. My ty koncovky hold umíme. V tomto zápase se vyzdvihla Verča, která měla nejtvrdší smeče z nás všech.

Poslední rozhodující zápas jsme hráli se Zbečníkem. Ten jsme bohužel prohráli 0:2. Holky měly silné podání a my ne moc dobrý příjem. Celkově jsme však skončili na třetím místě. Přeskočil nás Náchod. Děkujeme za podporu nejen rodičům, ale i zástupci hlavního trenéra Kájovi, který se nás rád ujal na místo našeho milého Rádi. Ten měl za sebou náročný víkend plný volejbalu (sobotní úspěšná reprezentace v druhé lize) a rodičovských povinností v neděli.