Dvůr Králové – Choceň

...naše prořídlá řada

…naše prořídlá řada

1. zápas 0:3 (-21,-20,-18)
Již páteční trénink před sobotním utkáním ukazoval, že náš tým bude značně oslaben. Přícha, alias Kašlik se totiž odporoučel na třídenní výlet, kterému nešlo odolat. Náš legendární automobilový závodník pan Hu, starajíc se o paní Hu a psa Huhu zřejmě onemocněl a huhuhlas tomu nasvědčoval, tudíž taktéž out. Jetelí samec Jan Jakubec JJJ stále bojuje s kolínkama (již od ZŠ mu moc v jídelně nešly spolknout kvůli zahnutí) se taktéž omluvil pro bolesti, další out. Sekyrka stále léčí koleno, ale přijel hrdinně zapsat. Slzy mu kanuly, když viděl, jak se rozcvičujeme a nemohl zasáhnout, out. Duo Paťavců se vydalo do Hronova hrát kadety, out, out. 6x out je v pohodě, protože jsme stále počítali s tím, že bude náš Uno. Bohužel ranní chaos na messengeru napověděl, že mongolský pastavec, majitel originálního vynálezu jurtadach se zatoulal. Těžko mu to vyčítat, vždyť jako dvouletý odkojenec vyrážel z Ulanbátaru, v tradičních červených nebo modrých „županech“ převázaných v pase kusem žlutého plátna. V kalhotech nacpaných do mohutných vysokých kožených bot se zvedlou špičkou. Mongol je pastevec. Jeho práce je pastva dobytka a starost o koně (koně je ochoten vyměnit za terénní auto nebo motocykl, který opře o svou jurtu). Ale co tady v ČR? Zvyklý na orientaci 6dnů na východ, pak směr dobytčí stezka, dále výkaly usuš, zapal a podle směru čoudu pokračuj tři dny. Snad odkázán na útržkovitou mapu předků? Ne, přiznejme si objektivně, že nemohl zvládnout dorazit na 9,00 místního evropského času. Takže nastoupil na náhru Předseda, na středy Radla a Důša, na libero Víťa a na smeče Mrca a Jarda a na účko Sebastian. Doufali jsme, že alespoň na jeden set dorazí zatoulaný Uno na náhru. Začátek se nám moc nedařil, hodně chyb ze strany náhry předsedy a velká nejistota. Bojovali jsme dál, nechtějíc se smířit se špatným vývojem setu jsme dokázali točit na 16:15 v náš prospěch a dobrou obrannou dokonce na 20:17. Bohužel Důša prakticky bez bloku zaútočil do autu, Séba nápodobně a i další útok se nám nedařil, i když bylo docela dobře rozehráno. Od stavu 20:17 jsme uhráli jen jeden bod. Další set jsme samozřejmě nechali stejně, nebylo za koho střídat. Opět nám utekl začátek a celý set jsme dotahovali. Příjem se nám moc nedařil a na náhře se to nevylepšilo. Třetí set velmi podobný, hra nevyrovnaná a dělali se docela dlouhé šňůry. Útok Chocně byla založený na dvou smečařích a jednom střeďákovi. Jejich servis byly jen plachty, bez nějaké taktiky. Po celý zápas jsme měli dojem, že s nahrávačem bychom je rozsekali. Možná i proto jsme dělali chyby na útoku i z docela dobrých rozeher a nesoustředili se. Co k tomu na závěr? Ostuda to nebyla a do šaten jsme odcházeli s vědomím, že i když Uno přijel jen na poslední tři balony, aby dohrál již prohraný zápas, budeme mít v příštím zápase náhru!

2. zápas 3:1 (-19, 18, 23, 13)
Druhý zápas se překvapivě na náhru nominoval Uno, na účko předseda, na smečích Jarda a Mrca, libero Vítek a bloky Dušan a Radla. Začali jsme v laufu, dobře na příjmu a vedli jsme 14:10. Všechno fungovalo jak má a dle výsledků z minulých zápasů se potvrzovalo, že máme naši nejsilnější sestavu. Potom přišlo několik chyb na příjmu a trochu mi to připomínalo první zápas. Za boha nešlo ztrátovat. Také Uno zřejmě nebyl občas v bdělém stavu, ale zdálo se, že je s námi. Stav 16:15 ještě pro nás. Dále už přidávali hlavně Choceňáci a vzhledem k mnoha našim chybám dokráčeli k vítězství i v tomto setu. Do druhého setu jsme šli bez změny a již jsme začali hrát to, co umíme. Uno se rozehrál a i ostatní přidali svůj střípek do skládačky. Velká pochvala pro Víťu v druhém zápase přijímal takřka bezchybně a vybral několik tvrdých útoků, kterými jsme se dostávali do dlouhých výměn, že jsme sotva dýchali, a které jsme však často vyhrávali. Tím jsme se především udrželi v třetím setu, který byl jednoznačně nejvyrovnanější a rozhodující. Poslední set byl již exhibiční a připomínal set s Hronovem. Dušan brutálně sehrál čtyřku někde od trojky, klobouk dolů před náhrou a výškou, ze které Důša skládá. Nelze zapomenout na Mrcu, který skládal jak v prvním, tak i v druhém zápase s brutální účinností. Velká posila a díky všem volejbalovým bohům za něj. Jarda opět rozjel svůj bombostroj na servisu a tajemník s předsedou přežili další ze zápasů v základní sestavě a jako Jardové Jágrů postrkovali svou hokejkou hráče k výkonu (zní to dost divně). Mno, ale občas taky pěkně zazvonili. Zajímavé bylo, že Choceň nedokázala v posledním 4. setu.dát dva body v řadě a vždy po jednom bodu dokráčela k pouhým 13-ti bodům.