"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Starší žákyně – Náchod

Konec dobrý, všechno dobré

Na závěrečný turnaj krajské soutěže st. žákyň 2017/18 jsme se s Áčkem vydali do Náchoda. Situaci nám zkomplikovala marodka. Hrát nemohla Bára Vitebská ani Dája Macháčková, a protože naše Béčko na tom bylo ještě hůř, museli jsme ještě půjčit na hostování Míšu Hrnčířovou právě tam. Celkový počet boje schopných hráček  byl tedy 6, což je ,jak víte, minimální stav možný k tomu, aby hra vůbec začala. Mrazivé nedělní ráno, pohodová rychlá cesta, hala, rozcvičení  a náš první soupeř-  tým Rychnova. Sestava byla jasná a posty více méně také. Na náhře Kája Hošková, na účku Andrejka Sommerová, smeč Verča Simonová a Viky Macháčková, blok Terka Janská a Barča Hošková. Už od prvních výměn začaly holky naplňovat to, co jsme si před začátkem celého turnaje řekli:

„Hlavně bez obav, s nadšením , bez respektu a v žádném případě nepustit do hry rozhodčího nebo dokonce trenéra!“

Dařily se nám razantní útoky po celé síti, opřít se dalo o kvalitní a téměř bezchybný servis všech hráček. Přidali jsme i několik bloků, ale nedařilo se nám získat výraznější náskok. Koncovku jsme si ale pohlídali a vítězství v prvním setu poměrem 25:23  bylo naše. V druhém dějství jsme navázali na dobrý výkon a soupeř nedokázal kontrovat, povolili jsme Rychnovu pouhých 7 bodů.  Tedy první výhra (25:23, 25:7).

Po jednozápasové pauze nás čekal Zbečník. S tímto týmem jsme se už několikrát potkali a vždy (často těsně a smolně), prohráli. Dnes jsme chtěli tohoto nepříjemného soupeře, který moc netlačí, ale dokáže vracet ztracené míče zpět, překvapit trpělivou hrou. Hned po sérii prvních výměn se začal ubírat vývoj zápasu v náš prospěch. Opět jsme si pomohli kvalitním servisem, zde  bych chtěl vyzdvihnout Terku Janskou, která navíc přidala spolehlivou hru v poli a na síti. Dařily se i kombinace s nahrávkou na handu, kde z postu univerzálky dokázala kouzlit Andrejka Sommerová. Soupeř si musel někdy připadat jako na kolotoči. V druhém setu se obraz hry příliš nezměnil a odměnou pro nás bylo premiérové vítězství nad Zbečníkem  25:11 a 25:13.

Následoval přesun  do  druhé hrací  haly, která je nedaleko a  kde na nás čekal soupeř, se kterým hrajeme vyrovnaná utkání a potkáváme se spolu pravidelně- družstvo Náchod A.Povzbuzeni dvěma výhrami jsme rozjeli i tento zápas velmi dobře, takže v probíhajícím prvním setuse nám povedlo získat až 8 bodový náskok . Jenže to by nebyl Náchod….. Postupně naše slibné vedení  vymazal a v koncovce se dotáhl na 22:22. Chybovali jsme hlavně na příjmu. Buď jsme soupeřovo  podání nezkrotili vůbec nebo kupili chyby hned následně po špatné přihrávce. Tyto zvraty ve skóre pro nás byli po většinu sezony kritické. Dnes se nám ale povedlo závěr zvládnouta zvítězit  “šňůrou“  tří bodů 25:22.  Vyrovnaný průběh pokračoval i v druhém setu. Měli jsme opět lépe nakročeno do závěru, jenže tentokrát se radoval soupeř. Prohra 23:25.Následovala tedy hra pravdy-teibreak. Ten nám vyšel na výbornou. Konečný výsledek 15:4 hovoříza vše.

Před  námi byla poslední překážka – Třebechovice. Vrátili jsme se opět do haly gymnázia a rozehráli závěrečný díl celé letošní sezóny. Dá se říci, že jsme celý průběh první sady kontrolovali. Poměr míčů 25:21 však mohl dávat naději Třebkám do setu druhého. Jenže poměrně brzy musely holky z města s betlémem pochopit, že dnes si jdeme my pro premiérové vítězství v B skupině. Závěr a výhra  25:13. Nakonec se nám podařilo zlomit prokletí a naši B skupinu v posledním kole vyhrát. Škoda, že už bez možnosti podívat se do Áčka a zahrát si třeba s hradeckou Slavií. Tento turnaj nelze hodnotit jinak než kladně. Byla pro mě velkou radostí stát na lavičce a pozorovat, jak se našim holkám daří. Dovolím si ke každé pár postřehů:

Terka Janská – pro mě asi největší, pozitivní překvapení, velký posun ve hře v poli, tvrdá rána ze středu sítě, těžký servis pro soupeřky

Andrejka Sommerová – velice šikovná hráčka, schopná spravit většinu horších nahrávek, tvrdý útok spolehlivá na podání , hecuje tým

Viky Macháčková – kvalitní servis, kvalitní útok, nebojí se smečovat ze zadních pozic, dobře čte hru

Verča Simonová – prudké podání, tvrdá smeč, dokáže i chytře “zalejvat“

Kája Hošková– obětavá v poli, snaha o nahravačsky pestrou hru, šikovná při hře na síti

Bára Hošková – výborný blok, spolehlivá v poli, celkový přehled při hře na síti

Určitě jsem na spoustu důležitých maličkostí zapomněl, ale ty si můžete doplnit. Chceme také poděkovat našemu fanklubu – Lenka a Andrea nás celou dobu neúnavně povzbuzovaly a to bylo moc fajn!

Výsledky a tabulky na –  http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=HK-ZKY&skupina=hk-zky-6b

Sezona skončila a je na místě velmi poděkovat trenérům, kteří se o holky celý čas svědomitě starali, tedy Ráďovi Černému a Honzovi Machkovi. Díky, kluci, děláte to dobře! Děkuji také holkám za celoroční snažení. Bylo to fajn. Je to hlavně o vás, tak na to myslete….

A váženým rodičům patří také velký dík za důvěru a  pomoc, hlavně s dopravou na turnaje. Co, kde, kdo, jak a s kým bude v příští sezoně musíme ještě naplánovat, každopádně vás všechny budeme včas informovat. A pokud nastanou nějaké změny z vaší strany, i my prosíme o včasné info. Tréninky stále pokračují, je možnost zahrát si nějaké turnaje a o prázdninách nás čeká letní soustředění.  To není špatný  výhled…

Už teď se na vás těším!

 

Za VK DK

 

Kája  Hošek

Události
  • Žádné události
Kalendář
Rubriky