"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Kadetky: VK DK – Náchod

Úspěšný start do nové sezony mají za sebou kadetky dvorského volejbalového klubu. V úvodním dvoukole naše hráčky  přivítaly tradiční soupeřky  z Náchodu, které jsou navíc přihlášeny  v krajské soutěži  jako juniorky, což znamená, že mohou nastupovat s dívkami, které jsou až o dva roky starší.

VK Dvůr Králové – SK Náchod   3 : 0    (22, 24, 22)

Bohužel se nám nepodařilo zachytit shodně vždy začátky prvních dvou setů a obraceli jsme i ze stavu  0:6. Postupně jsme se ale dostávali do tempa a díky velké bojovnosti a odhodlání se nám podařilo v koncovkách  urvat výhru na naši stranu. Třetí set byl dlouho vyrovnaný a žádný tým si nevytvořil výraznější náskok. Opět dobře zvládnutý závěr setu znamenal premiérový zisk plného počtu bodů do tabulky.

VK Dvůr Králové – SK Náchod    3 : 2    (13, 20, -26, -20, 9)

Při krátké pauze mezi utkáními  jsme se občerstvili vynikajícími muffinami , které pro celý tým napekla Lucka Janská. A byla to i krása pro oko ! Lucko díky !Určitě i proto jsme  v pohodovém tempu vyhráli  další dva sety druhého zápasu. Dařilo se vše a k tomu začal soupeř dost chybovat. Už to vypadalo na výhru bez ztráty setu, ale holkám z Náchodu  se podařilo v dramatické koncovce třetího dějství  (26:28 ) zvítězit a prodloužit tak naše společné nedělní  odpoledne.  A protože jsme v setu čtvrtém také táhli za kratší konec, musela  o vítězi rozhodnout až zkrácená hra. Zde jsme ale žádné pochyby nepřipustili a vítězství bylo znovu naše.

Musím holky pochválit a poděkovat jim  za opravdu  kolektivní  výkon. K vidění byla pestrá hra v útoku, obětavé zákroky v poli, kvalitní bloky a tvrdé smeče.  Vše ještě podpořeno minimem vlastních chyb. Také podle reakcí diváků a dokonce i pana rozhodčího po konci utkání, se musela předvedená hra líbit. Doufám, že navážeme na náš dobrý  výkon i v dalších zápasech a hlavně proti kvalitnějším soupeřům.

Děkujeme fanouškům za výraznou  pomoc a podporu!

Sestava :  Barbora Vitebská, Barbora Hošková, Tereza Janská, Lucie Janská, Veronika Simonová, Adéla Šebková, Andrea Sommerová, Nikola Ježková, Nikol Maršíková a Karolína Hošková.