"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: Ždár – VK DK

Uběhl další rok a po dlouhém letním období, které zahrnovalo mnoho antukových turnajů (např. 3. místo na ligové Dřevěnici), se volejbalový tým ze Dvora Králové opět vrací do haly. Do nové sezóny se na domácí půdu vrací turnovský mistr první ligy, trojnásobný účastník druhého kola Českého poháru, finalista extraligových Dřevěnic, akademický vicemistr České republiky, volejbalový všeuměl, přítel a milovník Tomáš Bäumelt. V minulé sezóně s námi odehrál několik zápasů také Vít Lukáš, v této sezóně by se měl tento talentovaný polař, roboticky přesný příjimač, charismatický trenér a nechanický guru v jedné osobě objevovat v našich barvách pravidelně. Po peripetiích se zády se do týmu vrací také snad již zdravý kostelecký přimrdávek Martin Chráska.

trenér: Zdeněk Havel

V nové sezóně jsme oproti té minulé značně posíleni, v rámci přípravy jsme nás proto přihlásili do Českého poháru volejbalu, který se odehrál na konci září u nás ve Dvoře Králové. V konkurenci druholigové Chocně (výhra 3:0) a prvoligového týmu MFF UK (prohra 0:3) jsme skončili na druhém nepostupovém místě. Pohár byl pro nás dobrou zkušeností a hlavně generálkou před novou sezónou. Ta začala minulou sobotu v pro nás neoblíbené hale ve Žďáru nad Sázavou. Před úvodním zápasem sezóny obdrželi přísně tajné informace, že soupeř je oslaben , a tak máme možnost vůbec poprvé zdolat žďárskou nedobytnou pevnost. Toho se chytli všichni mladí členové týmu a vyrazili jsme v „plné palbě“ za honbou 6 bodů.

1. zápas Žďár nad Sázavou – VK DK 0:3 (-19,-21,-23)
43266612_10211838086660048_8103322369390542848_o

Vítězné foto po prvním zápase ve Žďáru

Do prvního setu nastoupil na blok Radan s Důšou, na smeči kralovala nová posila Tomáš  s Jarynem, post univerzála obsadil Mrca, na náhře byl legendární mongolský pastevec Uno a nesmíme zapomenout na libero, které ovládl Víťa L. Kdykoliv zasáhnout a zničit soupeře byl na lavičce připraven Seba, Sekyrka a Víťa B. – mladší brácha Tomáše. Když nebudeme počítat několik vyhozených servisů (asi 10) z obou stran, tak jsme se chytli hned na úvod a ujali vedení. Tom splnil naše očekávání a zařídil několik bodů hned do startu. Obratem na to se chytil Radan a svým neprostřeleným blokem zarazil míč dřív, než stihl přejít na naši polovinu. Mrca na účku přidal body na naši stranu svými smečemi na zadní část hřiště a tímto způsobem jsme vyhráli s přehledem 25:19 a s úsměvem na tváři jsme šli do druhého setu. Sestava zůstala neobměněna a vše pokračovalo podle našich představ. Uno rozhazoval jednu náhru hezčí než druhou, takticky jsme určovali směr podání a snažili se držet soupeře pod neustálým tlakem. U sítě se chytil Jaryn, který svoji elegantností ve vzduchu několikrát dokázal soupeři, že by měl zapracovat v poli i na bloku. Ke konci setu náš kostelecký spoluhráč Mrca začal cítit problémy se zády (možná spíš s hlavou, poznámka redakce), a tak se raději sám od sebe nechal vystřídat za Víťu a druhý set skončil výhrou 25:21. Ve třetím setu zůstal Viťa na postu univerzála, a tak na hřišti bylo bratrské duo. Došlo i na střídání Sebi za Jaryna a díky stavu 2:0 na sety jsme získali pocit jistoty a začali více riskovat. To se ukázalo jako lehce podceněná situace a soupeř s námi držel perfektně krok. Pár chyb na náhře, vrátila se nešikovnost na servisu z prvního setu a do koncovky to bylo vyrovnané. Naštěstí měl Víťa skvělý nápad a místo sebe na podání poslal nepřipraveného a zaskočeného Sekyrku, který takticky poslal míč do sítě. Nicméně ani to nás nezastavilo a díky silnému týmovému duchu jsme dokázali těsně vyhrát 25:23. Vůbec poprvé jsme porazili domácí Ždáru nad Sázavou a odnášíme si první tři body do tabulky se stavem 3:0 na sety.

Mezi zápasy jsme se šli najíst do místní restaurace a nemohl chybět ani zákusek s kávou. Už od rána vznikla debata (nebudu zmiňovat zakladatele debaty, stejně by tomu nikdo nevěřil) ohledně velmi krásné obsluhy ve zmíněné cukrárně. Naneštěstí se obsluha po roce změnila, a tak jsme vzpomínali pouze díky pořízené fotografii šikovného člena posádky. Proč šikovného? Protože si myslíme, že si dívky nenechají jen tak fotit zadní partie.

1. zápas Žďár nad Sázavou – VK DK 3:0 (23, 23, 23)

Zpět k volejbalu. Druhý zapas před námi a my jen čekáme, až skončí pětisetová bitva druholigových žen, se kterými jsme se ve Žďáru střídali. Smutek z cukrárny opadl a my se chystali na druhou výhru proti Žďáru. Do prvního setu se toho moc nezměnilo. Na středu kraloval Radan s Důšou, účko vzal na starosti Víťa, smeč obsadil Tomáš s Jarynem, na náhře byl stále překvapivě Uno a libero opět Víťan. Přehecovaní z prvního zápasu jsme podcenili začátek a soupeř se ujal vedení. Hráli jsme jednodušší hru a soupeř toho využil. Předem určoval, kam půjdou náhry, a tak měli velmi dobře postavený dvojblok. V koncovce za stavu 23:24 se Jaryn rozhodl, že bude lepší zariskovat na servisu a poslal podání do pásky, čímž zařídil výsledek 23:25 pro domácí. Do druhého setu nastoupil místo Radana Sekyrka a dokázal nám, že i po operaci nepatří do starého železa. Většinu druhého setu jsme vedli těsným rozdílem pár bodů, před koncovkou však soupeř zlepšil obranu v poli, k tomu přidal několik útoku rozehraných smečařů a doplnil i (ne)šťastný útok univerzála o pásku do debla, který nás definitivně dostal do kolen. Frustrovaní jsme set prohráli opět 23:25. Do třetího setu jsme šli s rozhodnutím, že to dotáhneme aspoň do tie-breaku. Seba se vrátil na plac za Víťu, tentokrát na účko. Za stavu 3:9 jsme začínali panikařit a vzali jsme si time. Radan nám promluvil do duše, všichni jsme se snažili navzájem více podpořit a dotáhli jsme to do stavu 21:20. To se nejspíše nelíbilo jednomu z rozhodčích, a tak nás raději trochu přibrzdil hodně sporným rozhodnutím, kdy odpískal Dušovi tahaný míč při jeho typickém úderu z 3. patra paneláku přes blok. A protože pár míčů na to soupeř předvedl úder jako přes kopírák, který zůstal bez povšimnutí, Dušovi lehce ruply nervy a po hlasitějším sdělení osobního názoru rozhodčímu obdržel žlutou kartu, čímž se nechal naštvat a rozhodit i celý zbytek týmu a třetí set skončil opět a dotřetice porážkou 23:25. Druhý zápas tedy skončil porážkou 0:3 s nejtěsnějším možným rozdílem 6 bodů.

Po prvním herním víkendu jsme v tabulce na 5. místě a věříme, že v dalších týdnech vystoupáme výš. Naším příštím soupeřem je Hradec Králové, náš krajský rival, kterého uvítáme na domácí palubovce v hale ZŠ Strž příští sobotu 13.10.! První zápas budeme hrát již od 9:00 hod., druhý cca v 13:00 hod.

Přijďte nás po delší volejbalové pauze opět podpořit!