"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Muži: VK DK – TJ Slavia HK

Královéhradecké derby královských měst bez krále

V sobotu 13. 10. jsme se poprvé představili na domácí palubovce (betonu potaženém 3 mm gumy) v krajském derby s naším rivalem TJ Slavia Hradec Králové.

Po prvním zápase nové sezóny 2018/2019 ve Žďáru nad Sázavou, odkud jsme přivezli historicky první vítězství za 3 body, nás čekala premiéra na vlastní půdě před našimi věrnými VK DK ultras fans. Dali jsme si budíček o něco dříve, protože se začínalo trochu netradičně v 9 hodin. Vstávání o hodinu dříve bohužel ne všichni zvládli podle svých představ, někdo byl zřejmě ráno rybařit (rozuměj lovit kapry s Dušanem), což potěšilo našeho nového výběrčího pokut Jardu. Teď už trochu blíže k samotnému zápasu.

Nastoupili jsme v téměř plné palbě s 11 hráči na soupisce pro dnešní zápas (chyběl pouze král Miroslav a náš první nahravač a pastevecká jednička Uno). Do prvního setu jsme šli v základní sestavě Hůlek, Seifrt, Jakubec, Chráska, Bäumelt T., Chaloupka a na postu libera Lukáš. Hned v úvodu setu jsme si vytvořili náskok okolo tří bodů, který jsme si úspěšně drželi až do začátku koncovky, kdy soupeř dotáhl na 19:18. Poté jsme však nenechali dojít set do vyrovnané koncovky a to především díky servisu Hůlka, který podával až do stavu 24:18. Do druhého setu jsme nastoupili se dvěma změnami. Na bloku se do hry dostal Černý a na postu univerzála Bäumelt V. Ačkoliv jsme porušili pravidlo – vítězná sestava se nemění, tak se nám podařilo v druhém setu zopakovat průběh toho prvního a soupeři nedali příliš šancí. Ve třetím setu jsme hned na začátku prohrávali 0:3 a tuto ztrátu se nám podařilo téměř smazat za stavu 15:16, ale od té doby nás soupeř přehrál a vyhrál 19:25. Ve čtvrtém setu jsme se opět vrátili k výkonu z první a druhé sady a ujali se vedení 8:3. Náskok se nám navíc dařilo navýšit na 21:12 a v klidu si tak dojít k vítězství 3:1.

Vzhledem ke krásnému podzimnímu počasí jsme zvolili oběd v rest. U Slunce. Po obědě jsme byli připraveni zopakovat výkon z odpoledního utkání. V druhém zápase však byla hra od úvodu vyrovnaná a spíše soupeř měl většinou o jeden někdy dva body navrch. Set došel do napjaté koncovky, kdy nás bohužel zradil servis za stavu 23:24 a prohráli tak první set. V druhém setu jsme však získali hned v úvodu komfortní náskok 5:0, který celý set rozhodl. Třetí set jsme vyhráli přesvědčivým rozdílem, který jsme si plynule vytvořili. Ve čtvrtém setu jsme si chtěli dojít pro druhé vítězství. Začali jsme však spoustou chyb a soupeř nás zatlačil do stavu 6:10. Poté se nám sice povedlo srovnat na 14:14. Vzápětí nám soupeř znovu odskočil a nám se už nepodařilo znovu na tuto ztrátu zareagovat. Druhé utkání tak dospělo do tie-breaku, který byl velmi vyrovnaný. Nakonec jsme však prohráli 13:15. Z druhého zápasu jsme byli podobně jako ve Žďáru zklamaní, neboť jsme prohráli tentokrát „pouze“ dva sety v koncovkách.

Královské derby tak nakonec nikdo neokraloval (král Miroslav navíc nedorazil) a my bereme 4 body za „lepší“ remízu. Máme tedy stále co zlepšovat, především koncovky setu, které se nám v odpoledních zápasech zatím nedaří. Další zápas nás čeká 20. 10. v Malé Skále. O týden později 27. 10. při příležitosti 5. výročí založení klubu bude mejdlo Hawaii party. Další domácí zápas potom 3. 11. kdy budeme hostit druhého krajského rivala z Hronova.

VB

TABULKA na webu ČVS

Fotografie:

 

Události
  • Žádné události
Kalendář
Rubriky