"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: TJ Malá Skála – VK DK

Vláčkovýlet do Českého ráje aneb Sekyrkův comeback

Na zápas s Malou Skálou jsme se vydali netradičně vlakem a mnozí z nás tušili, že tento den bude od začátku do konce hodně výjimečný.

První zápas VK Dvůr Králové x Malá Skála  3:0

Do prvního zápasu jsme vlétli jako uragán a jasně soupeřovi ukázali, kdo tady bude diktovat hru. Soupeř, který často kazil podání se nestihl ani rozkoukat a mohl se tak před domácím publikem pochlubit debaklem prvního setu 25:12. Po změně stran jsme trochu ubrali na síle a soupeř začal hrát kvalitně v poli, naštěstí ale byly koncovky vždy v naší režii a dokázali jsme vyhrát. To co následovalo v setu třetím, se hned tak nevidí. Za stavu 13:14 se na servis postavil Kryplonožka  Sekyrka (napůl člověk a napůl robot), který začal skákaným servisem sázet jedno eso za druhým a prakticky zesměšnil  protihráče. Zastavil se až na stavu 24:14 a pro zbytek maorských bojovníků již nebyl problém dílo dokonat.

Po občerstvovací pauze u Boučků a následné kávě v informačním centru jsme nabuzeni z prvního zápasu chtěli úspěch zopakovat.

Druhý zápas VK Dvůr Králové x Malá Skála  3:1

Začátek nám ovšem po drobných změnách v sestavě vůbec nevyšel a za stavu 0:7 bylo téměř jisté, že se budeme muset vrátit k vítězné sestavě a zkusit štěstí v dalších setech. Všichni se hodili pěkně do klidu a opět jsme se vrátili k herní pohodě, kvalitním servisům. Největší podíl na úspěchu měla lavička, která svým hlasitým povzbuzováním (ka maaaaůůů..hiiii!!) donesla kluky k vítězství a srovnáním stavu. Kromě výborných servisů již jednou zmíněného humanoida Sekyrky je třeba zmínit nevídané podání našeho typicky českého nahravače, který dokázal ve třetím setu uhodit do balonu takovou silou, že balon uletěl neuvěřitelnou vzdálenost a zastavil se až  po cca 76 cm. Kvalitní a chytrý volejbal, který byl nad schopnosti a síly soupeře, potřetí a naposledy zmíněný servis Jana Bárty (jméno jeho lidské části) a smečování Dušana, po kterém se muselo vždy čekat, až rozmrzne balon smečovaný ve stratosféře, jsme dokázali zvítězit 3:1.

Cestou zpět panovala skvělá nálada a díky lehce nachmeleným nápojům jsme si cestu užívali a již teď se těšíme na viděnou na Hawaii párty tuto sobotu!

Další domácí zápas odehrajeme 3. 11. v hale ZŠ Strž proti Hronovu, který je zatím v tabulce 2. ligy skupiny B hned o jedno místo a jeden bod za námi. Zápas slibuje vyrovnanou bitvu o přední místa v tabulce, přijďte nám zafandit a podívat se na druhé domácí krajské derby v řadě za sebou.