"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – VK Hronov

V sobotu 3.11 přivítalo volejbalové družstvo od safari parku v 7. a 8. kole velezkušené družstvo VK Hronov. Že se bude jednat o malé derby třetí nejvyšší soutěže mohl napovědět dosavadní stav tabulky kde Dvorští drželi druhou pozici a hned na paty jim šlapalo družstvo Hronova.

První zápas 1:3 (18, -16, -20, -21)

Hned od prvních míčů byla zřetelná silová převaha a dravost mládí. Hronovští se snažili vyrovnat hru, ovšem výborný servis Dvora a silný útok nedal nikomu ani na rozmyšlenou a Dvůr tak zaslouženě získal první sadu v poměru 25:18. Druhý set byl však úplným opakem a hra byla velmi nudná až uspávající. Namlsaní dvorští hráči tak pomalu začínali ochutnávat hořkost sobotního dopoledne podávanou zkušenými Hronováky, kteří pomalu rozpohybovali neomylný obranný stroj. Druhá sada zaslouženě patřila Hronovu 16:25. Třetí sada a čtvrtá měly podobný výraz. Veliká snaha se dostat z útlumu vedlo zkušeného trenéra Zdenka Havla k různým střídáním, ovšem Dvorští se nemohli dostat z nepochopitelné křeče a odnesli si prohrané sety v poměru 20:25 a 21:25.

Druhý zápas 2:3 (25,12,-24,-20,-14)

Do druhého zápasu nastoupilo družstvo Dvora ve změněné sestavě, kde se na náhře objevil veterán Hůlek, na post univerzálního hráče se posunul Tomáš Bäumelt a obranu posílil benjamínek velikán Martin Chráska. Od prvních míčů byla zřetelná změna ve hře, hrálo se ryhle a set byl vyrovnaný až do koncovky, kde dvorští ukázali svou sílu a berou si první set v poměru 27:25. Druhý set byli svěřenci Havla chtiví po vítězství za čímž si šli a ukázali Hronovu hru „kdo je kdo“ ovšem bez možnosti odpovědi a berou si druhý set s exhibičním stavem 25:12 . Třetí set byl rozhodně vyrovnanějším, než ten předchozí a dvorští věděli, že musí. Vybudovali si malý náskok, Hronov vystřídal na dvou postech a hra se začala opět vyrovnávat. Drtivým servisem soupeře se stav vyrovnal a Hronov si bere třetí set po velké stíhací jízdě v poměru 24:26. Čtvrtý set byla další kopie dvou setů z dopoledne, kde se Dvůr dostal pod malý tlak, který nesvědčí mladému týmu a prohrává tak 20:25. Ve zkrácené sadě si Hronovští udělali malý náskok a celý set směřoval k jasnému vítězství. Ovšem dravost a chtíč nedali spát nejednomu z diváků a mladí se nadechli k velkému sprintu sahajíc k rekordu Bolta. Stav 8:13 a soustředěný maximální výkon. Hůlek na servisu do stavu 14:13 a Hronov s problémy na přihrávce. A dál? NIC! Prohra 14:16, celkový stav druhého zápasu 2:3, vítězný taneček Hronovského obranného stroje a propad na 5. pozici…a taková pěkná sobota to mohla být, nuž co dodat? Zkušenost dnes předvedla, jak se vaří z ničeho a dá se to prodat za velký love.