Muži: Turnov – VK DK

Hořký bod z Turnova

TJ Zikuda Turnov – VK Dvůr Králové n. L.  3:1 (22, -19, 18, 18)

Sestava: Tomáš Bäumelt (C), Vít Bäumelt, Jaroslav Seifrt, Radan Černý, Jan Bárta, Michal Hůlek, Unobold Ganbaatar, Martin Chráska, Sebastian Hájek, Vít Lukáš (L)

Po včasnějším sobotním budíčku dříve než obvykle jsme dorazili před osmou hodinu ranní do haly v Turnově, jelikož nás první zápas čekal již od 9 hodin. Někteří si ještě drobně přispali, aby byli řádně odpočatí na zápasy. Počet odhodlaných harcovníků se nám bohužel trochu zmenšil, neboť Dušan „Mlátička“ vyrazil pózovat před Sagradu Familiu – doufejme, že se nám nevrátí o peněženku lehčí, aby mu zbylo i na pínu, která mu zase o kousek povyskočila potom, co v pátek jako srdcař nahlásil, že přiletí soukromým tryskáčem z Barcelony na otočku na trénink, nicméně nakonec to nějak nedopadlo. Mezi další absentéry se zařadil Jan „Jetel“ Jakubec kvůli mimořádným pracovním povinnostem, které se protáhly do pozdních pátečních hodin.

Dalším základním kamenem, který nám vypadl z herní mozaiky, byl Jarda „Ngapeth“ Seifrt, který s námi sice věrně přicestoval na turnovskou palubovku, nicméně první zápas musel vynechat, neboť brutálním tréninkem pravděpodobně lehce přetížil kolena.

Nastoupili jsme tedy v sestavě: Uno na nahrávce, Vít B. na univerzálu, Sekyrka a Radan na bloku, já s Mrcou Chráskou na smeči a na liberu už tradičně Víťa Lukáš. Coachování si vzal na starosti náš nezkušenější, Michal „Hulis“ Hůlek. První set měl vcelku vyrovnaný průběh, i když bylo z obou stran znát, že devátá hodina ranní není pro vrcholné výkony ideální. Turnovu se nicméně povedlo zvládnout koncovku a připsal si první set na svou stranu. V druhém setu jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň, Turnov přestával stíhat tempo, a i několika povedeně sehranými signály jsme důrazně převzali iniciativu zápasu. Stav zápasu se srovnal na 1:1 na sety. Ve třetím setu se Turnov oklepal a opět nás začal tlačit na servisu, naše zhoršená přihrávka nás zahnala do defenzivy a Turnovští opět překlopili vedení zápasu na svou stranu – 2:1 na sety. Do čtvrtého setu jsme provedli změny – Vít Bäumelt šel posílit přihrávku a já jsem se posunul na post diagonálního hráče. Bohužel tato variace nepřinesla kýžený úspěch a Turnov si zkušeně pod taktovkou nahrávače M. Folprechta a J. Žalského v útoku došel pro zasloužené vítězství 3:1 na sety.

TJ Zikuda Turnov – VK Dvůr Králové n. L.  3:2 (20, -23, -24, 24, 10)

Po společném obědě jsme nastoupili odpoledne k druhému utkání. Změna nastala jednak na postu nahrávače, kde se objevil náš „benjamínek“ Hulis, jednak také na smečařském postu, kde Jarda po dopoledním odpočinku rozhýbal kolena. Soupeř také změnil sestavu, neboť na univerzálu nastoupil bývalý extraligový mistr Jakub Vencovský. Bylo tedy jasné, že nás čeká nelehký a vypjatý zápas.

I přes náš zlepšený výkon si pro zisk prvního setu dokráčel Turnov. V druhém setu jsme zmobilizovali všechny síly a začali dostávat dobrým výkonem na přihrávce i v útoku Turnov pod sebe. Odhodlání a motivace byly veliké, obětavost v poli se stupňovala. Při vybírání jedné zalívky od soupeře měl bohužel stejný úmysl jako já i bojovník Radan, a tak ho můj loket nemilosrdně knock outoval k zemi. Výsledkem byla u mě drobná oděrka na lokti, u Radana roztržené oční víčko a spousta krve. Musel být tedy odejit ze hřiště a na jeho místo byl střídán Mrca Chráska. To nás ovšem nezastavilo a dokázali jsme i v pozměněné sestavě držet dobrý výkon a vybojovat set v koncovce. Třetí set se nesl v podobném duchu, hrál se vyrovnaný volejbal a bojovalo se o každý míč. V koncovce při setbolu jsme „čapli“ turnovský útok a po odvážné zrychlené náhře bagrem našeho libera jsme nebojácným útokem Víta Bäumelta ze zóny č. 1 získali poměrem 26:24 vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu se nám pomalu podařilo získávat vedení a frustrace u Turnovských se zvyšovala. Žlutou kartu za nesportovní chování obdržel kapitán Vencovský. Řítili jsme se nezadržitelně vstříc 3 bodům, kdy už skóre dosahovalo stavu 20:14. Z nepochopitelných důvodů za další nesportovní chování a hrubé protesty celého týmu neobdržel Turnov další sankce. Zcela jednoznačně v této fázi zápasu první rozhodčí Vyhnánek nezvládl řídit utkání, kdy neudělil žádný postih domácímu týmu, naopak poškodil náš tým odpískáním dobrého míče pro Turnov, přestože míč dopadl dobrých 30 cm do autu. Bojovali jsme dále, avšak náskok se ztenčil na 21:18. Koncovka byla vyrovnaná, nicméně zejména zásluhou Vencovského si Turnov došel pro vyrovnání. Následný tie-break byl první polovinu vyrovnaný (8:7), druhou však lépe zvládli domácí a dokráčeli si pro další dva body.

Vítězství v druhém zápase bylo blízko, což zamrzí i vzhledem k tomu, že jsme předvedli velmi kvalitní výkon a Turnov, který byl odpoledne určitě silnější, vyhrál s notnou dávkou štěstí za přispění velmi slabého výkonu rozhodčích, který nakonec v rozhodujících momentech více poškodil nás.

V příštím dvojzápase nás čekají doma Modřany, které mohou očekávat tuhý boj, jelikož se současným postavením v tabulce rozhodně nejsme spokojeni a máme v úmyslu se zase dostat na vítěznou vlnu.