"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – Volejbal Modřany

Proti Modřanům jsme neztratili ani bod!

Sestava: Tomáš Bäumelt (C), Vít Bäumelt, Jaroslav Seifrt, Radan Černý, Dušan Chaloupka Jan Bárta, Jan Jakubec, Unobold Ganbaatar, Martin Chráska, Sebastian Hájek, Vít Lukáš (L)

Po minulém nevydařeném výletě do Turnova jsme si chtěli spravit chuť na v té době předposledních Modřanech. Krom naší legendy Michala Hůlka jsme byli v plné sestavě a natěšení urvat všech 6 bodů. Zápas se však konal v náhradní hale a trochu jsme všichni bojovali s oslňujícím sluníčkem.

VK Dvůr Králové n. L. – Volejbal Modřany 3:0 (21, 31, 21)

Modřany přijely v hojném počtu a měli spoustu mladých hráčů. Na první zápas nestíhala dorazit naše klubová jednička v nakupování džusů, předseda a zápasový trenér Zdenda Havel, takže jsme jako trenéra zvolili Jana „Jetela“ Jakubce. První set začal pěkně zostra, hned po úvodním servisu soupeře dostal nahrávku Duša a zhruba metr nad sítí udeřil balon kousek za deblovou čáru a naznačil soupeři, že dnes ho jen tak někdo středem nezastaví. Po tomtu budíčku set pokračoval vyrovnaně, oba týmy skvěle ztrátovaly a točení bylo velmi rychlé. Dělali jsme hodně chyb na podání, ale zase jsme dobře bránili a útočili. V koncovce se nám zadařilo lépe než soupeři a první set jsme tak úspěšně zvládli. Druhý set měl velmi podobný průběh, ale soupeř začal hrát pečlivěji a dělat méně chyb, což se projevilo na dlouhé a vypjaté koncovce. V té jsme chvíli tahali za kratší konec my a chvíli oni. Po několika odvrácených setbolech soupeře v řade přišel obrat, v dramatické nervydrásající koncovce jsme projevili větší psychickou odolnost a vůli po vítězství a vyhráli druhý set v poměru 33:31. Třetí set jsme konečně začali lépe podávat, Jarda při skákaném servisu konečně nepřešlápl a třetí set jsme celkově zvládli na jedničku.

VK Dvůr Králové n. L. – Volejbal Modřany 3:1 (-24,26,20,20)

Po lehkém obědě U Hlaváčků (hovězí hamburgery, vrabec s bramborovým knedlíkem a podobné noční můry všech výživových poradců jsme zapili tankovou Plzní) jsme do druhého zápasu nastoupili v trochu obměněné sestavě, Víťu na postu univerzála nahradil Seba, koučovat dorazil předseda Havel. První set byl zase velmi vyrovnaný, bohužel však koncovku zvládli lépe Modřany. Kouč Zdenda si vzal slovo a přidal několik cenných rad o tom, jak stačí hrát pečlivě a především to, co každý umí, dodal nám odvahy a vrhli jsme se do dalších setů s mnohem větší bojovností a dělali méně chyb. Druhý set protihráči ještě chvílemi vzdorovali, ale třetí a čtvrtý set jsme měli plně ve své režii. Ve čtvrtém setu na postu smečaře Jardu výborně zastoupil Mrca, který se pošetřil na nedělní výpomoc Červenému Kostelci.

Všech 6 bodů si tak nakonec necháváme ve Dvoře, dvojzápas nejlépe shrnul náš pravidelný fanoušek sedávající mezi volejbalovými matadory: „Hráli jste všichni dobře kluci, úplně všichni, dokonce i Číňan!!!“ 😉 Na závěr bychom Vás rádi pozvali na další domácí zápas 8.12. proti týmu z Havlíčkova Brodu, tentokrát již doma ve Strži i s občerstvením.