"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: TJ Praga – VK DK

První prosincový den nabídl výjezd dvorských volejbalistů k jednomu ze dvou pražských týmů, které nás v této sezóně čekají. Můžeme říci, že TJ Praga patří k mnohem nevyzpytatelnějšímu soupeři než konkurenční Modřany, jelikož ve svém kádru mají podporu bývalého extraligového kanonýra Burrowa a hráčů se zkušenostmi z první ligy. Ovšem dvorská ZOO byla také velmi dobře připravena a vyrazila do boje s 12 nabroušenými šelmami včele s pomalu vracející se předsednickou legendou Zdendou Havlem. V jeho smečce jmenovitě byli: dlouhodobí partneři Michal ‘‘Hulis‘‘ Hůlek, Jan ‘‘Jetel‘‘ Jakubec, Radan Černý, zkušenější mladí Tomáš Baumelt, Vít Baumelt, Jarda Seifrt, Jan ‘‘Sekyrka‘‘ Bárta a dravé mládí Vít Lukáš, Sebastián Hájek, Martin Chráska a Dušan Chaloupka.

Jako kdyby byl první prosinec a Praha zvěstí překvapení, které nás ten den čekali. Již den předtím náš milý předseda namlsal osazenstvo svého auto na dálniční známku, se kterou budeme v Praze cobydup. Nicméně doma při pohledu na čelní sklo zjistil, že něco není v pořádku. Ano, dálniční známka zcela chyběla. Podle jeho slov s autem dlouho nejezdil ale byl si jistý, že ji tam měl. Měl, ale před dvěma lety! Hold ty roky letí.

Následující ráno nás šokovala bílá pokrývka na vozovce, kterou přece nikdo nemůže v zimě očekávat, jelikož silničáři jsou každoročně velmi dobře připraveni. O tom může ‘‘vesele‘‘ povídat předseda, který byl od ranních hodin díky sněhu lehce v ráži. Stačí se ho zeptat a hned si s vámi dá sarkastickou půlhodinku se spoustou narážek (nutno nezmiňovat kvůli publikovatelnosti) na sváteční řidiče a výše zmíněné silničáře. Možná vám dá jako bonus i pocit okusení dálnice na vybraném úseku rychlostní silnice.

Výprava dorazila do Prahy s lehkým zpožděním. Naštěstí cesta utekla rychle díky moderní technice ve formě sdílení polohy přes sociální sítě. Každý chtěl porazit konkurenta v jiném autě. Při příjezdu nás čekala zmrzlá hala. Ano, zřejmě byli všichni ten den ‘‘připraveni‘‘. První rozcvičení proběhlo po radě Jetela v šatnách, kde bylo příjemné teplo, odkud se ani nechtělo vycházet. Ovšem čas byl neúprosný a my museli hned do haly, kde na nás soupeř čekal s plně obsazenou lavičkou.

Do prvního zápasu jsme nastupovali v sestavě: Hulis na náhře, Vítek Baumelt na účku, Jarda s Tomem na bombě, Sekyrka s Dušanem na bloku a Vítek Lukáš na liberu. Už od prvních balónů si soupeř dělal lehký náskok, který jsme nebyli schopni dohnat a prohráli jsme první sadu o tři míče, 25:22. Druhý set byl kopií prvního. Opět měla náskok Praga, kterou jsme doháněli jako hladová šelma svou kořist. Bohužel opět spousta chyb nám přinesla prohru i ve druhém setu nejtěsnějším rozdílem 25:23. Do třetího setu byl povolán předseda jako tajná zbraň na účko. Sekyrku na středu dále vystřídala další zkušená ikona Radan. Tato změna od začátku přinášela kýžené ovoce a set byl nesmírně vyrovnaným. Bohužel při vedení 24:23 pro dvorské šelmy přišly nevynucené chyby počínaje zkaženým servisem kapitána Tomáše Baumelt. Set byl ukončený za stavu 26:24 pro domácí a my jsme pro prohře 3:0 odcházeli se sklopenými hlavami do šaten. Celý první zápas byl podle slov libera velmi rychlý. Dlouhých výměn se špetka diváků, co přišla, nedočkala. Hodně se chybovalo. Zejména na podání a bohužel pro nás často v koncovce.

Náladu jsme si zpravili v nedaleké pivnici, kde byly ceny opravdu lidové (jídlo za kiliánka opravdu chceš) a Plzeňský prazdroj z tanku se opravdu neodmítá (chudáci řidiči!). Nechybělo ani navštívení kavárny, kde po vynikající kávě a zákuskách byla doplněna energie a my mohli vlétnout na Pragovku se vší polní!!

Do druhého zápasu jsme šli s malou změnou oproti prvnímu zápasu, kdy na blok šel úřadovat Jetel místo Sekyrky. Zdenda stále pokračoval na účku, Tom s Jardou na bombě, Hulis náhra, Vítek Lukáš libero a na druhém bloku Dušan. Bohužel nám tento set vůbec nevyšel a byla na nás vidět velká frustrace. Navíc se samovolně vystřídal Jetel, který Hulisovi rozuměl, že má jít vystřídat. Přitom Hulis
pouze určovat kam a jak smečovat. Set končil za stavu 25:18 pro domácí.

Druhý set jsme začali stejnou sestavou jako v prvním zápase toužíc po urvání setu. Ovšem opět jsme tahali za špatný konec a prohrávali 1:5 a brali oddechový čas. Tento okamžik si zapamatujte! Šlo o největší překvapení dne. Kousek dál ve Střešovicích hráli první ligu kostelecké juniorky, kde jako asistent trenéra působí náš hostující hráč Martin Chráska a kde také hraje Káťa Benešová, dceruška dvorského Benytátora. Holky měly mezi svými zápasy čas a nenapadlo je nic jiného než přijet trochu podpořit trápící se Dvůr. Díky za ně. Nutno podotknout, že domácí při pohledu na juniorky mysleli, že jim konečně přišli pořádní fanoušci. Jak se zmýlili! Po skončení tajmu jsme se šli znovu do boje, ovšem ihned jsme ztratili bod na přijmu. Došlo k vystřídaní Tomáše Baumelta za Martin Chrásku, který do zápasu nechtěl moc zasahovat, protože bojuje s výronem kotníku, který si přivezl z minulého týdne, kdy vypomáhal chlapům v Červeném Kostelci. Jakmile se postavil na čáru, kde dochází ke střídání, z tribuny vypuklo davové šílenství. Nyní si Praga uvědomila, komu fanynky patří. Dvoruu! Od této chvíle jsme převzali zápas my. Každý si myslel, že je doma. Do všeho šli na plno. Zdálo se, že byl ten den statní svátek. Na síti bylo totiž zavřeno! Holky nám dodaly neskutečnou energii, a naopak domácí poslaly po Vltavě proti proudu. Druhý set skončil s naším vítězstvím 25:20! Ve třetím setu jsme pokračovali v nastaveném trendu se sestavou, která vyhrála druhý set. Zápas jsme si užívali každým okamžikem. Dosud skvěle hrající 16 z Pragy byla vymazána kosteleckejma šestnáckama! V polovině setu byl vystřídán Martin Chráska zpět za Tomáše Baumelta, kotník bohužel nedržel. Ale nic nás nemohlo zastavit. Hulis z trojkové čáry nahrál za jedna Důšoj na střed a ten nekompromisně zazvonil do země. Snad nepošlou vyúčtování za podlaháře :/. Třetí set výhra 25:18! Čtvrtý set byl zpočátku vyrovnanější, ale kostelecké juniorky opět zařadili vyšší tóninu hlasu a my se dostávali znovu do varu. Stejně jako v předchozím setu jsme vyhráli 25:18 a celkově 3:1 na sety!

Pouze chci dodat. Tento zápas patřil juniorkám. To ony nám ho vyhrály! Dokázaly nás dostat z nejhoršího a vytvořit prakticky domácí atmosféru na venkovním zápase, která se jen tak nevidí. Díky za ně! Po fantastickém fandění byly odměněny rybičkou alias lachtanem. Zdálo se to málo, a proto jsme pod vedením Jetela nastoupili k již dobře nacvičené Hace z naší Hawaii party, při které domácí rychle utíkali domů na pivko. Hiiiiiiii!!!