"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Starší žáci: Hronov

Krajský přebor starších žáků

Dne 18. listopadu jsme se spolu se staršími žáky vydali na misi do dalekého Hronova. Bohužel jsme ráno zjistili, že 3 z našich zkušených borců nemůžou hrát. ( Tom Nýdrle, Lukáš Vyšohlíd a Ondra Baudisch) Což znamenalo odehrání všech zápasů v 6 hráčích.

Do prvního zápasu jsme nastoupili zmrzlí a tak také vypadala naše hra. Pořádně jsme nedokázali přijmout, v čemž byla naše hlavní chyba.. Dřevěnice si průběh zápasu zkušeně pohlídala.

Skóre:   0:2 (7-25  8-25)

Na druhý zápas jsme nastoupili v mnohem lepší pohodě. Začátek nám sice utekl, ale naším výborným servisem jsme dokázali Hronov v prvním setu dotáhnout a nakonec i porazit. Druhý set se nám opět moc nevyvedl. V následném tiebreaku jsme dlouho odolávali a bohužel nám konec zápasu unikl. Hronov tak otočil stav zápasu a mohl se radovat z vítězství.

Skóre:.    1:2 (25-19  19-25  11-15)

Tento zápas však na nás neměl žádný následek a po jednozápasové přestávce jsme se vrhli na favorizovaný Rychnov nad Kněžnou. Rychnova jsme se však nezalekli a dlouho s nimi hráli vyrovnanou hru. Na konci setu však na podání zaúřadoval Kuba Janeček, který svojí prazvláštní plachtou otočil stav setu a Dvůr se tak mohl radovat z vítězství. Do druhého setu nastoupil jeden z nejlepších hráčů Rychnova, který nám zápas pěkně zavařil. Set byl tak v plné kontrole Rychnova. Přehrávali nás na síti i v poli, nezbylo nám tedy nic než soustředit se na tiebreak. Ve to byla obrovská loterie. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát a tak také vypadal celý tiebreak. Do stavu 11:11 jsme si se soupeřem půjčovali balóny a hra byla vyrovnaná, dokud nepřišel na servis Radek Holub. Na podání přišel s úmyslem dát bod, i když se mu předtím moc servisů nepovedlo. Radek zkušeně trefil balón, který se opřel a pásku s spadl k soupeři. Další podání následovalo do pravého rohu, který soupeř neměl pokrytý. Další servis se však nepovedl, ale všichni bojovali dále. Soupeř se snažil hrát na jistotu a často zaléval, což svými skvělými zákroky měla Lucka s Viktorem. Poslední míč byl velmi vypjatý, ale nejlepšího hráče v protějším týmu zkušeně pohlídal blokem kapitán Dvora Králové Kuba Janeček. Vypukli pak veliké, zasloužené oslavy.

Skóre:    2:1   (25-23  13-25  15-11)

V těchto zápasech bylo viděno spoustu krásných nahrávek  v podání Viktora Jiřičky nebo Honzy Petery. Na bloku si také výborně počínal Radek Holub a o nekompromisní smeče se starala Lucka Jánská s Martinem Peterou. Děkujeme moc všem divákům, kteří nás přijeli podpořit.

Kuba Janeček

Slovo trenéra:

Chtěl bych všechny hráče pochválit za předvedenou hru. Je dobře, že naše hra má stále stoupající úroveň. To také bylo slyšet od diváků z Dřevěnice, kteří si našeho pokroku všimli a bylo velmi příjemné od nich tento  postřeh vyslechnout.

Musím vyzdvihnout výkon Kuby Janečka, který jako správný kapitán dokázal po celý turnaj týmu v důležitých fázích hry pomáhat v poli i na síti. Jeho obětavost často hraničila až se sebedestrukcí. Nechtěl bych být v jeho těle druhý den, ale “děti“ určitě lépe a rychleji regenerují.

Teď je to hlavně o vás – hráčích. Pouze na základě vaší snahy a účasti na co nejvíce tréninkových hodinách se dá naše hra posunout zase o kousek dál. Podmínky jsou myslím dostatečné a i my trenéři, v čele s vaším hlavním trenérem Zdendou Havlem, jsme pro vás připraveni udělat maximum.

Jen vaše nadšení a poctivá práce mohou změnit zájmový  kroužek na  volejbalový klub, který se dokáže měřit s nejlepšími.