"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Kadetky: Hronov – VK DK

ČERNOBÍLÝ ZÁPAS S HRONOVEM

Dne 25.11.  se s tým kadetek VK DK vydal na zápas do města Hronova. Tradiční sraz na č. s. Benzina, mezipřistání  ve Vlčkovicích a v Hronově  na nás čekala poslední hráčka, Verča Simonová. Tedy jsme komplet.

Hned, co jsme vešly dovnitř, na nás udělala dojem nově opravená budova. Nové šatny, WC, dokonce i tělocvična byla opravená a na jedné straně i velká tribuna, kam pak dorazilo spousta nejen hronovských fanoušků . Rozcvičily jsme se, rozházely a pak došlo na lajny. Po první rybičce jsme zjistily, že podlaha nebude až tak dobrá na skluzy. Popravdě vůbec. Proto jsme při hře musely mít o dost rychlejší nohy a být víc na špičkách a ve střehu. Navíc proti nám nastoupil tým s jinou sestavou, než jakou jsme viděly na domácím zápase.

Zápas č. 1:   Hronov – Dvůr   3:0

První set se nám tolik nepovedl. Nerozhýbanost, nervozita z počtu fanoušků a z týmu. Prohra  16:25. Druhý set už jsme na tom s pohybem byly o trochu lépe, ale co nám dost chybělo bylo lepší podání a příjem. Prohra  15:25. Třetí set už jsme začaly hrát náš standart. Zlepšily jsme podání i příjem. Na podání byla v našem týmu nejsilnější Verča Simonová. Ovšem Hronov  nasadil nahrávačku s dost nepříjemnou plachtou, se kterou jsme si ve všech třech setech nevěděly rady. I v tomto setu tedy prohra  20:25, alespoň mírně zlepšený výkon.

Zápas č.2:    Hronov – Dvůr   0:3   (-22,-20,-14)

Před nástupem do druhého utkání jsme se všechny v šatně pořádně vyhecovaly a po motivačním proslovu našeho trenéra vlítly  tělocvičny. Rozhodly jsme se vytvořit si v Hronově  svoje domácí prostředí, na které jsme zvyklé. Bez ohledu na to, že si soupeřky pouštěly vlastní písničky, jsme i my vzaly reprák a rozjely  naše hitovky, v čele s Kájou Gottem.

Šly jsme se rozehrát. Byly jsme mnohem uvolněnější, než před prvním zápasem, a taky jsme si mnohem víc věřily. A to se pak projevilo na výsledcích. Verča Simonová a Kája Hošková nás vytáhly díky podání. Bára Vitebská porazila soupeřky do kolen díky jejímu bombardování ze středu. No a Bára Hošková je jako vždy zazdila svou stěnou.  Andrea Sommerová přidala výborné zákroky v poli. Vše podpořila Nikola Zumba Ježková a Terka Janská. Dost jsme se díky tomu zvedly, což překvapilo soupeřky i všechny jejich fanoušky  a to nám pomohlo k výhře bez ztráty setu.

V šatně jsme si pak mohly pod vedením Nikči zařvat náš oslavný song, který měl právě dnes premiéru. Tak si ho přijďte poslechnout 6.1.2019 do Dvora kdy hrajeme proti Jičínu!

Děkujeme za velkou podporu ze strany rodičů, kteří nás neustále povzbuzovali  a za rady našeho  trenéra Káji Hoška. Největší dík ale patří mým spoluhráčkám, které se ani po prohře nevzdaly a pořád se snažily a podporovaly ostatní. Díky holky!