"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – TJ Jiskra Havlíčkův Brod

VK Dvůr Králové nad Labem x TJ Jiskra Havlíčkův Brod – 3:0 (25,20,14)

Poslední domácí zápas první poloviny sezóny jsem se utkali s dosud druhým týmem tabulky TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Na tento den jsme čekali veliký počet fanoušků, jelikož buchty z Červeného Kostelce měly víkend volný, a proto musely splnit svojí partnerskou povinnost a podpořit své drahé polovičky. Nakonec přijely ve velmi oslabené sestavě, ale buben s velkou blánou to vše vynahradil. Jelikož jsme čekali těžký zápas, na Havlíčkův Brod jsme se sešli v plné sestavě, kromě zrakveného Una (Černý R., Bäumelt T., Bäumelt V., Seifrt J., Jakubec J., Hůlek M., Chráska M., Lukáš V., Hájek S., Chaloupka D., Bárta J., Havel Z.).

Do zápasu jsme nastoupili s očekáváním těžkého a vyrovnaného soupeře. Proto jsme nechtěli nic podcenit a nasadili jsme naši nejsilnější sestavu (smeč: Jarda s Tomem, blok: Důša se Sekyrkou, náhra: Hulis, účko: Vítek B., libero: Vítek L.). První set se vyvíjel velice vyrovnaně a my jsme se tahali o každý bod.  V koncovce prvního setu za stavu 23:22 se druhý rozhodčí Anděl změnil na ďábla a při Dušanově hřebíku do debla odpískal nesmyslné sako, které si sám v hlavě vytvořil. Tento míč nás trochu rozhodil. Soupeř se dostal do vedení na 24:23, ale díky našemu silnému týmovému duchu a našim neúnavným fanynkám jsme set otočili v náš prospěch a dotáhli ho do vítězného konce 27:25. A tak milí čtenáři vznikl náš začátek rozkladu havlbrodské dominance, se kterou se chlubil soupeř před zápasem. Druhý set byl již plně v naší režii a ovládli jsme ho s přehledem. Bez zaváhání vítězíme 25:20. Třetí set se vyvíjel v podobném duchu, jako druhý set. Výkon soupeře byl negativně poznamenám zraněním jejich hlavního univerzála, který si po dopadu z bloku vyvrkl kotník. Ke konci setu se na hřiště dostal neohrožený Séba. Své účinkování na hřišti zahájil posláním míče na oběžnou dráhu kolem Země (pokud spadne asteroid, nebojte se, to je jen balón 😊).  Při druhé šanci, kterou od Hulise Séba dostal, opět nezklamal. Svým razantně naskočeným a „tvrdým“ úderem zaskočil soupeře, a tím ukončil první zápas, ve kterém jsme zvítězili 3:0.

Soupeře jsme chtěli potrápit, tak jsme takticky pauzičku zvolili dostatečně dlouhou, abychom stihli skočit na oběd do naší občerstvovací základny, a to do restaurace U Hlaváčků. Jako již obvykle nás v restauraci přivítala naše oblíbená a sympatická servírka, která nás vždy s potěšením vidí. V restauraci jsme se scházeli, jak švábi na pivo. Jelikož nebyl jeden velký stůl, museli jsme se rozdělit na dvě party. První stůl se rozhodl, že obsluhu nebude trápit, tak si objednali takřka stejně. Knedlíky plněné uzeným nikoho nezklamou. Někteří svůj žaludek posilnili ještě výborným hovězím vývarem. Druhý stůl byl více vybíravý a náročnější na výběr delikatesy, proto zde objednávky byly různé. Po obědě jsme se vrátili do naší haly na Strži, kde se Radan ujal kávového dýchánku. Jelikož v hale nebyl ke kávě žádný pišingr, Ráďa (od Vítka L.) vytáhla svoji buchtu, kterou jsme skoro každý s chutí ochutnali 😊.  Všem samozřejmě chutnala a byli jsme rádi, že se Vítek s námi podělil.

VK Dvůr Králové nad Labem x TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (18, 17, 16)

Do druhého zápasu jsme vstoupili s plnými bříšky a odhodláním získat další tři body. Tentokrát jsme sestavu pozměnili (smeč: Tom s Mrcou, blok: Jetel s Radanem, náhra: Hulis, účko: Vítek B., libero: Vítek L.). V prvním setu se v nás oběd ještě obracel, proto jsme začali vlažně. Se soupeřem jsme se do půlky setu tahali, často zkažený servis na obou stranách donutil fanoušky si skočit pro pivo do baru, kde hlavním rozlejvákem se stal Radeček. Po doplnění tekutin fanoušci opět nabyly na síle a z plna hrdla nás začali povzbuzovat. Nás to nakoplo a Havlbrod jsme přejeli parním válcem. Celý den jsme čekali, kdy Havlíčkův Brod předvede svůj volejbalový um, naštěstí naše válce byly natolik silné, že se HavlBrod z bryndy nedostal. Druhý set byl kopii toho prvního a my vítězíme rozdílem 9 bodů. Do třetího setu jsme nastoupili s tím, že to bude poslední set v tomto dni a dali jsme do toho vše. Díky zmatenosti soupeřů jsme si mohli dovolit hrát více odvážně. Soupeřův blok byl rozsypaný, jak hračky v kanále, tudíž jsme si mohli zkusit zahrát s Jetelem čtyřku a jiná komba. Ze zadní lajny v útoku kraloval Bojmí T. se svými extraligovými pajpy. Zakončení setu bylo třešničkou na dortu. Za zadní čáru se postavil se vztyčenou hlavou Jetel, připravený dát závěrečný skákaný servis. Už při bezchybném nadhozu bylo vidět, že to bude rána a soupeřům se rozklepou kolena. Servis rychlostí 100 km/h skončil v těsném autu. Rozhodčí se ale rozhodli zápas neprodlužovat a odpískali dobrý balón, čímž zápas ukončili v náš prospěch 3:0.

Poprvé za tuto sezónu se nám povedlo získat 6 bodů bez ztráty setu. Tímto se posouváme na průběžné 4. místo tabulky.