"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Kadetky: SK Náchod – VK DK

SK Náchod (juniorky) – VK DK (kadetky)  3:0, 3:0

Byla neděle, 13. ledna, úplně normální volejbalové ráno. V novém roce to byl náš první zápas mimo domácí publikum. Do Náchoda  jsme dorazily v plné síle a dobré náladě. Jak pak by ne, když jsme jely všechny  jedním autem a ještě k tomu s repráčkem a playlistem ze samých hitů.

Náchodská tělocvična nám nebyla cizí, bez problémů jsme se přesunuly do šatny, převlékly se a šly se rozcvičit. Do prvního zápasu jsme nastoupily v sestavě: Kája na náhře, Nikča na účku, Bára s Bárou na středu a Verča s Terkou na smeči. Novinkou pro nás bylo libero, kterého se úspěšně ujala Andrejka. A začal první set. Z počátku velmi vyrovnaný, bohužel ke konci nedopadl nejlépe a po prohře 25:18 jsme se přesunuly na druhou polovinu kurtu. Další set v podobném duchu jako konec prvního. Po několika nepovedených příjmech náš trenér poslal do hry novou posilu – Nikol, která sice vnesla do hry novou sílu, ale na dohnání náskoku to nestačilo a my si vysloužily další prohru a to 25:15. A pak přišel třetí set. Prvních osm bodů vybojoval Náchod více méně z podání. I když se nás snažilo zachránit střídání a nová posila-Míša, nahoru jsme se už nedostaly. To nás dokonale zdeptalo a za stavu 25:11 jsme opouštěly hřiště se vztekem hlavně na sebe samé.

Po motivačním rozhovoru s trenérem jsme se vrátili na hřiště pořádně nabuzené. Rozhodly jsme se druhý zápas otočit. Rvaly jsme se jako lvi, ale na vítězství to bohužel nestačilo i přes to, že jsme skoro po celý set vedly. Prohrály jsme 25:23. Druhý set s velmi podobným scénářem, prohra 25:21. I ve třetím setu se dostalo na velmi pěkné zákroky, ale na výhru jsme byly opět krátké. Dostaly jsme se pouze na 19 bodů. V mírně zlepšené náladě, jsme opouštěli halu a vydali se každý po svém. Chtěla bych poděkovat týmu hlavně za druhý zápas ale ze všech nejvíc našemu trenérovi Kájovi, že to s námi vydržel.

Terka Janská

Slovo trenéra:

První zápas se mi ani nechce moc hodnotit. Vůbec nefungoval příjem a i přes kvalitní a téměř bezchybné podání soupeřek jsme měli podat lepší výkon. Chvílemi to vypadalo na pořádný výprask, naštěstí jsme se vždy v koncovkách setů zvedli a odvrátili hrozící debakl. O to více mě to mrzelo, protože pokud jsme se dostali do výměn, nebyli jsme horším týmem. Rozhodl tedy náš špatný příjem a nedůrazný servis.

Druhé utkání se dá s tím prvním srovnat pouze výsledkově (bohužel). Stejný tým, ale radikálně jiná hra. Jsem moc rád, že holky začaly naplňovat to, co jsme si v šatně určili. Chyb na příjmu bylo podstatně méně, hru zdobila obětavost a touha po vítězství. Kde jsme Náchod přehráli, bylo na bloku. O výsledku jednotlivých setů tak rozhodovaly maličkosti. Porazil nás tým juniorek, se kterým se ale na konci soutěže měřit nebudeme, to stojí také za zmínku. Značně posílen nám oplatil dvě porážky, kterými  jsme celou soutěž společně  začínali. Jsme v polovině krajského přeboru a je důležité připravit se na zápasy v naší věkové skupině a pokusit se překvapit někoho ze starších. Půjde o každý získaný set. S takovou hrou, kterou naše holky předvedly v druhém zápasu ale strach nemám.