"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Starší žáci: úvodní turnaj nadstavby KP

ÚVODNÍ TURNAJ NADSTAVBY (mezi)KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ 19.1.2019

O víkendu proběhlo 1. kolo turnaje starších žáků a pořadatelem byli kluci z VK Dvůr Králové.

Turnaj jsme zahájili s Litomyšlí, se kterou jsme vybojovali cenné vítězství 2:0 na sety. Druhý zápas s Chocní byl docela o nervy. Přetahovali jsme se o každý balon, první set jsme vyhráli s přehledem, v druhém setu jsme zaváhali a tím prohráli. Vše se rozhodlo v tiebreaku, kde jsme bojovali a nakonec jsme soupeře porazili.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti Poličce. Ze začátku jsme měli velikou převahu. V druhém setu se soupeř rozehrál, ale i tak jsme zvítězili 2:0

Čtvrtý zápas s Letohradem jsme byli vysílení, ale i přes mé lehké zranění jsme vybojovali vítězné body do tabulky . Opět 2:0 pro nás.

Zápasy byli vyrovnané, a proběhly i hezké výměny mezi týmy. Chci ocenit výkon Kuby Janečka za jeho příjem a smeče, Martina Peteru za dobré smeče, Viktorovi Jiřičkovi za jeho nahrávky a všem našim hráčům. Podle mě jsme docela sehraní, ale musíme ještě vychytat nějaké chybičky. A hodně trénovat. : )

Lukáš Vyšohlíd

Slovo pozorovatele

Jsem rád, že jsme ve srovnání s celky z Pardubického kraje více než uspěli. Všechna čtyři  vítězná utkání hovoří za vše. Samozřejmě je toho spousta co zlepšovat, ale je vidět velký posun oproti začátku soutěže v září.   Každý kontakt s míčem je důležitý, ať je to trénink nebo třeba prohrané utkání. Kluci si už začínají osvojovat herní situace a získávají stále více herní praxe a to se také začíná projevovat výsledcích.

Chtěl bych vyzdvihnout výkon Lukáše Vyšohlída, který než se zranil, hrál první dvě utkání ve velkém stylu. Takto jsem ho na hřišti  ještě neviděl. Také bych chtěl pochválit  Martina Peteru na servisu a na smeči. Jeho rychlá levačka dělala soupeřům velké problémy. Honza Petera zase zrychlil svůj pohyb po hřišti a přidal i pár obětavých zákroků. Radek Holub toho bohužel v minulém týdnu mnoho nenatrénoval a to se trochu projevilo, ale věřím, že se do herní pohody vrátí a bude zase patřit k oporám družstva. Viktor Jiřička podal také spolehlivý výkon a spolu s kapitánem Kubou Janečkem výborně doplňovali celý projev týmu. Velký dík patří také všem fanouškům, kteří kluky neúnavně povzbuzovali a oslavovali každý úspěch našich.

V neděli zajíždíme do Letohradu pokračovat v naší cestě. Jsem zvědaví, zda se nám podaří navázat na výkon  z domácího prostředí a zopakovat podobný výsledek.