"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Kadetky: Třebechovice – VK DK

Kadetky přivezly z Třebechovic plný počet bodů

TJ Sokol Třebechovice p.O. –  VK Dvůr Králové n.L.   1:3 (-17,-15,22,-20); 0:3 (-18,-22,-19)

Dne 20.1.2019 jsme odehrály náš druhý zápas v novém roce, který bohužel nebyl na domácí půdě, ale zajely jsme si kvůli němu až do Třebechovic. Už na cestě jsme byly plně nabité energie a naši skvělou náladu jsme v autě doplnily společenskou hrou- “Tik tak bum!“ Jakmile jsme dorazily do Sokolovny, tak jsme si poslechly od Káji povzbuzující řeč, která nám taky dost dodala energii a samozřejmě vůli vyhrát! Do prvního zápasu jsme daly všechno a taky to bylo samozřejmě vidět na výsledku! Sice jsme při jednom setu polevily, ale nijak to neovlivnilo získat 3 body ze zápasu. Soupeřky od začátku nehrály v plném nasazení a toho jsme my využily k výhře 3:1 na sety.

Druhý zápas byl o poznání těžší. Soupeřky si dodaly více energie a šly do toho ze začátku aktivně, ale my jsme nepolevily a první set byl náš. Druhý set byl pro nás od začátku katastrofou. Už od začátku nás drtila na podání soupeřka, která pro svůj tým vybojovala stav 13:0. Ale my jsme se vzpamatovaly a dokázaly jsme to otočit k výhře 25:22. Druhý zápas byl pro nás výsledkově ještě lepší, protože jsem vyhráli 3:0 na sety a to jsou další 3 krásné body. Výjezd do Třebechovic byl pro nás nakonec velice úspěšný – přivezly jsme nádherných 6 bodů. Po zápase jsem si ještě zajely s úsměvy na tváři zafandit chlapům do Hradce, ale bohužel naše fandění nedokázalo chlapům pomoci k výhře, ale i tak jsme si ten den celý užily.

Nikol Maršíková

Slovo trenéra :

Jsem opravdu rád za 6 bodů, které naše holky doslova vybojovaly. I když se zdá být výsledek jednoznačný. S tímto pro nás dlouhodobě nepříjemným soupeřem to byla mnohdy přetahovaná o každou změnu ve skóre.

Pokud pominu zázračný obrat, který se holkám podařil v druhém setu druhého zápasu, pak mě zaujalo několik věcí.   Jednoznačně kladně hodnotím tvrdost a úspěšnost   útoků Verči Simonové. Podobně na tom byla i Terka Janská, která ještě přidala i řadu chytrých ulívek. Nemohu zapomenout na výborný výkon Andrejky Sommerové na postu libera. Tato pro nás nová varianta hry si už začíná sedat a mohla by být do budoucna velice důležitým faktorem.

Důležitou věcí je také celková vyrovnanost všech hráček, která se neustále zlepšuje . Není tedy takový problém někoho vystřídat, pokud by se momentálně nedařilo. Např. naše nejmladší hráčka Nikol Maršíková nemá žádný problém naskočit do utkání a pomoci týmu na podání nebo na útoku.   I když musím dodat, že některé posty jsou (bohužel) bez možnosti  náhrady.  Především dost náročná pozice nahrávačky.  Zde by se nám možnost další hráčky, která jeschopná míče rozdělovat hodila. Celková atmosféra v družstvu je velice dobrá a i to a možná hlavně to je předpoklad pro další pěkné výsledky.  A nemusí se nutně  jednat vždy o výhry.

Třebky jsou za námi a juniorky z Nechanic (3.2. v domácím prostředí) před námi. Bude to pro mě další, velice zajímavé srovnání. Jde o kvalitního soupeře, se kterým máme zatím vyrovnanou bilanci 1:1 . Srdečně vás zveme do haly Zš  5.května!