"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – Sokol Malá Skála

Malá Skála – jak na podzim, tak na jaře – 2 výhry a posun na 3. místo

Další volejbalový víkend nás čekal náš celkem oblíbený soupeř z Malé Skály. Tentokrát na domácí (3 mm potažené gumy) palubovce. Kdo byl ready na zápas? Pohled do naší docházkové aplikace Týmuj sliboval účast 12 borců. Mezi nimi i jedno překvapení, které se nakonec nekonalo, neboť Kašlik buď dosáhl svého jména, anebo se prostě jen uklikl. Ráno některé překvapila zima, která se opět připomněla, takže někdo přijel trochu později, z čehož měl radost hlavně pínař Jarda. Vlastně to nebyla úplně zima, ale předzápasová nákupní horečka, která se opět stala osudovou Dušovi, tentokrát jen asi o 2 minuty – fakt pešek i pro Sekyrku, který u něho složil hlavu. Výmluva, že byla v Tescu fronta a nefungovaly bezobslužné kasy nikoho nepřekvapila :D.

Do prvního zápasu nastoupila místní ZOO se základní sestavou následovně: náhra pan Hulis, smečaři Jarda Ploutvička a Tomáš Günther pštrosoň, o bloky se starali Jan Jetel Jakubec s Dúšou Súšou, na údu a na liberu 2x Vítek. Do zápasu jsme vstoupili celkem solidně – při servisu Ploutvičky jsme šli do vedení 5:1, potom se náš náskok snížil na cca 3 body, ale celý set jsme udržovali krátké vedení až do stavu 24:20 – pak se soupeř dostal do postavení, ve kterém i v předchozích výměnách získal vždy 3 body. I tentokrát nás dostal pod tlak a dotáhl na 24:23, ale pak jsme již set dotáhli do vítězného konce – uff.

Druhý set byl do půlky vyrovnaný, do hry se dostal i Martin Mrca střídáním za Tomáše. Potom se soupeř ujal vedení 15:19, dále 21:23, už už to vypadalo na vyrovnání stavu, ale podařilo se nám uhrát ztrátu na 2:3, posílit blok na síti o Negra, a pak při Vítkově servisu srovnat na 3:3, time soupeře, eso, další time soupeře a pak po špatném příjmu soupeře přišla nevynucená chyba a vedení 2:0 na sety bylo ve světě – povolit a přitáhnout po druhé.

Po dvou vyhraných koncovkách 25:23, přišla pochopitelně i frustrace ze strany soupeře a poněkud nesoustředěný výkon v počátku třetího setu, čehož jsme využili a šli do vedení 12:4, set jsme už v klídku dohráli se sympatickou sedmnáctkou.

Hurá na oběd – kam? To bylo celkem jasné. Protože jsou porce U Hlaváčků větší než obvykle tak si nejmenovaní Jarda s Důšou objednali stylem: “Jelikož jsme oba heterosexuálové, tak si ten roastbeef dáme na půl”. Za zmínku stojí ještě Sekyrkovo (asi z hladu) poněkud hlasité zamyšlení, které slyšela asi tak celá hospoda a všichni kolemjdoucí v Riegrově ulici: “Ty vole, hoši, já už sedm měsíců …„mám“… stejnou holku.“ A ne, nebuďte sprostí, není to ten nešvar, který se rozmohl ve filmu Pelíšky, neboť Sekyrka má, jak všichni víme, velmi distingovaný a formální ústní projev. Za zmínku stojí ještě Sébova překvapivá žádost o přílohu v podobě hranolek – ten by si dal s hranolkama i palačinky.

A druhej zápas – furt stejný. První set opět vyrovnaný až do koncovky, kde opět prohráváme 21:23 a tentokrát při servisu Jetela otáčíme na 25:23. Druhý set tahanice do stavu 24:22, pak necháme soupeře vyrovnat na 24:24 a nakonec využíváme pátý setball při výhře 28:26. Ačkoliv jsme opět i ve druhém zápase vyhráli těsně 2 koncovky, tak tentokrát se povedl nástup do třetího setu Malé Skále, dostala se rychle do výrazného vedení 4:9, ztrátu se nám však podařilo rychle dotáhnout především díky sérii Jetela na podání, kdy jsme otočili z 9:12 na 16:12. Jejda. Pak už jsme došli do vítězství 25:20 a zisku dalších třech bludišťáků do tabulky.

Ačkoliv jsme vyhráli 2x 3:0, tak jsme sehráli čtyři vyrovnané koncovky, kde jsme měli ve dvou z nich z pr..le kliku. Ale na to se nikdo neptá. Prostě to tam je a jsme po dlouhé době zpátky na bedně – jo a tabulka se zase vyrovnala. A příště? – příště si dejte od nás pauzu – jsou pololetní prázdniny 🙂 tak, hurá, třeba na hory. Ale za dva týdny 9. 2. nás čeká další krajské derby na palubovce Hronova. Všichni se tam těšíme a hlavně zveme všechny fanynky a fanoušky na malý výlet, protože je rozhodně se na co těšit – Hronov je druhý, VK-DK momentálně třetí a další příjemností na pozvánce je i sportovní hala v Hronově, která je čerstvě po rekonstrukci a nabízí i nově vybudovanou tribunu. Sportu zdar.