"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Kadetky: VK DK – Nechanice

Kadetky proti Nechanicím vybojovaly 6 bodů!

VK Dvůr Králové n.L. (KKY)  –  TJ Sokol Nechanice (JKY)    3:1 (-22,16,16,19)

První únorová neděle v roce 2019 ve Dvoře Králové nad Labem patřila právě volejbalu, neboť jsme 3.2. odehrály další kolo soutěže KP, tentokrát na domácí půdě. Soupeřkami nám byly juniorky z Nechanic.

Po důkladném rozehřátí, rozcvičení a rozpinkání při znění nezapomenutelných hitů Karla Gotta následovalo pár slov od našich trenérů. První zápas se pro nás zprvu nevyvíjel moc dobře. Vlastními chybami na příjmu a servisu jsme první set prohráli těsně 22:25. Ve druhém setu jsme zapnuly naše motory a začaly jsme dobře a přesně rozehrávat na naši nahravačku Káju Hoškovou, která krásně střídala náhry. Obzvlášť pak byl účinný útok středem, kde kralovala naše nejvyšší hráčka Barča Vitebská. Díky tomu jsme druhý set ovládly poměrem 25:16 a s radostí jsme pokračovaly v krasojízdě. Zápas jsme dotáhly do vítězného konce za podpory diváků, ale hlavně zásluhou celého našeho týmu. Spolu s Barčou a Kájou hrály na smeči chytře a nebojácně Terka Jánská s Verčou Simonovou, na středu potom naše deska a hlavička Bára Hošková, na pozici účka stále veselá a obětavá Nikča Ježková alias Zumba, no a na pozici libera úžasná Andrejka Sommerová, která svými příjmy a pohybem v poli přispěla k celkovému vítězství 3:1.

VK Dvůr Králové n.L. (KKY)  –  TJ Sokol Nechanice (JKY)    3:1 (20,18,-19,15)

Po ,,malém“ občerstvení a 30 minutové pauze nás čekal druhý zápas. V úvodu jsme neusnuly na vavřínech a po sympatickém výkonu jsme vyhrály první set poměrem 25:20. I další set hrál v náš prospěch. Po vynikající hře v poli a útocích ze všech stran jsme ovládly i druhý set a to 25:18. Byly jsme si jisté vítězstvím dalšího setu, kde jsme ovšem ztratily koncentraci. V prohře 19:25 ve třetím setu nezabránila ani posila Nikol Maršíková, která se snažila svým tvrdým servisem, pevnou rukou a zvučným hlasem co nejvíce zaškodit soupeřkám z Nechanic. Po motivační řeči trenéra Káji Hoška jsme se hnali do koncového setu. Závěrečným přesvědčivým výkonem celého týmu mohly započnout oslavy druhého vítězství se stejným poměrem 3:1 na sety. Josáááá! Na konci dvojzápasu proti juniorkám z Nechanic jsme si zazpívaly vítězný song v čele se Zumbou, po kterém následovaly tři kola našich oblíbených rybiček pro diváky, kterým tímto mockrát děkujeme za podporu. Velké díky také patří Ráďovi a Kájovi za trpělivost, cenné rady, připomínky a hlavně za to, že v nás stále věří.

Verča Simonová

Postřehy z lavičky:

Tento dva zápasy patřil k našim nejlepším v této sezoně. Hlavně proto, že holky  dokázaly udržet kvalitu hry po celou dobu. Nechanice asi i vlivem absencí klíčových hráček zůstaly trochu za mým očekáváním. Pouze pokud se jim dařil servis, dokázaly náš tým dostat pod tlak,  ve výměnách jsme byli určitě lepší my. Za zmínku stojí i velký počet bloků na naší straně. A dost z nich bylo bodových. Také servis bych hodnotil jako kvalitní. Nahrávka mohla dopadnout trochu lépe, ale v celkovém součtu to tak špatné nebylo a mnohdy jsme viděli zajímavé řešení herních situací. Postupně se zvyšuje kvalita a razance našeho  útoku a to po celé síti. Teď ještě vylepšit příjem, aby na sebe vše navázalo.

Ještě bych chtěl vyzdvihnout jeden důležitý faktor – a to účast (téměř) kopletního kádru na všech utkáních.  Holky díky za krásnou neděli!  V dalším kole nás prověří soupeř z nejtěžších – Slavia HK.  Velká výzva pro nás!