"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: Hronov – VK DK

Z bitvy o nejvyšší příčky tabulky bereme pouze bod

V sobotu jsme vyrazili do Hronova. K mužstvu, které je velkým aspirantem na celkové prvenství v soutěži a pro nás zde byla ještě větší motivace vyhrát, jelikož se jedná o druhé krajské derby. Při pohledu na tabulku se vědělo, že jdou do boje týmy na druhém a třetím fleku. Tudíž šlo o divácky velmi atraktivní zápas. Možná největší radost ze zápasu v Hronově měl Mrcátor (nějaká nová přezdívka prej). Důvod je prostý. Oproti Dvoru je to do Hronova z Kostelce podstatně blíže a mohl se vyspat do růžova.

Vycvičený Dvorský tým ve složení T. Baumelt, V. Baumelt, J. Bárta, D. Chaloupka, M. Chráska, J. Seifrt, J. Jakubec byl před halou již za pět minut celá z důvodu obavy zapsání další částky do píny. Za to Hronov by si zasloužil zaplatit pořádnou pokutu, protože si dali pěkně na čas, než nám otevřeli bránu do nově zrekonstruované tělocvičny. Malé zpoždění z našeho týmu nabrali dva členové a to V. Lukáš, který páteční večer strávil v rytmu hudby na plese mladšího brašulindy a ráno se nechtělo asi vstávat. Dalším dárcem je M. Hůlek, který ráno lehounce zaspal. Ale jeho řidičský um velkou časovou ztrátu dohnal a přijel pouze s pětiminutovým zpožděním.

Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě Hůlek na náhře, Chráska na účku, T. Baumelt s J. Seifrtem na bombě a na středu D. Chaloupka a J. Bárta. Hned od začátku na nás Hronov neskutečně vlítnul. Dařilo se jim prakticky všechno, na co sáhli. K tomu přidali výborný servis, který mají nejlepší v celé soutěži. Bohužel rychle jsme prohrávali 18:9, ale nic nevzdali a bojovali do konce. Bohužel to nestačilo a první set ztratili 25:21. Druhý set jsme začali lépe. Drželi jsme s Hronovem krok, ale pouze do doby, než přišel na servis přišel Manych, který svými nekompromisními bombami ze servisu zvýšil náskok soupeře. Druhý set jsme prohráli 25:17 a byla zde znatelná frustrace. Do třetího setu jsme přišli se změnami. Na účko šel V. Baumelt a na střed místo J. Bárty se nominoval J. Jakubec. Zejména Jetel hrál výborně a konečně se začali skvěle scházet na středu. Nicméně nám nevyšla koncovka v setu, ztratili ho 25:23 a se sklopenými hlavami jsme odcházeli do šaten.

Na oběd se šlo do pizzerky, ale kam se to hrabe na naši milovanou restauraci u Hlaváčků, kam se příští týden hrozně těšíme! Protože jídlo a zejména obsluha je tu vždy skvělá 😊

Druhý zápas jsme začali se stejnou sestavou jako ve třetím setu. Set byl od začátku velmi vyrovnaný. Bohužel ke konci došlo k nucenému střídání, kdy si T. Baumelt stěžoval na lýtko a ze zápasu odstoupil. Snad to bude brzo dobré. Na jeho místo nastoupil M. Chráska. Bohužel nám opět nevyšla koncovka a první set prohráli 25:23. Nicméně tady došlo k velké změně! Do haly přijely ženy z Kostelce, které smázly rychle Svitavy a mohly přijet fandit Dvorské zoo! V neskutečné domácí atmosféře jsme druhý set ovládli 25:20. Opravdu hrozně moc děkujeme! Je vidět, že hrajeme volejbal pro diváky a chceme předvádět nejlepší výkony. K vidění byly krásné kombinace a zejména hra středem byla na prvoligové i vyšší úrovni. V jeden moment jsme si mysleli, že Dušan jejich libero musel zabít. Naštěstí si stihl dát ruce před obličej a vyhnul se tzv. vypínači. Třetí sadu jsme pokračovali v nastoleném tempu a vyhráli ho 25:21. Atmosféra byla neskutečná. Předváděli jsme asi svůj nejlepší volejbal v téhle sezóně. Dali do toho vše. Občas byly k vidění dlouhé, dost vyčerpávající výměny, ale hru jsme si užívali každým momentem a ukázali naši sílu. Čtvrtý set byl podobného rázu. Bohužel jsme prohráli koncovku, kdy na servisu opět úřadoval Manych. Svoji formu si přivedl i do tiebreaku. Začali jsme prohrávat 5:10, ale nic nevzdali. Bojovali do posledních sil. Dokázali vyrovnat na 12:12. Ale, ale, ALE! Opět koncovka nás odsoudila k jednomu bodu, kdy jsme tiebreak prohráli 15:13.

Prohra nás velmi mrzela, ale předvedený výkon nás ujistil v tom, že něco v nás bude! Proto se příští týden uvidíme v co největším počtu na domácí palubovce, kdy přijede silný Turnov a bude to opět velká bitva. Těšíme se na VÁS!