"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: Modřany – VK DK

1. zápas Modřany – VK DK    2:3 (-21,24,25,-21,-12)

2. zápas Modřany – VK DK   2:3 (-18,18,10,-22,-13)

Po lasagňové obědové pauze, která díky pětisetové bitvě probíhala až téměř do 13:20, jsme měli velmi málo času na rozcvičku. To však nevadilo, neboť náš tým se skládá buď z mladíků, kteří jsou rozhýbáni během chvilky, nebo ze starců, u kterých rozcvičovat něco, co je už 10let zatuhlý nemá smysl. Do 2. zápasu totiž nastoupil Michal Hulis na náhru, Předseda na účko, Dušan a Sekyrka na blok a Jarda s Vítkem na smeč.
Hned od začátku jsme diktovali tempo a zápas jsme si užívali, bezchybný výkon na všech postech a soupeř nevěděl, jak má bránit. Stejným stylem jsme vlítli do druhého setu. Nedařilo se nám však odskočit o více bodů. Až jsme se okolo stavu 16:16 dočkali nástupu modřanského účka na servis, který měl skvěle nacvičený krátký rozběh (hala v Modřanech končila asi 2metry za koncovou čarou hřiště) a set takřka doservíroval. I přes několik dobrých příjmů jsme totiž nebyli schopni zaútočit a náš rozjetý vlak se dostal na výhybku směr depka. Smolný závěr setu jsme se si v hlavách odnesli i do 3.setu a prakticky od začátku jsme nebyli schopni zahrát jakýkoliv úder a začalo to připomínat výkon s Turnovem. Křečovitý způsob hry, chyby v rozehře kvůli přemíře snahy, nerozhodnost v úderech. V polovině setu jsme vystřídali nejdříve předsedu za Sebu a hned Hulise za našeho nováčka Michala, bráchu Vítka (libera). Michal ukázal, že zvládá i těžké situace a velmi slušně dohrál polovinu sice již jistě prohraného setu. Do 4. setu jsme se vrátili k původní sestavě a chtěli dát do hry všechno a již od začátku jsme hodně bojovali. Servis jsme soustředili do zóny 1, a to hlavně kvůli dobře hrajícímu účku, s cílem ztížit nahrávači rozehru za hlavu. To se nám začalo dařit a set jsme dobře sehráli především v koncovce. V 5. setu jsme dokázali držet tempo a odskočit na 12:10. Ztráta na 12:11 a servis soupeře. Horší příjem a Jarda (jako přední smečař) vytloukl smečí modřanské bloky z komplikované rozehry někde z poloviny trojky a oba rozhodčí se nechali zmást a pískli soupeřem řvaný „přešlap“. Naše úsměvy vytuhly, když paní rozhodčí foukla nový míč, když zjistila, že Jarda je předním smečařem. Vypukla slovní přestřelka a nutno říct, že do té doby jsme byli velmi mírní vůči výkonu obou rozhodčích, kteří si nechali přistoupit soupeře velmi blízko k tělu a prakticky nenechali žádné rozhodnutí bez komentáře k rozhodčímu. Ve chvíli, kdy rozhodčí dala nový míč, a navíc zápis špatně připsal bod modřanským, jsme chtěli oba rozhodčí zakousnout. Nakonec jsme tedy byli rádi, že jsme namísto správného stavu 13:11 neměli vyrovnání 12:12. Stav 12:11 pro nás a nový balón. Naštěstí jsme hned další výměnu zvládli a zápas dotáhli do vítězství. K průběhu zápasu je asi zajímavé zmínit desku předsedy ze země středákovi, který nevěřil svým očím odkud že to přišlo a desku předsedy na závěr pětisetové bitvy. Dvě neuvěřitelné trojky Vítka Baumelta v 5.setu, které nás udrželi v zápase. Letecká akrobacie Dušana, kdy chodil přes blokaře a vybrání tvrdého útoku z trojky za jedna a hned sekyrky útok takřka do debla středem. První vstup Michala do 2.ligy pod barvami VK DK na postupu nahrávače. Pohoupání soupeře ve 3. setu (nechali jsme soupeře ať se vyblbne) a dokonalé zaříznutí, kdy se opět potvrdilo, že 5.setové bitvy umíme vyhrávat tzv. odspodu.

Oslava vítězství proběhla v místní kavárně, kde jsme především obdivovali výjevy místního zmatlaného umělce. Vypodobnění orla, sedícího na nahé dámě, která zřejmě proděla úraz parním válcem mělo úspěch. Po inteligentních dotazech na servírku, jestli to není náhodou ona, jsme nakonec objednali skvělý zákusky a kávu, někteří i vínko. Bylo co oslavovat, 4 body a ještě k tomu z venku, jsme již dlouho neměli.