"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – TJ Praga

VK DK – TJ Praga

V sobotu 9.3. se ve dvorské volejbalové ZOO uskutečnil další dvojzápas letošní sezóny proti volejbalovému oddílu TJ Praga, která je v tabulce přímo nad námi s náskokem 5 bodů. Poprvé ve dvorské historii se stalo, že se nás na zápas sešlo 13 hráčů. Z tohoto důvodu jsme museli napsat na soupisku 2 libera. Už před zápasem jsme věděli, že jestli chceme letošní sezónu ukončit na bedně (což je našim cílem), musíme dnes vyhrát minimálně za 5 bodů.

Kapitán družstva svolal předzápasovou poradu do šatny, ale kvůli jeho kontaminaci se musela porada zrušit a my museli pracovat s improvizací, která se nám dle našich konečných výsledků vyplatila.

1. Zápas VK DK – TJ Praga (19, 25, 25, 25)

Do zápasu jsme nastoupili s bojovnou náladou a s naším pokřikem „KAMAU HI“ v následující sestavě: M. Hůlek na nahrávce, Z. Havel na účku, J. Seift a V. Bäumelt na smeči, na středu začali D. Chaloupka a J. Jakubec a na postu libera začal V. Lukáš. Hned od začátku to byl velice vyrovnaný set. Soupeřům bohužel vyšlo vše, na co sáhli a naše bloky byly proti jejich útokům naprosto bezmocné. Z tohoto důvodu nám bod po bodu ujížděli, až jsme nakonec prohráli 25:19. Do druhého setu jsme naši základní sestavu obměnili, na pozici blokaře byl nominován místo J. Jakubce R. Černý. I tento set byl velice vyrovnaný, avšak za stavu 22:23 na servis nastoupil se svým nabušeným bicákem náš blokař Dušan. Jeho nezkrotná prasata, která rozhoupala síť, donutila soupeře za stavu 24:23 si vzít time. Jelikož pravidlo volejbalu je „po timu se nekazí servis“, Dušan opět nezklamal a svým dalším prasetem ukončil druhý set. Zbylé dva sety jsme zvládli zodpovědně a postupně jsme si navyšovali náskok, se kterými jsme sety dotáhly do vítězného konce.

Mezi zápasy jsme opět vyrazili do restaurace U Hlaváčků. Dnes tu již byla naše oblíbená servírka, jelikož na minulém domácím zápase si dovolila být nemocná a nahrazující obsluha nám tolik nevyhovovala. Oběd jsme zakončili kávičkou v kavárně v hale.

1. Zápas VK DK – TJ Praga (31, 25, 25)

Po naší tradiční obědové pauze jsme nastoupili do druhého zápasu velice pozitivně naladění a uspokojení, protože naše žaludky jsme měli jako v pokojíčku. Druhý zápas jsme zahájili v této sestavě: M. Hůlek na nahrávce, Z. Havel na účku, J. Seift a V. Bäumelt na smeči, na středu začali D. Chaloupka a J. Bárta a na postu libera začal V. Lukáš. První set jsme začali velice zodpovědně a rychle jsme si vybojovali náskok. Díky našim nezastavitelným blokařům se nám dařilo tento náskok udržet do půlky setu. Poté jsme svými chybami dali soupeři naději, a ti se jí chopili a stav obrátili ve svůj prospěch na 24:22. Díky naší početné střídačce, která se nevešla na jednu lavičku, a jejich vyburcování, jsme set dotáhli na 24:24 a tímto pro nás začínal set, kdy jsme bojovali o každý bod. Set jsme protáhli až do stavu 31:29, který pro nás skončil vítězstvím. Bohužel v této dramatické koncovce Dušan strkal prsty, kam neměl, a proto byl potrestán jejich naražením. Tímto pro něho zápas skončil. Na začátku druhého setu nám dělal problém plachtící servis nahrávače a z toho důvodu nám soupeř odskočil na rozdíl čtyř bodů. Díky zodpovědné hře se nám ovšem podařilo tuto ztrátu stáhnout a set dovést až do šťastného konce. Od začátku třetího setu jsme si vytvořili solidní náskok, že jsme si mohli dovolit za stavu 18:11 vystřídat univerzála a nahrávače, který v ligové soutěži nemá doposud moc velké zkušenosti. I s ním se nám podařilo dovést set i zápas do vítězného konce. Tímto zápas ukončujeme stavem 3:0.

Ze zápasu si tedy celkově odnášíme 6 bodů a posouváme se na dělené 3-4. místo s TJ Zikuda Turnov.