"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: TJ Havlíčkův Brod – VK DK

Dne 16. Března se dvorská zoo opět nalodila do aut a vyrazila směr Havl. Brod. Tradiční zastávka na kávu a štrúdl na benzině nemohla chybět. Po 4 minutovém zpoždění jsem ve zdraví dojeli na místo určení. Šatnu hned na úvodu vyvoněl Mrcinátor. Na první zápas jsme nastoupili v neobvyklé sestavě, a to: účko trenér a zároveň kapitán Zdenda, na náhře přesný pan HU, 1. smeč Tomáš B, 2. smeč skvěle zastoupilo naše libero Vítek, na středu univerzál Mrca a Ráďa a na liberu 16letý kadet Táda. První set jsme se se soupeřem tahali o každý bod. Měli jsem ale opravdu dobrý servis a příjem, naopak Havl. Brod kazil jeden servis za druhým. Do 3. setu jsme nastupovali s velkou motivací na výhru 3:0 a získání 3 bodů! Došlo ale k velice vyrovnané koncovce, kde jsme ale nakonec dokázali vybojovat výhru, a to nejen díky 3 blokům Vítka na jedny ruce, ale i 100% výkonu Zdendy z handy. Konec utkání 3:0. Následné statistiky u oběda v tamní restauraci ukázaly, že procentuální úspěšnost náhradního bloku (Martin Chráska) byla mnohem větší v porovnání např. s Dušanem. Na druhý zápas jsme nastoupili ve stejném složení, ale o poznání menší motivací a energii. Servis a příjem se nám rapidně zhoršil, zato soupeř na servisu přitlačil a lépe přijímal. V druhém setu ze zdravotních důvodů musel Zdenda vystřídat za Sébu, který měl soupeře z lavičky skvěle přečteného. Ani to bohužel nepomohl k otočení zápasu. Výsledný stav druhého utkání 0:3. Cestou zpět jsme se opět stavili na tradiční benzině, kde už se točil oblíbený a zasloužený mega párek. Cestou zpět to v autě žilo. DJ Ráďa a pan Hu zařídili skvělý rockový koncert až do Dvora a zavzpomínali na svoje hity z mládí.