"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Muži: shrnutí sezóny 2018/2019

Co se týče samotného průběhu sezóny 2018/2019, tak nejprve jsme v září pořádali první kolo Českého poháru mužů, kde jsme v konkurenci druholigové Chocně a prvoligového MFF Praha obsadili slušné druhé místo v této tříčlenné skupině.

Do druholigové sezóny jsme vlétli jako uragán, když jsme hned v prvním zápase smetli loňského vítěze, Žďár nad Sázavou, na jeho palubovce 3:0. Poté jsme ovšem v několika nadcházejících zápasech ztratili nadějné vedení – proti Slavii HK a Turnovu 2:1, proti Hronovu dokonce 2:0 – a shodně ve všech zápasech prohráli 2:3. Po výborném domácím zápase proti Modřanům na konci listopadu, kde jsme získali plný počet 6 bodů, se bohužel mimo volejbal zranil náš první nahrávač Uno, a tak padl nelehký úkol odnahrávat pravděpodobně velkou část zbývající sezóny na naši do té doby dvojku, Michala Hůlka.

Nutno říci, že se této role zhostil nad očekávání dobře a zápas od zápasu s ním rostl výkon celého týmu. První polovinu sezóny jsme zakončili prvním vítězstvím v tie-breaku na horké půdě Chocně a Vánoce tedy přečkávali na slibné 4. příčce se ziskem 32 bodů.

V prvním bloku zimní části nás postihly absence V. Lukáše a M. Chrásky ze studijních důvodů, které se bohužel nakonec nejspíše také podílely na ztrátě několika utkání – opět prohra 2:3 po vedení 2:0 proti silnému Žďáru a odpolední prohra 0:3 proti Slavii HK po dopoledním vítězství 3:0.

Proti Malé Skále se již studenti vrátili do týmu, a tak odjížděli Skaláci ze Dvora Králové bez jediného vyhraného setu. Na horké půdě silného Hronova došlo bohužel na začátku druhého zápasu ke svalovému zranění kapitána T. Bäumelta, přesto jsme bojovali velmi statečně a už už to vypadalo na cenný skalp pozdějšího vítěze celé soutěže. Bohužel koncovku za stavu 2:1 na sety pro nás jsme nezvládli a stejně i koncovku následného setu pátého, tudíž jsme opět odjížděli jen s bodem. Černou sobotu jsme si poté vybrali o týden později doma proti Turnovu, který i přes svou oslabenou sestavu nás zkušeně přehrál a nedovolil nám ani bod do tabulky. Absence obou bratří Bäumeltů se na našem výkonu také jistě podepsala. V dalším kole proti Modřanům to byly v podstatě zápasy o udržení se ve hře o horní příčky tabulky. Bojovným výkonem, kdy jsme v obou zápasech zvítězili 3:2 po tom, co jsme prohrávali 1:2, jsme si uchovali naději, že máme ve zbytku sezóny stále o co hrát. V jednom zápase (a snad také ve svém prvním zápase sezóny) nám také pomohl Míra Přichystal a konal se tak pověstný „návrat krále“.

V posledním bloku sezóny nás čekal hned v prvním kole nelehký úkol porazit na své palubovce Pragu, která tou dobou okupovala čtvrtou příčku hrozivých 5 bodů před námi. Cíl získat 6 bodů se podařil naprosto dokonale a Pragu jsme deklasovali zejména v druhém zápase. Přispěl k tomu i návrat T. Bäumelta po zranění a dalších – nakonec nás tuto sobotu bylo tolik, že jsme se skoro všichni ani nevešli na soupisku.

Pragu jsme předskočili na 4. příčku a chystali se na Havlíčkův Brod. Jaká to ovšem ironie oproti minulé sobotě – hned 5 hráčů základní sestavy nemohlo proti Brodu nastoupit (většinou z osobních/rodinných důvodů). Přesto jsme naprosto dokonale soustředěným výkonem v improvizované sestavě porazili v prvním zápase Brod 3:0. V odpoledním se nám totéž již sice zopakovat nepodařilo, nicméně 3 body se ukázaly do koncové tabulky jako klíčové. Praga i Turnov zaváhaly, a tak jsme se osamostatnili na 3. příčce s náskokem 2 bodů na tyto dva soupeře.

V posledním kole jsme narazili doma na Choceň, kde jsme již vše měli ve vlastních rukou. Dopolední výhrou v tie-breaku jsme si zajistili konečné 3. místo (s celkovým ziskem 58 bodů – 19 výher a 17 porážek) – o podrobnostech se můžete dočíst v souběžném samostatném článku.

Pozitivem posledních kol, kde absentoval Vít Bäumelt, byl určitě skvělý výkon zaskakujících univerzálů – proti H. Brodu Zdeňka Havla a proti Chocni Sebastiana Hájka. Také se nám podařilo prvně zapracovat do sestavy mladé posily – nahrávače Theodora Lukáše a libera Tadeáše Paťavu. Skvělý výkon podal v posledních zápasech netradičně na smeči do té doby libero Vít Lukáš. Jan Jakubec zářil na bloku. Absolutorium si zaslouží nahrávač Michal Hůlek, který sám od listopadu 2/3 sezóny držel naše naděje svou nahrávkou… a našel společnou řeč s Tomášem Bäumeltem při útoku z „pipu“.

Co se týče vyhlídek na nadcházející sezónu, tak lze hledět určitě optimisticky – podařilo se nám, až na jednu malou výjimku, udržet stávající kádr, navíc ke konci sezóny jsme jej ještě rozšířili o několik mladých nadějí. Předtím než se budeme opět snažit atakovat nejvyšší mety druhé ligy, čeká nás ještě v mezidobí několik přípravných turnajů, malé soustředění, samozřejmě dovolené a odpočinek, ale také antuková druhá krajská soutěž, kde budeme kombinovat v týmu zkušené ostřílené hráče s mladými nadějnými odchovanci klubu.

V následujících grafech se můžete podívat, jak se nám dařilo (podle počtu získaných bodů) v jednotlivých zápasech podle různých kritérií:

 

Události
  • Žádné události
Kalendář
Rubriky