"Fandíme královédvorskému volejbalu"

Muži: VK DK – Choceň

VK DK – Choceň 3:2 (23:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13)

V sobotu 23. 3. jsme odehráli na domácí palubovce dva poslední zápasy proti o záchranu bojující Chocni. Aktuální umístění na 3. místě v tabulce s dvoubodovým náskokem na 2 soupeře za námi nám dávalo velkou naději na konečný zisk „bronzu“, tedy nejlepšího umístění v historii 2. ligy mužů ve Dvoře Králové n. L.

Velmi početné publikum v naší hale ve Strži čekalo před prvním zápasem malé překvapení v podobě „extraligového“ zahájení s vyhlašováním základní sestavy. Tímto děkujeme kamarádovi našeho nahrávače Hulise za skvělé uvedení zápasu.

K samotnému zápasu. Nastoupili jsme v sestavě – Michal Hůlek tradičně na nahrávce, na univerzálu Martin Chráska, na smeči Jarda Seifrt a Tomáš Bäumelt, na bloku Janové Jakubec a Bárta, na liberu Vít Lukáš. Absentoval Vít Bäumelt, toho času v San Franciscu.

Choceň přijela v lehce posílené sestavě oproti podzimnímu zápasu, neboť, jak jsem již psal, bojovala o udržení druholigové příslušnosti. Všechny sety se prakticky rozhodovaly v koncovkách a samotný zápas až v setu pátém. Jelikož se nám za celou sezónu nepodařilo vyhrát ani jeden tie-break, do kterého bychom šli tzv. zvrchu, tedy po ztrátě vlastního vedení 2:1 na sety, bookmakeři favorizovali spíše Choceň. Průběh se ale tentokrát vyvíjel příznivě pro nás a strany se měnily za stavu 8:6 pro nás. Po výměně stran se naše vedení dále navyšovalo až do pro Choceň hrozivého stavu 14:9. Tehdy se nám však podařilo ještě řádně pocuchat nervy našich fanoušků, když Choceň mocně dotáhla až na stav 14:13. Smůlu prohraných tie-breaků jsme ale nakonec stejně protrhli a bodem „Jetela“ zvítězili 15:13 a 3:2 na sety. Vítěznou euforii zakalilo jen zranění kolene našeho blokaře „Sekyrky“, kterému přejeme brzké uzdravení a návrat na hřiště, kde smeče hovoří a bloky je tlumí. Vítězstvím za 2 body jsme přesto udělali důrazný krok pro zisk celkového 3. místa.

VK DK – Choceň 0:3 (19:25, 25:27, 22:25)

Po mírně zrychleném jak obědě U Hlaváčků, tak cestě na něj, jsme po zjištění výsledků zápasů našich konkurentů v boji o 3. místě, mohli propadnout v lehkou euforii, neboť naši konkurenti zaváhali a naši konečnou 3. příčku v tabulce již nemohli ohrozit!

Do druhého zápasu jsme tedy mohli v základní sestavě nechat nastoupit i hráče širšího kádru. Na nahrávce se objevil Theo Lukáš, na univerzálu Seba Hájek, na smeči Vítek Lukáš a Jarda Seifrt, na bloku Honza Jakubec a Radan Černý a konečně na liberu náš „benjamínek“ Táda Paťava. Druhá polovina prvního setu se úplně nevydařila, a tak prohráváme 19:25. Do druhého setu jsme ponechali sestavu ze setu prvního. Lehce jsme prostřídali v polovině setu, jelikož se nedařilo vážněji škodit Chocni. Koncovku jsme měli rozehranou dobře, bohužel Choceňští svou bojovností dokázali i tento set urvat pro sebe v poměru 27:25. Ve třetím setu, který byl opět rozehrán nadějně, jsme vlivem několika školáckých chyb prohráli opět koncovku, tentokrát 22:25.

Přestože jsme tento poslední zápas prohráli 0:3, byl tu velký důvod k radosti – naše konečné 3. místo v tabulce již nemohl nikdo ohrozit, a tak se přes všechny peripetie v průběhu sezóny podařilo splnit základní cíl, a to být tzv. „na bedně“. S diváky jsme, po dlouhém potlesku, mohli konečně začít slavit, neboť – „tak jsme třetí, no a cooo!“.