"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Dvůr Králové – Choceň

...naše prořídlá řada

…naše prořídlá řada

1. zápas 0:3 (-21,-20,-18)
Již páteční trénink před sobotním utkáním ukazoval, že náš tým bude značně oslaben. Přícha, alias Kašlik se totiž odporoučel na třídenní výlet, kterému nešlo odolat. Náš legendární automobilový závodník pan Hu, starajíc se o paní Hu a psa Huhu zřejmě onemocněl a huhuhlas tomu nasvědčoval, tudíž taktéž out. Jetelí samec Jan Jakubec JJJ stále bojuje s kolínkama (již od ZŠ mu moc v jídelně nešly spolknout kvůli zahnutí) se taktéž omluvil pro bolesti, další out. Sekyrka stále léčí koleno, ale přijel hrdinně zapsat. Slzy mu kanuly, když viděl, jak se rozcvičujeme a nemohl zasáhnout, out. Duo Paťavců se vydalo do Hronova hrát kadety, out, out. 6x out je v pohodě, protože jsme stále počítali s tím, že bude náš Uno. Bohužel ranní chaos na messengeru napověděl, že mongolský pastavec, majitel originálního vynálezu jurtadach se zatoulal. (Celý příspěvek…)

Z Malé Skály jsme přivezli 2 body

Malá Skála – VK Dvůr Králové 2:3 (20, -18, 15, -10, -10)

Nová sezóna a první venkovní utkání. Pro nás celkem neznámý soupeř, neboť jsme se ve druhé lize doposud nepotkali (Malá Skála hrála většinou západočeskou skupinu 2. ligy). Takže jsme před zápasem vymýšleli, jak se do tohoto kouta Českého ráje dopravíme. Uvažovali jsme i o vlaku, ale to by byl přeci jen drahý výlet a spoléhat na dochvilnost vlaků ČD se fakt nedá, takže klasika cesta 3 auty. Na cestu se vydalo 11 Klapzubáků. Konkrétně prezident Havel, Černý ředitel, král Miroslav (Přichystal), držitel Nobelovy ceny Jaroslav Seifrt, další Němec z LA, co není Němec V. Bäumelt, 3xJ (Jan Jetel Jakubec), budoucí držitel předplatného píny Dušan Chaloupka, když chaloupka, tak nechyběl ani Hájek Sebastián, naše staronová posila z Mongolska Uno Ganbaatar, další posila tentokrát jen z blízkého východu Martin Chráska a náš nejmladší odchovanec Tadeáš Paťava. Po vstupu do tělocvičny ZŠ jsme se trochu rozkoukávali (doslova), byla tu celkem tma, na kterou jsou asi domácí více zvyklý, tak jen doufáme, že nebudou muset hrát ve slunečních brýlích či svářečským sklem až přijedou na jaře k nám. Celý první zápas byl v jedné věci podobný minulým dvěma v Hronově – nehrály se koncovky, všechny sety byly už v polovině rozhodnuté. Tentokrát se však střídaly výhry obou týmů rovnoměrně. Za zmínku stojí vynikající čtvrtý set, kdy se nám dařilo dělat dlouhé šňůry na servisu a jít tak do tie-breaku nahecovaní po vyhraném setu s desítkou (bodů, ne pivem). V tie-breaku jsme hráli trpělivě, čekali jsme na svou šanci se opět utrhnout, nejdříve jsme nepatrně ztráceli 1 a až 2 body, poté jsme už otočili stav z 5:7 na 10:8 a podařilo se nám pátý set ovládnout bez většího dramatu v závěru.

Malá Skála – VK Dvůr Králové 3:0 (21, 22, 25)

Takže kam na oběd v Malé Skále, nebylo příliš času, a tak jsme se vydali (ani nevím proč autem) do celých 383 metrů vzdáleného Boučkova statku. Rezervaci jsme neměli, ale nakonec jsme sehnali místo, sice v chládku, ale to nám vůbec nevadilo. Jídlo i obsluha byla super, takže paráda. Cestou zpět do tělocvičny jsme potkali nějaký průvod, nebo co to bylo, k vítání mistra světa. Akorát nevím, kdo byl ten mistr a v čem byl mistr světa. Zpětně koukám, obsahově plodná informace. Do druhého zápasu jsme mírně změnili sestavu, zápas byl vyrovnaný, bojovný, jen se nám nedařilo tolik na servisu. První dvě koncovky jsme těsně prohráli. Do třetí jsme vstupovali za vyrovnaného stavu 19:19, pak jsme se trhli na 23:21, přesto jsme nakonec prohráli 25:27. Takže velká škoda, rozhodně jsme byly opět vyrovnaným soupeřem. Domácí měli výhodu dvou resp. tří nahravačů, kteří se vystřídali v obou zápasech. Po oba zápasy jsme se také dost často koupali v saku, takže budeme muset zapracovat na bloku. Díky domácím fanouškům, kteří vydatně fandili, byla atmosféra obou zápasů velice příjemná. Po nadšení z vybojované prvního zápasu, přišla trochu studená sprcha z prohry 0:3 v druhém zápase. Ta opravdová sprcha po zápase byla však doslova vařící, nešla nijak nastavit a jedna z nich nešla ani vypnout. Celkově vzato, možná jsme si mohli odvést více bodů, ale první zápas mohl dopadnout na druhou stranu hůře. Takže 2 body z Malé Skály bereme. Příští týden nás čeká domácí zápas s dalším nováčkem v 2. lize Chocní, která hrála několik let 1. ligu. Takže se všichni těšíme a zveme naše fanoušky 14. 10. do haly Strž, kde budeme hrát první zápas už v 9 hodin ráno, druhý od cca 13 hodin.

VB

skala_1 skala_2

Nová sezóna začala i pro starší žákyně

No tak hurá! Po krátkých prázdninách, do kterých bylo naštěstí vloženo i úžasné soustředění (klasicky na chatě Karosa), nám začala volejbalová sezóna. Letos se nám opět podařilo dát dohromady dvě družstva starších žákyň, které jsme ještě doplnili  o tři nadějné mladé chlapce. Ti posílili tým Mandarinek (B). V rozřazovacím turnaji na Slavii HK 17.9., se naše „Ačko“ probojovalo do B skupiny a B tým do C skupiny krajského přeboru starších žákyň. K prvním bodovaným turnajům jsme vyrazili 8.10 do Zbečníku, kde hrálo „Ačko“ a B tým cestoval do Nové Paky.

Zbečník

Nastoupily jsme oslabeny o pro někoho nerozeznatelnou a nerozlučnou dvojku (dvojčata Dája + Viky Macháčkovy)  a také s novou hrou (stylem hry) – nabíhanou náhrou, kterou jsme dávaly, přestože jsme ji na zápase hrály poprvé.

První zápas jsme hrály  s Náchodem A. Začátek zápasu  jsme trochu podcenily, většina netrefovala podání, a proto jsme prohrály. Ve druhém setu  jsme je však dokázaly překvapit a vyhrály. Tibreak se nám ovšem tolik nepovedl, proto jsme prohrály 1:2 na sety. Celý zápas nás však podporoval servis Míši a Terky, které dávaly i dlouhé šňůry. O přestávce jsme probíraly hlavně hru. Navzájem jsme se pochválily, ale také si řekly, co bychom měly zlepšit do dalšího zápasu.

Jako druhý soupeř nás čekal  Trutnov. Ten se zdál jako těžký protivník, nakonec se však ukázal jako docela lehký soupeř. První set jsme je doslova “upodávali“ a vyhráli 25:12. Druhý set však nebyl tak jednoduchý a to i díky výborně hrající trutnovské blokařce. Přesto jsme dokázali vyhrát.  V tomto zápase nás podpořily naše blokařky Bára Vitebská a Bára Hošková.

Měly jsme dva zápasy volno a tak jsme se jely trochu posilnit pozdním  obědem. Někdo slaví až na konci, my v průběhu. Navštívili jsme (my všichni) společně s diváky  jednu místní hospůdku, kde jsme se pořádně nadlábli. A teď si představte, kdybychom měly na sobě ty naše teplákové soupravy, které se asi ještě tisknou…. To by teprve místní boys koukali, co je to za reprezentaci…no snad příště…

Dalším protivníkem byly Třebechovice B. Vyhrály jsme, přestože jsme ve druhém setu prohrávaly 19:23 a to jsme otočily na 25:23. My ty koncovky hold umíme. V tomto zápase se vyzdvihla Verča, která měla nejtvrdší smeče z nás všech.

Poslední rozhodující zápas jsme hráli se Zbečníkem. Ten jsme bohužel prohráli 0:2. Holky měly silné podání a my ne moc dobrý příjem. Celkově jsme však skončili na třetím místě. Přeskočil nás Náchod. Děkujeme za podporu nejen rodičům, ale i zástupci hlavního trenéra Kájovi, který se nás rád ujal na místo našeho milého Rádi. Ten měl za sebou náročný víkend plný volejbalu (sobotní úspěšná reprezentace v druhé lize) a rodičovských povinností v neděli.

Závěrem přidáváme krátký rozhovor se zástupcem trenéra:

Kája :  Pane trenére, jak hodnotíte průběh turnaje ve

Zbečníku  ?

Kája : …tak určitě…chtěli jsme vycházet z

kvalitní, zabezpečené obrany a přecházet do

rychlých kombinací na sítí. To se nám dařilo!

…ale ne v takové míře, jak bychom potřebovali.

I tak  byly k vidění parádní bloky, kterými nám

dávaly  naděje DVĚ VĚŽE – jak z PP –  Bára

Vitebská a Bára Hošková.

Na servisu se dařilo Míše Hrnčířové a Terce

Janské. V nejtěžších chvílích na ně byl spoleh

jako na psa Gora. (můj dětský hrdina, pozn.autora)

Největší ránu ze všech (i cizích hráček) měla

jednoznačně Verča BUM-PRÁSK Simonová.

Prostě Smrtonosná zbraň 5.

Přesnými údery ničila soupeřky Andrejka

Sommerová , která navíc lítala po hřišti rychleji

než  Čestmír v desátém díle květinového seriálu.

Všechno režírovala na náhře Kája Hošková,

jak Freddy Hitchcock ve svých hororových

filmech a krotila divoké přihrávky jak Sandokan

smečku indických tygrů.

Bojím se napsat kde tedy  hledat chybu,….proto

mi promiňte malé filmové zamyšlení.

Jsem chlap a ne nějaký plešatý (zatím)

trenér fotbalu.  Dávám tak  k rezignaci

svůj post zást.hl. trenéra.

Kája:     Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně

úspěchů ve Vaší  další trenérské dráze,

která snad nebude spojena s tak krásnou

hrou, jako je volejbal.

Kája :  Také děkuji za krásnou neděli a rozhovor

Přeji  dobrou noc.  Hezké Vánoce všem.

A ještě závěrem chci vyzdvihnout

bojovnou a bezchybnou hru celého

týmu, když jsme ve třech setech otáčeli

už téměř (pro někoho) bezvýchodný stav.

JEN TAK DÁL HOŠI !!!!

žákyně_3 žákyně_2 žákyně_1

Druholigový volejbal opět ve Dvoře

Muži VK DK v plné síle!

Muži VK DK v plné síle!

Po roční odmlce strávené v krajském přeboru jsme opět zpátky v nejprestižnější soutěži v celém našem kraji širokém. Totiž v 2. národní lize. Po vydařené pelhřimovské krasojízdě, o které jste jistě četli na konci dubna, se opět konečně hlásíme s (doufám) pravidelným zpravodajstvím z našich zápasů, po kterém všichni naši fanoušci celé léto zcela určitě prahli. :) (Celý příspěvek…)

Informace rodičům

Vážení rodiče,

od letošní sezony 2017/2018 Vás žádáme o následující:

  • Zaplacení členského poplatku do 15. 10. 2017 na účet VK Dvůr Králové nad Labem, z. s.: 2500421206/2010 (pro identifikaci platby použijte popis pro příjemce, kde uvedete: „ČP – jméno a příjmení dítěte“; BMV 600 Kč – tréninky 1/týden ve čtvrtek, mládež 1500 Kč – tréninky 2/týden + zápasy). V případě potvrzení platby se s žádostí obraťte na p. Černého (radan.cerny@gmail.com), který Vám potvrzení vystaví a předá na tréninku, poté co obdržíme platbu.
  • Předat potvrzení o absolvování vstupní lékařské prohlídky pro výkonnostní sportovce do 30. 10. 2017 (na základě vyhlášky MZ ČR pod č. 391/2013 Sb.). V potvrzení je nutné uvést, že je pro volejbal. Doporučujeme, abyste si nechali vypsat (uvedli v žádosti) i další sporty, kterým se Vaše dítě bude/může věnovat). Součásti vyšetření je zjištění klidového EKG. V případě, že Váš dětský lékař EKG nemá, měl by Vás odkázat na pracoviště, kde jsou schopni provést kontrolu EKG. Návštěva sportovního lékaře není nutná. Po první vstupní lékařské prohlídce musí každý hráč absolvovat pravidelnou lékařskou prohlídku minimálně jednou za 12 měsíců.
K lékařské prohlídce doporučujeme předložit žádost – Formulář zdravotní prohlídka.

Děkujeme za spolupráci.

S pozdravem                                                                                                                                         vedení VK DK

První zápas žen

Pro sezonu 2017/18 přihlásil VK DK do KP II nově i ženy. Soupisku žen tvoří celkem 8 starších žákyň, 3 juniorky a 5 žen. Do premiérového dvojutkání mezi dospělými, které se hrálo proti Lánovu 9. 9. 2017 nastoupilo družstvo ve složení: Dája a Viky Macháčkovi, Míša Hrnčířová, Andrea Sommerová, Johanka Černá, Bára Hošková, Verča Simonová, Šárka Benešová a Hana Černá. (4 starší žákyně, 3 juniorky, 2 ženy).

Na bloku i při útoku vysokou úspěšností podpořila herní výkon družstva Bára. Zdařilé výkony blokařky podávala také Verča, která na tomto postu hrála poprvé. Vbíhanou náhrou a pozitivní náladou udávala celému družstvu tempo naše nejlepší a téměř neomylná nahrávačka Šárka, která většinu neúplně zdařilých příjmů dokázala přeměnit na vynikající náhru.  Jako libero se v premiéře úspěšně představily v prvním zápase Johanka a ve druhém Andy. Libero nastupovalo za blokařky do pole, které potřebovaly oddych po vyčerpávajících zákrocích na síti. Smečařky Viky, Dája, Andy, Johanka a Míša, které se nezalekly vyšší sítě, byly na svých pozicích, také velmi úspěšné a stejně jako ostatní přispěly ke třem vyhraným setům.

Co by se dalo vytknout celému družstvu, je příjem podání, postavení  a pohyb v poli. Naopak za co je potřeba všechny  chválit, bylo solidní podání a hodně přímých bodů z nich. Holky hrály týmově, výsledek nerozhodovala jedna hráčka, ale srovnatelný výkon všech. V jednom setu se dokonce podařilo zvrátit nepodařený začátek (příjem) z 1:8 na výsledných 26:24 také díky podpoře fanoušků. Přes to, že jsme neslavili výhru, výsledek 2:3 a 1:3 zhodnotil vedoucí družstva a trenér Jan Machek jako velmi zdařilý.

Výsledky můžete sledovat na  http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=HK-Z2&skupina=hk-z-2a

Návrat do druhé ligy

Nejradši bych napsal, že tato cesta byla vysekaná a bez klopýtnutí, ale to bych vám lhal. Nebylo to jen o štěstí, které by nám přineslo výhry v zápasech, ale hlavně o přípravě a kolektivu. Tato cesta začala tvrdým pádem z druhé ligy, do kterého nás dostalo několik úrazů, propůjčování důležitých hráčů do vyšších soutěží a tak dále. Zde se teprve ukázala síla klubu, který v této těžké chvíli sice na chvilku sklopil hlavu, ale hned začal plánovat návrat zpět, který si chtěl vybojovat. Sestava se prakticky nezměnila a nikdo kvůli zklamání z pádu neopustil naše řady. Právě že naopak, vrátili se k nám hráči z vyšších soutěží. Tedy s výjimkou Tomáše Bȁumelta, který zůstal v Turnově, se kterým vyhráli první ligu. Fakt, že nás pád ještě více stmelil, nám dal spoustu sil a odhodlání. Díky tomu soutěž probíhala celkem zodpovědně s jediným cílem, vrátit se zpátky. Na této cestě do baráže jsme si vytrpěli pouze 3 klopýtnutí, v podobě dvou proher s Červeným Kostelcem a jednou prohrou se Slávií a zaslouženě jsme se dostali do baráže, kde jsme očekávali velký tlak a silné zkušené protihráče. S tímto vědomím jsme se věnovali přípravě, jak to jen bylo možné. Tréninky byly třikrát týdně, hráči chodili na volejbal i v jiných klubech a celkově měli individuální přípravu i mimo volejbal.

Výprava do Pelhřimova započala již v pátek dopoledne, kdy jsme vyrazili s předstihem, abychom si zvykli na tamní halu. Na trénink dorazili s předstihem Kóďa, Jarda, Beny a Sekyrka, které po pár chvílích dostihli Zdenda, Radan a Důša. Trénink jsme věnovali hlavně zvyknutí si na halu, abychom nevyházeli do autu více míčů než by bylo třeba, nepříjímali do stropu, který byl nižší než jsme zvyklí a  především aby náhry chodily kam mají. Největší záhul proto dostal náš nahravač Kóďa, se kterým si všichni chtěli sehrát všechny možné signály v novém prostředí. Po tréninku jsme se vyrazili ubytovat a cestou přes vyhlídku, na kterou jsme si i vynesly kozy, jsme skončili v podniku hotelu Slavia, kde jsme zažili až neuvěřitelné gastroporno. Já Sekyrka jsem se tak nacpal, že jsem dokonce i začal vrhat stín, Beny spokojeně vzdychal ještě před tím, než dal jídlo do pusy. Restauraci jsme opouštěli s děkováním všem možným bohům za to, že první zápas máme až v jednu, protože jsme byli rádi, že se kutálíme. Nejlepší co nás napadlo, bylo jít se mrknout do parku, který jsme zahlédli z kostelní věže. Po návštěvě tohoto parku a chvilce toulání jsme dostali o něco horší nápad a to, nechat se navigovat Důšou, se kterým jsme si udělali hezkou vycházku k místu, na které jsme mohli dojít podstatně kratší trasou. Ono přeci jen navigovat se trasou pro auta není vždy nejlepší možnost, když jste pěšky. V průběhu večera ještě dorazil Přícha s Jetelem. Celkem zodpovědně jsme si dali limit na počet piv a večerku, abychom ráno mohli brzy vyrazit na snídani a jet se podívat na soupeře, protože jsme žádný z těch týmů do té doby neznali. Ještě ten večer se začali tejpovat někteří hráči, protože né vše nám již drží jako před lety. Tím myslím především záda a ramena. Při sledování soupeřů jsme si načítali, jak kdo útočí, kam za jakých situací posílá balón nahrávač a tak podobně. Celkem se to vyplatilo.

První zápas proti Budějovicím začal již v šatně, kde nám namíchal koktejly náš výživový poradce Beny, a my všichni po tomto dryáku jsme nabití vyrazili do prvního zápasu, na který již dorazil zbytek výpravy v podobě Víti Bäumelta a libera Míry Suchardy spolu s kupou fanoušků. Řádně namotivovaní a rozhýbání jsme zodpovědně nastoupili na soupeře a drželi si náskok pár balónů. To nám vydrželo až do konce setu a tak jsme slavili první výhru 25:23. Druhý set probíhal dost podobně ve stejné sestavě Kóďa na náhře, Zdenda na U, Víťa s Jardou na prdě, na bloku Sekyrka s Důšou a Sucharda na liberu. Do toho se občas střídalo s mistrnou přesností, která také velice přispěla k výsledkům. Druhý set došlo bohužel ke zranění soupeřova univerzála Motyse při dopadu na Důšu. Nutno podotknout, že takové věci se bohužel stávají a s velikostí nohou obou hráčů se nejednalo o přešlap ani jednoho z nich. Tento úraz namotivoval Budějovice k vyššímu výkonu a koncovku jsme tak uhráli s odřenýma ušima za stavu 27:25. Třetí set nastoupila stejná sestava, která vydržela do stavu 1:8 pro soupeře. Pak nastoupili na hřiště Míra za Jardu a Radan za Důšu a začalo se pomalu, ale jistě stahovat. To vše při burácení fanoušků, kterým patří velké díky za to, že v této situaci začali fandit ještě více. Do druhého oddechového času se šlo za stavu 10:16 pro Budějovice. Pak se karta výrazně otočila s precizností švýcarských hodinek jsme soupeře dotáhli za stavu 19:19. Za stavu 21:20 již pro nás přišel návrat Jardy, při kterém vznikl trošku chaos, protože jsme chtěli, aby šel na podání, ale tam nemohl, protože již střídal a tak tedy po chvilce zmatků musel vystřídat Příchu. Za tento zmatek jsme si vysloužili napomenutí za zdržování a následně eso z podání, protože to zjevně rozhodilo i soupeře. S odpočatým Jardou byl zápas už na 100% v naší režii a dotáhli jsme ho do konce 25:22. Po zápase následoval další koktejl a regenerace. V této pauze jsme stihli doplnit i nějaké ty minerály, ještě více zatejpovat mou maličkost a díky masérovi Zdendovi jsem byl zase jak rybička do druhého zápasu.

Řádně posilněni na Prosek jsme do toho při rozsmečování mlátili jako hluchý do vrat. Sestava do prvního Setu byla stejná jako na začátku předchozího zápasu. Stejně jako proti Budějovicím se jednalo o vyrovnaného soupeře, se kterým jsme se v úvodu tahali o body a tomu odpovídal i průběžný stav. Ten se začal trhat až po stavu 10:10, kdy jsme odskočili na 16:12. Tento odstup nám již vydržel až do konce, kde jsme v koncovce udělali pár prkotin, ale i tak zvítězili za stavu 25:21. Sestava nastoupila beze změny. I v druhém setu jsme si drželi mírný dvoubodový náskok, kterého jsme se drželi. Pak se přestalo trochu dařit a tak nastoupil za Důšu Radan. Při tomto střídání jsme odskočili od soupeře na stav 19:13. Krátce po tomto stavu střídal Král Miroslav. Soupeři se k závěru trochu vzchopili, ale dohráli jsme na shodných 25:21. Do třetího setu začal lépe Prosek, ale s podporou fanoušků a stálým výkonem jsme se přes ně během chvilky dostali a zase si drželi odstup, se kterým jsme vydrželi až do závěrečného stavu 25:21.

Po dvou výhrách a vědomí, že stačí už jen jedna další výhra a jsme nejhůře druzí, jsme se vydali znovu do restaurace Slavia, kde pokračovalo naše obžerství. Jetel dorazil trochu později, protože cestou se ještě stavil na jedno rychlé na naší ubytovně a zapomněl se spolu s tamními vědci, kteří již kolem sedmé hodiny přemítali o podstatě vesmíru, života a vůbec všeho…tedy v polohách na supermana trošku pochrupkávali. Zase přecpaní jsme s Příchou způsobili spoluhráčům a fanouškům šok, protože jsme v celkem brzkých hodinách vyrazili spát na pokoj. Ještě větší šok přišel, když jim přišla fotka jako důkaz. Protože jsem se zbytku večera jen válel v posteli, tak zmíním jen to, co jsem odposlechl z vyprávění. Každý si dal zodpovědně max 4 piva. Tedy s výjimkou Jetela, který kvůli stavu kolene jel pro případ, že by se zranilo více hráčů. Největší potíž ten večer bylo údajně dostat Důšu na ubytovnu, protože si našel na internetu, že v Pelhřimově je lokál zvaný MOON, ve kterém vše svítí a on tam za každou cenu potřeboval jít.  V neděli jsme hráli od 11:00 a tak jsme po snídani vyklidili pokoje a jeli se rozhýbat. Ještě před odjezdem jsem dostal další kilometr tejpy, aby rameno drželo na svém místě.

Před třetím zápasem v šatně proběhl další drink z Benyho laboratoře a tím povzbuzeni jsme vyrazili proti domácím, kteří předchozí den oba zápasy prohráli a nechali se slyšet, že večer pořádně zapijou. S tímto vědomím jsme nastoupili do zápasu, ale po chvilce se ukázalo, že to nebylo úplně nejlepší smýšlení. Nebo tedy nevíme, co domácí předchozí den pili, ale první set na nás nastoupili velice z ostra a během chvilky jsme už prohrávali 5:11. To nás trochu znepokojilo a tak jsme přestali dělat ptákoviny a soupeře dorovnali na 16:16. Soupeř se ale nedal a držel s námi krok. Nebo tedy chvilku měl bod navrch on a chvilku zase my. Za stavu 20:19 mne střídá Radan a jde na servis. Tím jsme se dostali do vedení 22:19. Pak ale Pelhřimov otočil a dostal se do vedení 22:23. Pak jsme se tahali o každý bod, ale i tak v závěru dal Zdenda desku a ukončil trápení za stavu 28:26. Druhý set jsme nastoupili zodpovědněji a hlavně bez polevení. Krátce po začátku jsme si udělali odstup, který nám vydržel až do konce a s tím přišla i výhra 25:19. Třetí set jsme byli už k nezastavení a od začátku jsme si tvořili náskok, který jsme si udržovali a lehce i navyšovali. Na koncovku nastoupil Beny, který za velkých ovací fanoušků nerozehraný nastoupil a hned začal bodovat. Nutno zmínit, že i poslední bod patřil jemu, když těsně za dvojblok zahrál balón prsty a soupeře tím zařízl za stavu 25:14. Tento „ligový“ bod prstama přes nás tak už s jistotou katapultoval do vyšší soutěže a mohli jsme začít slavit.

Před závěrečným zápasem jsme se s Důšou přetahovali v tom, kdo je větší postižák a bude tedy střídat. Díky působení prášku a Benyho drinku vyhrál Důša a tak ho vystřídal Radan. Místo unaveného Jardy do základní sestavy nastoupil Přícha. Bylo vidět, že Tuchlovicím ještě šlo o druhé místo a tak se na náš zápas zůstali i mrknout Budějovice, které se s nimi o tento druhý postupový flek „rvali“. V rámci toho, že osud obou týmů byl v našich přesných rukách a rukách Tuchlovic jsme si řekli, že by bylo hezké porazit i čtvrtý tým 3:0, aby nikdo nemohl polemizovat. První půlka prvního setu byla velice vyrovnaná a až za stavu 12:11 jsme začali Tuchlovicím utíkat a vytvořili jsme si odstup. Ten vydržel až do konce a první set jsme tak urvali 25:22. Nutno podotknout, že v koncovce se už dělali ptákoviny, jinak by byla výhra o něco znatelnější. V začátku druhého setu jsme si utvořili náskok, který bohužel soupeř dorovnal již na stavu 11:11 a dále pokračoval. Tuto šňůru jsme jim zarazili až na stavu 11:15, kdy Víťa vytloukl soupeře a získal balón na naší stranu. I tak se nám povedlo srovnat až na stavu 19:19, ale to se zase vedení ujali soupeři a udělali si v koncovce náskok 20:22. Následně proběhlo pár výměn a stav byl 22:24 a první prohraný set byl na blízku, ale to se nelíbilo Králi Miroslavovi a tak ze své elegantní otočky dal 23. bod. Díky tomu se nám povedlo dorovnat na 24:24. Následně dal bod soupeř, ale následným podáním nám značně pomohl, když podání vyslal kamsi do zámezí. Následně svým precizním útokem Víťa získal náskok pro nás. Pak již přišel poslední bod setu a pro mne poslední bod minimálně na měsíc, protože jsem mi při dopadu, po naštěstí úspěšné smeči, vyskočilo a naskočilo koleno. Tady bych chtěl velice poděkovat týmu, který se hned celý seběhl a během chvilky nesl do sprch. Sice delší, ale za to horší cestou. Do třetího setu nastoupil místo mne Důša. Tento set už bylo jasné pořadí prvních třech týmů a tak to působilo dojmem, že Tuchlovice už tolik nehráli a Dvorští nepolevili, díky čemuž rozsekali soupeře i v posledním setu stavem 25:17.

Co nezaznělo a mělo zaznít tak to, že soupeře často mohlo deprimovat, když Kóďa, který lidově řečeno nevidí přes psa na tramvaj, dával jednoblokem desky o více než hlavu vyšším soupeřům. Dále co by mělo být vytyčeno, tak Jarda, který svým tvrdým servisem dělal šňůry, Důša skákající nad trojblokem, Víťa s Radanem, kteří si drželi stále svou jistotu a stabilní hru, Přícha za jeho otočky v důležitých chvílích, Zdenda za skvělé odkoučování všech zápasů, libero Míra za dobíhání spousty balónů, Benyho za oporu a koktejly a Jetela za to, že s námi jel, i když měl zranění, kvůli kterému bychom ho na hřiště pustili jedině, kdyby se zranilo více hráčů. Rozhodně bych chtěl pochválit celý tým, který nepřestával a neměl výkyvy, ve kterých by hrál lépe či hůře, ale držel si svůj standard, čímž dokázal vyhrát všechny 4 zápasy poměrem 3:0 na sety a dokázal to, co naposledy Hrotovice v roce 2008. Gigantické Díky s velkým D následně patří fanouškům, kteří za námi jeli takovou štreku a udělali takový virvál, že místní fanoušci se mohli jít klouzat. Nejen těm děkujeme, ale i fanouškům u počítačů a mobilních telefonů, kteří nám přáli hodně zdaru. Těšíme se na vaši podporu i v příští sezóně a doufáme, že vás naše hra bude i nadále bavit.

 

Jirka Sekyrka

Turnaj starších žáků ve Dvoře Králové

„Dobré ráno“ řekl náš nahecovaný trenér v sobotu 26. 3. 2017, kdy nás čekalo poslední utkání této sezóny. Tentokrát se hrálo ve dvou sportovních halách a to na ZŠ. 5. Května a na Střední škole informatiky a služeb. Samozřejmě už od rána panovala velice přátelská atmosféra, i když každý tým věděl, že musí vyhrát. A náš tým to věděl také! Proto jsme se všichni nadopovali energetickou tyčinkou Corny big a šli jsme na to. Při prvním zápase jsme se potřebovali rozkoukat, ale týmu z Hronova jsme nedali šanci a stavem 2:0 jsme s dobrou náladou šli do dalšího zápasu. Druhý a třetí zápas jsme odehráli v druhé hale, kde naše soupeře vyburcovali na další zápasy jejich trenéři, a my jsme se v poklidné atmosféře dohadovali na taktice hry. Rozhodčí zapískal a už se hrálo. Sice jsme do zápasu nastoupili s dobrou a bojovnou náladou, ale chyby, které obratem přicházely, nás stály hodně bodů. S Novou Pakou jsme nakonec prohráli v tiebreaku 1:2. Mrzeli nás zbytečné chyby, které jsme chtěli do dalšího a zároveň posledního zápasu eliminovat. Čekalo nás Plotiště! Věděli jsme, že tento zápas musíme vyhrát. Dávali jsme si pozor na velké chyby, bylo potřeba, abychom zklidnili hru, přijmuli, nahráli a zasmečovali balón. Při stavu 24:21 podával soupeř Jája, který svůj servis pokazil a zajistil nám výhru 2:0 „JOSÁÁ!“ v celkovém pořadí jsme skončili na 5. místě, ale je třeba říci, že se náš tým rozrostl o pár hráčů a že to vůbec nebyla špatná sezóna. Moc děkujeme našemu hlavnímu trenérovi Zdendovi Havlovi za tréninky a velkou podporu a naše díky také patří také všem rodičům. Děkujeme.

Fotografie:

Posledním zápasem pro nás sezóna nekončí

VK DK – SK Jánské Lázně 3:0 (18,20,26)

Poslední dvojzápas krátké krajské volejbalové sezóny se odehrál tuto sobotu v našem domácím svatostánku. Zakončení sezóny si nenechal ujít téměř nikdo až na Vítka alias nejmladšího boadge [čti: bodže], který zrovna výletuje někde v Kambodže. Chybělo nám také hradecké libero, ale roli mrštného polaře v posledních zápasech, kdy byl Míra převelen do 2. ligy, obstojně zastává 203 cm vysoký polař Sekyrka. Málem bych zapomněl na našeho blokaře Důšu, ten se tak těšil na sobotní zápas, že nemohl dospat a vzbudil se už v 13:30, takže stihl vidět alespoň poslední set druhého zápasu. Zřejmě kvalitní páteční potréninková příprava. (Celý příspěvek…)

Výprava pro dva body

V sobotu 4. 3. jsme se vydali do Vamberku pro dva důležité body, které by nám zaručily postup do baráže, kde se chceme poprat o návrat do II. ligy. Potýkali jsme se s absencí dvou důležitých hráčů. Král Miroslav a Víťa se rozhodli otestovat naši týmovou sílu a na tento den si našli jinou zábavu. K prvnímu zápasu nastoupil místo Víti na bombu Jetel a na účku alternoval Radan. Zbytek týmu obsadil tradiční místa – Sekyrka, Důša střed, Jarda bomba, náhra Kóďa. Po dvou vyhraných setech 25:17 a 25: 23 jsme si začali věřit a šáhli jsme k první z mnoha změn, které jsme ten den vyzkoušeli. (Celý příspěvek…)

1 2 3 8

Události

  • Žádné události

Kalendář událostí

<< Říj 2017 >>
púsčpsn
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Fotografie