"Fandíme královédvorskému volejbalu" 

Z tělocvičny na písek…

 

Halová sezona “šestkového“ volejbalu sice skončila,  ale v plném proudu  jsou všemožné turnaje pod vysokou sítí na antuce i na písku.

Krásného výsledku dosáhly děvčata z Volejbalového klubu Dvůr Králové nad Labem.

Ve své premiéře na písčitém hřišti  vybojovaly  Andrea Sommerová a Karolína Hošková  parádní třetí místo  v plážovém volejbalu dívek do čtrnácti let Královehradeckého kraje.

Soutěž probíhala dvoukolově. V prvním turnaji se našim holkám podařilo na hradecké Slavii postoupit mezi pět nejlepších párů z dvanácti účastněných a tím si zajistit postu do finálové části, která se konala o týden později v krásném všesportovním areálu v Havlovicích.

Po napínavých utkáních ve skupině i následně v play-off  se Ája s Kájou mohli radovat z celkově třetího místa, což bylo v silné konkurenci královehradeckého kraje velkým úspěchem. První i druhé místo braly páry z hradecké Slávie.

Je fajn, že holky dokázaly prodat své volejbalové zkušenosti, které společně s ostatními kamarádkami  získávají v tréninkové skupině vedené především Radanem Černým, při VK Dvůr Králové n.L.

Pokud i vy, holky a kluci, máte zájem o tento krásný, kolektivní sport nebojte  se přijít kdykoli mezi nás.

Kontakty a více informace můžete získat ZDE.

Za tým trenérů  VK DK

Karel Hošek

Starší žákyně – Náchod

Konec dobrý, všechno dobré

Na závěrečný turnaj krajské soutěže st. žákyň 2017/18 jsme se s Áčkem vydali do Náchoda. Situaci nám zkomplikovala marodka. Hrát nemohla Bára Vitebská ani Dája Macháčková, a protože naše Béčko na tom bylo ještě hůř, museli jsme ještě půjčit na hostování Míšu Hrnčířovou právě tam. Celkový počet boje schopných hráček  byl tedy 6, což je ,jak víte, minimální stav možný k tomu, aby hra vůbec začala. Mrazivé nedělní ráno, pohodová rychlá cesta, hala, rozcvičení  a náš první soupeř-  tým Rychnova. Sestava byla jasná a posty více méně také. Na náhře Kája Hošková, na účku Andrejka Sommerová, smeč Verča Simonová a Viky Macháčková, blok Terka Janská a Barča Hošková. Už od prvních výměn začaly holky naplňovat to, co jsme si před začátkem celého turnaje řekli:

„Hlavně bez obav, s nadšením , bez respektu a v žádném případě nepustit do hry rozhodčího nebo dokonce trenéra!“

Dařily se nám razantní útoky po celé síti, opřít se dalo o kvalitní a téměř bezchybný servis všech hráček. Přidali jsme i několik bloků, ale nedařilo se nám získat výraznější náskok. Koncovku jsme si ale pohlídali a vítězství v prvním setu poměrem 25:23  bylo naše. V druhém dějství jsme navázali na dobrý výkon a soupeř nedokázal kontrovat, povolili jsme Rychnovu pouhých 7 bodů.  Tedy první výhra (25:23, 25:7).

Po jednozápasové pauze nás čekal Zbečník. S tímto týmem jsme se už několikrát potkali a vždy (často těsně a smolně), prohráli. Dnes jsme chtěli tohoto nepříjemného soupeře, který moc netlačí, ale dokáže vracet ztracené míče zpět, překvapit trpělivou hrou. Hned po sérii prvních výměn se začal ubírat vývoj zápasu v náš prospěch. Opět jsme si pomohli kvalitním servisem, zde  bych chtěl vyzdvihnout Terku Janskou, která navíc přidala spolehlivou hru v poli a na síti. Dařily se i kombinace s nahrávkou na handu, kde z postu univerzálky dokázala kouzlit Andrejka Sommerová. Soupeř si musel někdy připadat jako na kolotoči. V druhém setu se obraz hry příliš nezměnil a odměnou pro nás bylo premiérové vítězství nad Zbečníkem  25:11 a 25:13.

Následoval přesun  do  druhé hrací  haly, která je nedaleko a  kde na nás čekal soupeř, se kterým hrajeme vyrovnaná utkání a potkáváme se spolu pravidelně- družstvo Náchod A.Povzbuzeni dvěma výhrami jsme rozjeli i tento zápas velmi dobře, takže v probíhajícím prvním setuse nám povedlo získat až 8 bodový náskok . Jenže to by nebyl Náchod….. Postupně naše slibné vedení  vymazal a v koncovce se dotáhl na 22:22. Chybovali jsme hlavně na příjmu. Buď jsme soupeřovo  podání nezkrotili vůbec nebo kupili chyby hned následně po špatné přihrávce. Tyto zvraty ve skóre pro nás byli po většinu sezony kritické. Dnes se nám ale povedlo závěr zvládnouta zvítězit  “šňůrou“  tří bodů 25:22.  Vyrovnaný průběh pokračoval i v druhém setu. Měli jsme opět lépe nakročeno do závěru, jenže tentokrát se radoval soupeř. Prohra 23:25.Následovala tedy hra pravdy-teibreak. Ten nám vyšel na výbornou. Konečný výsledek 15:4 hovoříza vše.

Před  námi byla poslední překážka – Třebechovice. Vrátili jsme se opět do haly gymnázia a rozehráli závěrečný díl celé letošní sezóny. Dá se říci, že jsme celý průběh první sady kontrolovali. Poměr míčů 25:21 však mohl dávat naději Třebkám do setu druhého. Jenže poměrně brzy musely holky z města s betlémem pochopit, že dnes si jdeme my pro premiérové vítězství v B skupině. Závěr a výhra  25:13. Nakonec se nám podařilo zlomit prokletí a naši B skupinu v posledním kole vyhrát. Škoda, že už bez možnosti podívat se do Áčka a zahrát si třeba s hradeckou Slavií. Tento turnaj nelze hodnotit jinak než kladně. Byla pro mě velkou radostí stát na lavičce a pozorovat, jak se našim holkám daří. Dovolím si ke každé pár postřehů:

Terka Janská – pro mě asi největší, pozitivní překvapení, velký posun ve hře v poli, tvrdá rána ze středu sítě, těžký servis pro soupeřky

Andrejka Sommerová – velice šikovná hráčka, schopná spravit většinu horších nahrávek, tvrdý útok spolehlivá na podání , hecuje tým

Viky Macháčková – kvalitní servis, kvalitní útok, nebojí se smečovat ze zadních pozic, dobře čte hru

Verča Simonová – prudké podání, tvrdá smeč, dokáže i chytře “zalejvat“

Kája Hošková– obětavá v poli, snaha o nahravačsky pestrou hru, šikovná při hře na síti

Bára Hošková – výborný blok, spolehlivá v poli, celkový přehled při hře na síti

Určitě jsem na spoustu důležitých maličkostí zapomněl, ale ty si můžete doplnit. Chceme také poděkovat našemu fanklubu – Lenka a Andrea nás celou dobu neúnavně povzbuzovaly a to bylo moc fajn!

Výsledky a tabulky na –  http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=HK-ZKY&skupina=hk-zky-6b

Sezona skončila a je na místě velmi poděkovat trenérům, kteří se o holky celý čas svědomitě starali, tedy Ráďovi Černému a Honzovi Machkovi. Díky, kluci, děláte to dobře! Děkuji také holkám za celoroční snažení. Bylo to fajn. Je to hlavně o vás, tak na to myslete….

A váženým rodičům patří také velký dík za důvěru a  pomoc, hlavně s dopravou na turnaje. Co, kde, kdo, jak a s kým bude v příští sezoně musíme ještě naplánovat, každopádně vás všechny budeme včas informovat. A pokud nastanou nějaké změny z vaší strany, i my prosíme o včasné info. Tréninky stále pokračují, je možnost zahrát si nějaké turnaje a o prázdninách nás čeká letní soustředění.  To není špatný  výhled…

Už teď se na vás těším!

 

Za VK DK

 

Kája  Hošek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nedělní zápas v České Třebové

Poslední zápas na hřišti soupeře v této sezóně nás čekal na palubovce „kohoutů“ v České Třebové. Na podzim jsme hráli doma 1:1 na zápasy, kdy nás v druhém zápase potrápil soupeř útoky z pipu. Před zápasem jsme potrénovali a každý využil volnou mrazivou sobotu po svém (někdo se vydal na hory, někdo na ples, někdo zevlil u končící olympiády.

Na zápas jsme se vydali stylem „co kus to auto“. Brali jsme s sebou totiž i fanklub některých našich fanynek – poloviček a taky některé naše hráče, kteří byli také poloviční, neboť jsou už skoro ready po období marodky. Cesta do Č. Třebový byla pohodová, zvlášť při srovnání s výletem z minulého týdne do jižních krajin (Hrotovic) naší republiky, kam jsme jeli tři hodiny. Cestou do Třebový jsme tak stihli i zastavení na oblíbené benzínce na ranní káfko. Ehm, jak, kdo – někoho jsme budili doma J.

Zápas se hrál v neděli, neboť za Třebovou hraje na střídavý start i jejich odchovanec Lukáš Vašina, který je v osmnácti letech smečařem extraligové Ostravy. Česká Třebová tak letos na domácí palubovce uhrála v přesunutých nedělních zápasech např. plný počet bodů s vedoucí celkem ze Žďáru nad Sázavou a ztratila jen jeden bod s Hrotovicemi. Věděli jsme tak, že nás nebude čekat lehký zápas.

Nastoupili jsme s Důšou a Jetelem na středu, Jardou a Vítkem na smeči, Unem na náhře a trochu netradičně na postu univerzála se představil Radan. O příjem se staral druhý Vítek na liberu. Už při rozcvičování jsme věděli, jaká bude hra ze strany soupeře. Na smeči hrál výše zmíněný L. Vašina a bývalé prvoligové libero na postu smečaře, takže na příjmu měl soupeř papírově nejslabšího hráče na postu libera, který ale také příjmal výborně. Tím jsme byli nuceni více riskovat servis, což se nám dařilo někdy více někdy méně. Soupeřova hra na útoku se opírala především o dva hráče na smeči a na univerzálu. Jejich jedinou slabinou byli hráči nižšího vzrůstu na postech blokařů. Naše souhra středem sítě ovšem během utkání nebyla vždy ideální a nedařilo se nám tak tuto výhodu dostatečně využívat. Takže jsme byli školeni tradičně výbornou hrou v poli soupeře a větším důrazem na útoku. A takhle probíhali oba dva zápasy. V některých setech jsme sahali po vítězství, ale ani jednou to nestačilo. V podstatě nás porazili dva hráči na útoku. Především Vašina potvrzoval svou extraligovou kvalitu (je to také hráč, který se podílel na posledním velkém úspěchu českého volejbalu – vítěztsví ME juniorů U19 v roce 2017). Přesto jsme předvedli lepší volejbal než před týdnem v Hrotovicích. Opět to na body nestačilo, a tak nezbývá než se pořádně připravit na poslední tři zápasy sezóny, které hrajeme všechny na domácí palubovce.

 

Starší žákyně – Dvůr Králové

 

První výhra z „Béčka“

27395093_2018929761465348_964271503_n

V neděli 21. ledna jsme si prvně v sezóně zahráli turnaj jako domácí. A leckdo si myslel, že bychom po prohraných turnajích mohli mít šanci někoho porazit. V prvním zápase na nás nastoupila Nová Paka, tedy tým, který bychom mohli porazit, ale byl to první zápas a než jsme se stačili rozkoukat, prohráli jsme 2:0 na sety. Následoval zápas s Rychnovem nad Kněžnou. Ten jsme bohužel schytali společně s tvrdými ránami, opět jsme prohráli 2:0 na sety, ale to už jsme byli rozehraní a tak nás to docela mrzelo. Po přestávce následoval zápas s Trutnovem, předchozí zápas s tímto protivníkem byl vyrovnaný, takže jsme měli šanci. Ovšem po několika míčích se naše naděje málem rozplynuly. Ale pak se situace změnila, Kája donesl bubínek a začal nás povzbuzovat, všichni se cítili sebejistěji a po dlouhém a únavném zápase jsme vyhráli! A to bez tiebreaku, 2:0 na sety. Po výhře jsme byli všichni veselí a někdy až přemotivovaní, ale čekal nás ještě poslední zápas s Náchodem. I přes dunění Káji a jeho bubínku jsme nakonec prohráli v tiebreaku 2:1. Ale my jsme se kvůli tomu nezhroutili, naopak jsme oslavovali předchozí vítězství a po úklidu tělocvičny jsme odcházeli s úsměvem ve tváři. Poděkovat chci našemu trenérovi Honzovi, který nám držel palce a měl pevné nervy a především druhému trenérovi a největšímu fanouškovi – Kájovi a jeho bubínku za stálé povzbuzování. To díky vám jsme měli co oslavovat. Více bubnů do klubu!

 

Dvůr Králové – Malá Skála

První zápas s Malou Skálou 20.01. 2018

Snad to bylo čerstvým povětřím malebné obce pod Suchými skalami, kterého se volejbalisté před zájezdem do Dvora Králové nadýchali, možná také ne, ale rozhodně přijeli ve velké pohodě a v prvním zápase sobotního dopoledne nás sfoukli jako svíčky. Je nutné říci, že nám také vzali vítr z plachet, dostali nás pod tlak a vůbec si s námi poradili jedna báseň.  Domácí borci do utkání nastoupili v celkovém počtu 8 hráčů. Absence dvou středových hráčů, libera a dvou smečáků, už nikoho nevyvádělo z míry. V dobrém rozpoložení se tedy náš tým vrhnul na soupeře. Začátek a vlastně celé první utkání se vyvíjelo přibližně takto. Z kůlu jsme minimálně s 60% úspěšností mlátily do sokova kompaktního bloku a sbírali míče bohužel až po prvním dopadu na naší stranu hrací plochy. Za zmínku stojí také naše „vyházené“ servisy. Nechvalně jsme se potýkali s příjmem, a aby toho nebylo málo tak jsme během prvního utkání zablokovali soupeřův útok tolikrát, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky Bárta Simpsona (tedy 4x). Dost popela na hlavu. Nutno zmínit, že přes plno nelichotivých herních činností v projevu našeho družstva nebyl vývoj utkání nakonec tak černobílý.  Ve druhém setu svitla našemu týmu jiskřička naděje, začali jsme takticky podávat na soupeřova libera, skládat po obou stranách kůlů míče soupeřovi pěkně na zem, ale tam, kde se lámal chleba, a to ve hře v poli, nakonec mnohem hbitějším dojmem působící soupeř zvítězil. Do třetího setu nás vidina ztráty všech bodů zdravě nakopla. Bezchybnou a dravou hrou byl třetí set ukořistěn. Za vše mluví skutečnost, že soupeř uhrál pouhých 16 bodů. Šok. Přesně to se stalo ve čtvrtém a posledním setu prvního utkání. Soupeř se vrátil ke koncentrované hře podporované nepropustnými bloky a „vyčapaným“ polem. Na druhé straně hřiště se kupila chybička za chybičkou a soupeř ze Skály si pohodově dokráčel pro tři body. Nezbývalo, než jít na párek.

Hronov – Dvůr Králové

Negativní článek z Hronova

Po Vánoční přestávce nastal konec obžerství a VK DK čekal návrat do reality a již jsme se těšili na vstup do druhé poloviny sezony. Ambice přejet soupeře jak uragán však trochu brzdila celkem početná marodka a na sebevědomí ani nepřidá, když je 9:35 a skupinka asi pěti nebo šesti lidí přihlíží, jak se do haly přiklopýtávají poslední ospalci, kteří si na hodinkách spletli AM s PM. Na libretu se pomalu ale jistě začíná střídat celý tým, vhledem k tomu, že Tadík  měl zápas s juniory a naše nová posila Vít Lukáš vypsala termíny zápasů, na které nemůže (prakticky všechny zápasy, takže začínám pochybovat o existenci této osoby, jestli není jen výplod něčí fantazie..), se na tomto postu ocitl Séba, který se s tím smířil vzhledem k tomu, že ho bolelo rameno a smečovat nemohl.

Herní projev VK DK v neoblíbené hale s neoblíbenými obličeji soupeře od začátku zápasu pokulhával a prakticky se za všechny tři sety prvního zápasu takřka nezměnil. Trápily nás tři věci : servis soupeře (který však patří k nejkvalitnějším v soutěži a právem si zaslouží uznání), hra v poli – i přesto, že se na pátečním tréninku dělala cvičení na hru v poli, nás bohužel čeká ještě dlouhá a trnitá cesta a spousta dřiny v této oblasti. A do třetice to jsou bloky, kterých pár bylo, ale pár bohužel = dva. Bohužel kromě blokařů nebyl nikdo na střídání, čehož však alespoň panem Humlem vymazaný a znemožněný Jetel mohl využít, ale efekt ve změně skóre to stejně nepřineslo a prohra 3:0 (17, 22, 18) mluví sama za sebe.

Ke druhému zápasu jsme posilněni Stellou….na Steluuuuuuuuuuu!!!!… a pizzou, či jinými nízkokalorickými pochutinami chtěli přistoupit zodpovědněji a s vidinou „stejně s nima vždycky hrajeme 1:1“ věřili, že se nám podaří uspět. Bohužel nám opět první set nevyšel a opakovaly se chyby ze zápasu prvního. Do druhého setu však udělal Radan schválně taktickou chybu a změnil zápis postavení, aby zmátl soupeře. Konečně přišla ta chvíle, TA chvíle na kterou Dušan Chaloupka tak dlouho, dlouho čekal – dostal se na smeč! Přesně po dvou a půl vteřinách, kdy se zjistilo, že je chybný zápis se novopečený a natěšený smečař Důša ihned vystřídal za Vítka a šel trucovat na lavičku. Tento omyl, který s výkoností nemá nic společného, nás ale překvapivě nakopl a my začali hrát jiný volejbal, ve kterém jsme byli najednou lepší a lepší. Dostavily se i  při prvním zápasu zřejmě v kufru zapomenuté bloky, zlepšila se úspěšnost útoků a mezihra. Svitla naděje, že se opravdu bude jednat o drama, které bude mít možná šťastný zvonec a konec pro náš tým. Koncovky všech setů však byly naprosto proti této možnosti a pro naši smůlu to opět nevyšlo dle očekávání, a tak nám po stejné porážce 3:0 nezbylo nic jiného, než se motivovat k dalším zápasům a být si vědomi toho, že je třeba  pořádně trénovat.

Jetel

Starší žákyně – Rychnov nad Kněžnou

Turnaj v Rychnově nad Kněžnou, tým „B“

Dne 19.11 se uskutečnil další turnaj týmu B. Sešli jsme se na benzině a potom jsme společně vyjeli směr Rychnov nad Kněžnou. Celou cestu pršelo, ale i přesto jsme tam dorazili včas. Celkem jsme hráli čtyři zápasy.
Když jsme přijeli, tak jsme se převlékli, vybrali si dresy a šli se rozcvičit. První zápas jsme hráli na VOŠ a SPŠ s Rychnovem, který jsme prohráli. Na další tři zápasy jsme se přesouvali na ZŠ Rychnov nad Kněžnou Javornická. Tam jsme první zápas hráli s Trutnovem. Druhý set byl pro nás napínavý, protože jsme se dokázali vyrovnat silnému soupeři, se kterým jsme ale stejně nakonec prohráli 27:29. Tato prohra nás dost mrzela ☹. Třetí a čtvrtý zápas jsme hráli s Novou Pakou a s Jičínem. Oba tyto zápasy jsme bohužel prohráli. Mimo zápasy jsme trávili čas společně nebo jsme pozorovali, jak se daří našim soupeřům a okoukávali jejich slabiny.
Přestože jsme všechny zápasy prohráli, tak jsme si to tam všichni společně užili. Už se těšíme na další utkání a budeme doufat, že na nás v budoucnosti nějaká výhra čeká. Moc děkujeme našemu trenérovi Honzovi, který nám držel palce, radil nám a hlavně s námi měl pevné nervy.

Starší žákyně – Náchod

Turnaj v Náchodě, tým VK DK „A“

Dne 19.11. jsme přijely do Náchoda a po přesunu do správné tělocvičny nás čekal zápas s domácími, tedy Náchodem A. Ty nám daly trochu zabrat, ale porazily jsme je 2:1. Následoval přesun do druhé tělocvičny a zápas s Náchodem B. Kdo by byl tušil, že nám tento zápas dá tak zabrat. Vyhrály jsme snad jen silou Kájovy vůle a trpělivosti 2:0. Potom jsme se převlékly a následoval, ano správně, další přesun a zápas s Třebechovicemi. Cestou jsme se naštěstí vzpamatovaly a i přes hlasité popěvky soupeřek jsme jim nedarovaly zbytečný balon a s přehledem zvítězily. Nyní bylo potřeba, aby se veškeré naše dovednosti soustředily na hřiště, neboť nás čekal rozhodující zápas se Zbečníkem. První set vypadal nadějně, ale ve druhém jsme velmi těsně podlehly. Bohužel se nám nevydařil ani tiebreak, který jsme opět velmi těsně prohrály. Napětí, ale přetrvávalo, neboť oficiální výsledky a případný postup jsme se dozvěděly až doma, ze stránek ČVS. Všechny předchozí turnaje pro náš tým skončily neúspěchem. Ani tento nakonec nebyl výjimkou – do skupiny A jsme nepostoupily.

Chtěla bych, snad za celý tým, poděkovat soupeřům, ale hlavně Kájovi, za jeho, kolikrát až udivující, trpělivost a zdánlivý klid ve tváři. A upřímně doufám, že mě za pozdní dodání článku neukamenuje.

Tereza Janská

Opět se nám tedy nepodařilo prolomit prokletí a postoupit z Bé skupiny do kvalitnějšího Áčka. Tentokrát bylo vítězství  v turnaji hodně blízko, vše jsme měli dobře rozehrané a jen smolně prohrané koncovky obou setů se Zbečníkem nás ponechali zase na nepostupovém, druhém místě. Stačilo by nám i neztratit jeden set s Náchodem A. Bohužel. Byl jsem z toho závěru turnaje hodně smutný. Smutný, ale ne rozčílený, protože holky  celou dobu hrály pěkný volejbal a rozhodně si postup zasloužily. A i podle názoru některých přihlížejících diváků a trenérů hrály nejlépe. Na to se ale, jak se říká, historie neptá. Chtěl bych  všem hráčkám poděkovat za dobrou reprezentaci našeho oddílu a budeme  společně dál věřit, že úspěchy přijdou. Pokud pro to každý něco uděláme….máme na to čas do 10.12., kdy je náš další turnaj.

Děkuji také všem rodičům, kteří nám fandí a pomáhají  s dopravou na turnaje.

Za všechny trenéry

Kája Hošek

Dvůr Králové – Česká Třebová

V krásné datum 11.11. v sobotu jsme na domácí palubovce přivítali tým z nedaleké České Třebové, který byl umístěn v té době na posledním místě a my jsme byli ještě opilí z minulé soboty, kdy jsme oslavovali postup na celkovou druhou příčku a bodově stejně s prvním Žďárem.

Ráno jsme se sešli v dobré náladě a náš cíl byl jasný. Získat plný počet bodů. Dokonce jsme měli po dlouhé době na výběr ze 2 nahravačů.

První zápas VKDK – Česká Třebová 3:1 (-21,22,20,22)

Nastoupili jsme ve složení Bogo na nahrávce, který minulý víkend do našich řad přinesl klid a řád, Zdenda klasicky na handě, na středu Důša s tajemníkem Radanem, který se průběžně střídal s Jetelem. Libero obsadil nahravač Uno, na pozici smečařů byl Vítek se Sébou, protože Jarda nám ochořel tak, že ho bolel celý člověk a Mrca si pořád léčí a protahuje svá namožená záda. Do třetího setu pak nastoupil Přícha místo Séby na bombu. Proti nám nastoupil hodně omlazený tým, kde na smeči řádili mladí, ale hodně naskočení smečaři, kteří nás velmi potrápili. První zápas se nám nedařily podání a i příjem nepatřil k nejlepším, ale po soustředěné hře a přesných nahrávkách od Boga jsme trpělivě ztrátovali a dostávali se i do občasných bodových trháků. Na konci si hosté všimli nějakých bodových nesrovnalostí a dožadovali se nápravy, avšak zápis neukazoval žádné pochybení. Díky dohadám s rozhodčími vznikla pětiminutová prodleva a čekáním jsme vystydli. Naštěstí jsme to dotáhli do konce a vyhráli jsme vcelku bez problému 3:1.

Druhý zápas VKDK – Česká Třebová 1:3 (22,-23,-17,-23)

Do druhého zápasu jsme nastoupili v podobném složení, již ale bez Boga, který byl unavený a odmakal celý první zápas. Takže na nahrávce byl Uno a také stihli dorazit i mladí kluci Paťavovi, kde Táda šel na Libero a Adam byl v záloze na smeč nebo handu. Celý druhý zápas se nám nedařilo zablokovat výše jmenované juniorské smečaře České Třebové, kteří nám neustále omílali náš rozházený dvojblok. Hosté také začali hrát velmi často pipe a ten jsme nedokázali ani zablokovat, ani čapnout. Moc tomu nepomohli ani rozhodčí, kteří si nevšímali postavení a zase vznikla další petiminutová prodleva, při které se řešilo, kdy a jak vznikla chyba a hlavně u koho! My si byli jisti správným postavením, ale dokázat to již nešlo a tak po dlouhém dohadování nás rozhodčí správně otočili a hrálo se dál. Jejich Libero bylo velmi šikovné v poli a nám se nedařilo skládat, dokonce ani jindy neomylnému předsedovi. Jak naše chyby tak i chyby rozhodčích (a že jich nebylo málo!) nás srazilo hlavama k zemi a soupeře to naopak nakoplo k vítězství. Ani všelijaké střídání nám nepomohlo a bohužel jsme doma prohráli 1:3.

SH

Fotogalerie:

Starší žákyně – Trutnov

I přes kalamitní počasí jsme se v neděli  29.10. vydaly do Trutnova, abychom tam předvedly, co umíme a všem vytřely zrak. Hned na začátku nám zkazila náladu naše oslabená sestava. Vyrazily jsme bez naší úžasné smečařky Verči, která nás vyměnila za výlet na muzikál. A také nám scházela chobotnička Barča, která si při nadměrném posilování (ehm…) natáhla břišní svaly. Ztrátu našich blízkých jsme však přežily a vydaly se vstříc volejbalu.

Hned cestou jsme měli velké štěstí, minula nás padající větev, která prolétla  jen těsně od auta našeho úžasného kouče Káji. Ještě, že jsme nemusely oplakávat i jeho. Po nekonečné půlhodině jízdy jsme konečně dorazily na místo, kde se měla uskutečnit porážka našich soupeřů.

Na první zápas proti Náchodu A jsme se stihly krásně rozcvičit a s hlavami vzhůru jsme vběhly do prvního setu. Na náhře začala Kája, na účku Dája, smečařky Andrejka a Viki to bombily soupeřkám přímo pod nohy a pevné bloky stavěly Bára a Terka. Z lavičky se na všechno dívala Míša s Kájou. Na začátku sady jsme sice soupeře pustily do čtyřbodového náskoku, ale nakonec jsme zvítězily. V druhém, značně dramatičtějším, setu nastoupila místo Dáji Míša a po stejném začátku jsme opět zvítězily.

Radost ze tří bodů nám vydržela i přes dlouhou pauzu do dalšího zápasu, tentokrát s Hronovem. Tenhle zápas jsem bohužel ve dvousetovém boji prohrály poté, co naše psychika opět klesla k bodu mrazu.

Třetí zápas jsme nastoupily proti Trutnovu. Špatná nálada se bohužel trošku přenesla i do tohoto zápasu a my jme museli naše vítězství vybojovat přes tiebreak. Pozlobila nás hlavně trutnovská blokařka, která byla jednoznačně nejlepší z jejich týmu.

Poslední zápas proti Náchodu B už byl v dobré vítězné náladě. Opět jsem vyhrály 2:0. Poslední set jsme si pořádně užily a udělaly jsme šňůru dlouhou 12 míčů.

                                                                        Míša Hrnčířová a Andrea Sommerová

 Výsledky a tabulka viz web ČVS.

1 2 3 9

Události

  • Žádné události

Kalendář událostí

<< Zář 2018 >>
púsčpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotografie